Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wyłowiono ciało mężczyzny

W czwartek nad ranem służby ratunkowe wyjeżdżały do zwłok mężczyzny. Te znajdowały się w jeziorze Jamno. Dryfujące ciało zauważył jeden z przechodniów. Świadek niezwłocznie zaalarmował policję.

Na miejscu działali strażacy. Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśni śledztwo policji, które jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury.

Pożegnanie Mistrza

 Odszedł Wielki człowiek :: Fot. Mariusz Czajkowski

W wieku 81 lat zmarł Jan Kowalczyk, kompozytor, dyrygent, muzyki, nauczyciel.

Na Cmentarzu Komunalnym pożegnali go najbliżsi, przyjaciele, dawni uczniowie, członkowie zespołów i kapel, które prowadził, a także przedstawiciele władz powiatu, Rady Miejskiej w Koszalinie i gminy Mielno, na terenie której mieszkał od kilku lat.

Bilety za drogie czy amfiteatr za duży?

Musical „My Fair Lady”, który miał być wystawiony w koszalińskim Amfiteatrze 3 czerwca został odwołany.

Firma zewnętrzna, która była organizatorem zrezygnowała ze względu na zbyt małą ilość sprzedanych biletów, które kosztowały od 40 do 60 zł.

Atomowe kontrowersje

 Atomowe kontrowersje :: Fot. Adam Paczkowski

Politechnika Koszalińska prowadzi cykl spotkań ph. „Porozmawiajmy o energetyce”.  Inauguracyjne seminarium rozpoczęło się wykładem Ziemowita Iwańskiego o rozwoju energetyki jądrowej przez 50 lat.

Starano się udowodnić, że przez ten okres reaktory stały się coraz lepsze, bezpieczniejsze i nie ma w nich elementów przypadkowości.

Zmiany w statutach Rad Osiedlowych

Komisja Spraw Statutowych Rad Osiedli, Spraw Obywatelskich i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej w Koszalinie rozpoczęła w październiku 2011 r. prace nad zmianami statutów Rad Osiedli oraz ordynacji wyborczej do Rad Osiedli.

 

Propozycje zmian wynikają z wniosków zgłaszanych przez przedstawicieli Rad Osiedli oraz mają na celu uaktualnienie oraz doprecyzowanie niektórych aktów prawnych.

Tort za wolność w Koszalinie. Działacze Projektu: Polska uczcili 23 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów.

 Tort za wolność w Koszalinie :: Fot. Kamil Hońko

W poniedziałek przed koszalińskim ratuszem przedstawiciele koszalińskiego Koła Projektu: Polska częstowali mieszkańców tortem.

Rozdawano też balony i naklejki z napisem „Razem 89” Na Warszawskiej starówce  Tadeusz Mazowiecki - honorowy członek stowarzyszenia i premier wybrany w czerwcowych wyborach uczcił rocznicę lampką szampana.

Wracają wakacyjne atrakcje

Prawdopodobnie już pierwszego dnia wakacji, czyli 1 lipca na wody jeziora Jamno powróci „Koszałek”. Jeszcze szybciej do Mielna pojedziemy szynobusem.

Odnowiony pociąg wyjedzie na tory przed końcem roku szkolnego. Pierwszy kurs nad morze zaplanowano na sobotę, 23 czerwca.

Uwaga pasażerowie! Autobusy jeżdżą objazdami

 Utrudnienia w kursowaniu autobusów :: Fot. Mariusz Czajkowski

W związku z planowanym od 5 czerwca zamknięciem ul. Słowiańskiej z powodu robót drogowych, wyznaczony został objazd dla autobusów linii nr 11 i 4 (nie dotyczy kursów do Niekłonic).

Autobusy tych linii będą kursowały w obu kierunkach ulicami Wenedów i Lutyków do pętli na ulicy Słowiańskiej (przy MEC).

Tylko dwie trybuny

Władze Koszalina planują zmniejszenie stadionu Gwardii przy ul. Fałata. Zbudowany w 1975 r., jako jedna z głównych inwestycji przygotowanych przed dożynkami centralnymi, stadion im. Stanisława Figasa, nie gromadzi w czasie meczów 20 tys. widzów.

– Stadion budowany był z iście gierkowskim rozmachem, ówczesne władze Koszalina nie myślały, czy taki duży obiekt ma rację bytu w takim mieście – przyznaje Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta Koszalina.

Strona 1243 z 1264

Oglądasz teraz: Start