Miasto - Tygodnik Koszaliński

Narkotyki w mieszkaniu

Policjanci z I komisariatu rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami dotarli do 28-latka z naszego miasta.

Udali się do miejsca jego przebywania i ujawnili przy mężczyźnie niewielkie ilości zakazanego przepisami suszu. Sprawdzając dalej dokonali przeszukania w jego domu.

Śladami historii ku przyszłości

 Śladami historii ku przyszłości  :: Fot. Mariusz Czajkowski

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina spotkali się w Park Caffe na corocznym sprawozdaniu merytoryczno-finansowym. Miłośnicy dziejów naszego miasta w zeszłym roku wiele zrobili dla upamiętnienia jego byłych mieszkańców. Mają też dużo planów na następne lata.

W ramach SPK działają: Klub Historii Miasta, Klub Pioniera Miasta Koszalina, Klub Literacki i  zespół śpiewaczy „Ballada”.

I poleje się... woda

„Święto Wody" wpisało się już na stałe w pejzaż letnich imprez kulturalnych przyciągając turystów i mieszkańców swoim niepowtarzalnym klimatem, stylem, powrotem do tego co naturalne i zdrowe.

W sobotę (14 lipca) odbędzie się kolejna edycja imprezy. W programie m.in. II Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina, zwiedzanie Muzeum Wody, a także wiele muzycznych atrakcji i zdumiewających widowisk.

Druga odsłona MFO

 Druga odsłona MFO :: Fot. Mariusz Czajkowski

W ubiegły piątek rozpoczął się 46. Międzynarodowy Festiwal Organowy (MFO). Jako pierwszy do festiwalowych organów zasiadł Marek Toporowski.

Towarzyszyły mu wokalistki: Urszula Bock i Anastasija Arbuzova, flecista, Ryszard Borowski i chór Kameralny Canzona. Skład najbliższego koncertu stanowią muzycy z Niemiec i Kanady.

Jedno auto, dwa kredyty

W 2007 roku mężczyzna kupił na kredyt nissana o wartości prawie 150 tysięcy złotych. Od początku nie spłacał rat za pojazd będący w użytkowaniu firmy, którą prowadził.

Dwa lata później 54-latek wstawił auto do komisu, choć nie miał prawa go zbyć. Nowym właścicielem nissana został jego syn, który również zaciągnął kredyt na kupno auta.

Osieki w Słowacji

 Osieki w Słowacji :: Fot. Archiwum ZPAP PK-S

Artystyczny plon zebrany piętnastu Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Czas i miejsce dla sztuki" w Osiekach trafił do Słowacji.

3 lipca w Instytucie Słowackim otwarta została wystawa jubileuszowa reaktywowanych w 1998 r. osieckich plenerów.

Trzeci przetarg unieważniony

Już wiemy, że prezydent Koszalina unieważni przetarg na zarządce hali widowiskowo- sportowej.

Powodem tej decyzji jest problem z zapisami w specyfikacji warunków zamówienia, które - jak twierdzi Piotr Jedliński - mogą skutkować odebraniem wielomilionowego dofinansowania.

Blokada na „szóstce”

 Blokada na „szóstce” :: Fot. Mariusz Czajkowski

Jak już zapowiadaliśmy, w piątek, 13 lipca, w godz. 15 – 17, odbył się na krajowej”szóstce”  protest, który organizowała Rada Sołecka i radni ze Starych Bielic.

Droga była zablokowana na wysokości przejścia dla pieszych, które znajduje się za skrzyżowaniem krajowej „szóstki” z drogą do Starych Bielic w kierunku Biesiekierza.

Naturalne karmienie na wystawie

Karmienie dziecka piersią przynosi korzyści zdrowotnych dziecku i wzmacnia jego więź z mamą. Niestety, nadal w publicznych miejscach jest to źle widziane, choć to czynność zupełnie naturalna. Stowarzyszenie APERTO włącza się do programu „Strefa Karmienia Piersią”.

W siedzibie stowarzyszenia przy ul. Piłsudskiego 6/2 od 12 lipca do końca sierpnia w godzinach pracy Biura Porad Obywatelskich można oglądać wystawę fotograficznej pt. „Nie nabijamy dzieci w butelkę".

Strona 1243 z 1286

Oglądasz teraz: Start