Miasto - Tygodnik Koszaliński

„Książki w obiegu” w centrach handlowych

Książki  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W dziesięciu centrach handlowych Atrium w całej Polsce  m.in. w Koszalinie, znajdują się punkty wymiany książek pod nazwą „Książka w obiegu”.

Projekt umożliwia bezpłatne korzystanie z książek w wyznaczonych miejscach, a także daje możliwość pozostawienia swoich lektur innym.

Święto Pułku przy 4 Marca

Wojsko  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek, 14 września, o godz. 10 w koszarach 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego przy ulicy 4 Marca w Koszalinie rozpocznie się apel z okazji Święta Pułku.

Uroczystość, przeniesiona z powodu obowiązków żołnierzy z maja, zostanie przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Apel poprzedzi o godz. 8 msza święta w Kaplicy Garnizonowej w intencji żołnierzy pułku.

Wielkie porządki! Za eko-odpady kwiatki

 Eko-odpady  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek, 14 września, rozpocznie się w Koszalinie tegoroczna edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2012”.

Hasło tegorocznej akcji to „Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę”.Akcja edukacyjna odbędzie się na parkingu przed amfiteatrem. Początek o godz. 10.

Korsarze - koszaliński futbol amerykański

Korsarze :: Fot.Archwum

Nasz Czytelnik donosi, że w naszym mieście tworzy się drużyna futbolu amerykańskiego.

Ten sport ma w Polsce sporą liczbę fanów. W 2006 roku w rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły. Sześć lat później jest już 38 ekip w czterech klasach rozgrywkowych.

Emka zaprasza zdolne dzieciaki

Galeria :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 15 września, w Galerii EMKA odbędą się mini Targi Zajęć Pozalekcyjnych Zdolnedzieciaki.pl

Organizatorzy zapraszają rodziców, którzy pragną wspomóc rozwój intelektualny lub motoryczny swoich dzieci do nowo otwartego Centrum Zajęć Pozalekcyjnych ZdolneDzieciaki.pl, gdzie pod jednym dachem organizowane są zajęcia zarówno dla przyszłych mózgowców jak i sportowców.

Wandal, złodziej, alkoholik

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Kryminalni z Komisariatu I w Koszalinie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego w jednej z podkoszalińskich miejscowości. Łupem złodzieja padł alkohol.

Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.Do dwóch takich zdarzeń doszło w ciągu ostatnich dni – informuje st. sierż. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji. - Sposób działania sprawcy był taki sam

Kurdystan w fotografii

Gabrysia :: Fot.Archiwum

Pałac Młodzieży zaprasza na piątkowy, 14 września, wernisaż wystawy fotografii podróżniczej.  Ekspozycja KURDYSTAN  w fotografii autorstwa Marii Gabrieli Barcikowskiej zostanie otwarta o godz. 17 w Galerii Fotografii Młodych placówki przy ul. Bogusława II 2.

Koszalinianka, uczennica I LO im. Stanisława Dubois, urodzona 13 maja 1994 r. w piątek, mimo to nie uważa się za osobę pechową - wręcz przeciwnie.

 

Udawał brata, aby wyłudzić kredyt

Policja :: Fot.Archiwum

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który wyłudził kredyt na kwotę 2500 złotych podając się za brata.

Ponadto usiłował wyłudzić kredyt n.a zakup sprzętu RTV. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

Prosto z sieci! Hakerzy kontra prezydent

Prosto z sieci! :: Fot.Archiwum

Janusz Jackiewicz pisze: - Strona internetowa prezydenta Koszalina została przejęta przez należącego do "team haxorsistz" niejakiego "force ex" .

Pod adresem http://www.piotrjedlinski.pl znajduje się obecnie pozostawiony przez hakerów komunikat napisany po angielsku.

Strona 1234 z 1325

Oglądasz teraz: Start