Miasto - Tygodnik Koszaliński

Gwardia trzecia w memoriałowym turnieju

Mecz :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Przez dwa dni w Koszalinie rozgrywany był IV Memoriał Piłki Ręcznej Mężczyzn im. Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika, tragicznie zmarłych przed kilku laty szczypiornistów Gwardii Koszalin.

W zawodach udział wzięły cztery zespoły, a Gwardia zajęła w nich trzecie miejsce.

Ukradli znaki drogowe

Znak  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Nowe miejsca kontroli radarowej najwyraźniej nie spodobały się mieszkańcom naszego miasta. Znaki drogowe informujące o możliwości kontroli przy osiedlu Unii Europejskiej zostały nielegalnie przecięte i usunięte z pobocza.

Znaki zostały przecięte najprawdopodobniej obcinakiem do rur. Został po nich jedynie trzpień wystający z ziemi na około 20 centymetrów.

- Myślę, że to był jakiś chuligański wybryk. Traktuje to jako incydent i myślę, że więcej się to nie powtórzy. Dziwię się sprawcom tego przestępstwa. Nie mam pojęcia, do czego przydatne mogą być takie znaki. Na pewno nikt ich nie przyjmie na złomie – zastanawia się  Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej.

A może gitara?

A może gitara?  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Ognisko Muzyczne zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia nauki gry na instrumentach i śpiewu. Zapisy potrwają do końca września. A rozpoczęcie roku szkolnego już 3 września o godz. 16.

Przed rozpoczęciem nauki kandydaci przechodzą sprawdzian słuchu i rytmu.

- Zajęcia są indywidualne, co pozwala na niemal rodzinny kontakt nauczyciela z uczniem i efektywne wykorzystanie czasu na naukę – podkreśla Dariusz Szczeblewski, dyrektor placówki.

Nieudana inauguracja Gwardii w Koszalinie

Mecz  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Piłkarze Gwardii Koszalin rozegrali pierwszy mecz przed własną widownią w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 i niestety nie była to udana inauguracja w Koszalinie. Gwardziści przegrali z Energetykiem Gryfino 2:3 i spadli w tabeli na jedenaste miejsce.

Bramki dla Gwardii zdobyli Kosuke Ikegami i Daisuke Shibusawa, a dla Energetyka: Sebastian Szych, Maciej Stańczyk (samobójcza) i Rafał Komar.

Witaj szkoło dla ponad 15 tysięcy uczniów

Witaj szkoło  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 3 września, o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka przy ul. Bolesława Krzywoustego odbędzie się miejska inauguracja roku szkolnego. W tym roku szkolny dzwonek zabrzmi dla  15.029 uczniów, których uczyć będzie 1.621 pedagogów.

Naukę  w klasach pierwszych rozpocznie 3.436 uczniów: 853 w szkołach podstawowych, 985 w gimnazjach i 1.598 w szkołach ponadgimnazjalnych.

Policja w akcji! Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 3 września, o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej Nr 7, przy ul. Wojska Polskiego w Koszalinie, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej powitają nowy rok szkolny z uczniami pierwszych klas.

Tym samym wznowią akcję „Wróć bezpiecznie do domu”, której autorami są Urząd Miejski w Koszalinie i koszalińska policja. Każdy uczeń klasy I otrzyma element odblaskowy ufundowany przez Prezydenta Miasta Koszalina.

Bałtyk rozgromił swoich rywali.

Mecz  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Piłkarze Bałtyku Koszalin rozgromili 9:0 przed własną widownią Orła Wałcz w 4. kolejce spotkań zachodniopomorskiej IV ligi i przynajmniej do środy, 5 września będą na drugiej pozycji w tabeli, bo wtedy rozegrany zostanie zaległy mecz Stali Szczecin z Iną Goleniów.

W przypadku wygranej szczecinian, to oni zajmą miejsce wicelidera.Po dwie bramki dla Bałtyku w spotkaniu z Orłem zdobyli: Kordian Rudziński i Mateusz Trzebiatowski-2, a po jednej: Seweryn Fijołek, Łukasz Miklasiński, Mateusz Wiśniewski, Łukasz Zagdański i Łukasz Szymański.

Happennig w obronie pomnika

Happennig  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Maria Hudymowa, Honorowa Obywatelka Koszalina, włączyła się w apel środowisk lewicowych o pozostawienie przed ratuszem pomnika Byliśmy - Jesteśmy – Będziemy.

– Ten pomnik ma łączyć, a nie dzielić –zaznaczyła prawie 100-letnia pionierka naszego miasta, która po wojnie organizowała tu oświatę i bibliotekarstwo.

Dyskusja i in vitro

In vitro to pierwszy temat, który podejmuje reaktywowany po dwóch latach Klub Krytyki Politycznej w Koszalinie.

Dyskusja z przedstawicielami różnych środowisk, poglądów i postaw odbędzie się 3 września (poniedziałek) o godz. 20 w kawiarni BWA. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

Strona 1243 z 1325

Oglądasz teraz: Start