Miasto - Tygodnik Koszaliński

W Sianowie. Ukradli trzy rowery

Policja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Policjanci z Sianowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z otwartego pomieszczenia gospodarczego ukradli trzy rowery.

Wszystkie jednoślady zostały odzyskane i przekazane właścicielowi, natomiast sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.Właściciel trzech jednośladów pozostawił je w otwartym pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się obok domu.Rano zorientował się, że ktoś zabrał jego rowery o łącznej wartości 600 złotych.O kradzieży powiadomił sianowskich policjantów.

 

Ruszają prace archeologiczne na Rynku Staromiejskim

prace archeologiczne  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartek, 23 sierpnia, o godz.12.00 na Rynku Staromiejskim w Koszalinie ekipa archeologów z koszalińskiego Muzeum rozpocznie prace archeologiczne związane z planowana przebudową

Rynku Staromiejskiego. Archeolodzy zgodnie z umową mają czas do końca listopada na przeprowadzenie prac, które zostały określone w zleceniu podpisanym przez prezydenta Piotra Jedlińskiego.Jeszcze dzisiaj miejsce wykopalisk zostanie ogrodzone. Jutro natomiast pierwsze wbicie łopat. Prace archeologiczne, które są niezbędne ze względu na przepisy konserwatorskie, którymi objęte jest centrum Koszalina, kosztować mają 65 tysięcy złotych.

Miasto patronat. Jarmark pełen jeźdźców

Zawody jeździeckie  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Uczniowski Klub Jeździecki FARA w Kędzierzynie (gmina Sianów) przygotowuje tradycyjne letnie zawody jeździeckie i V Proekologiczny Jarmark u Podnóża Góry Chełmskiej. Wszystko w podkoszalińskiej miejscowości w  sobotę, 25 sierpnia.

Będą konkursy dla debiutantów i zaawansowanych miłośników hipiki. Nie tylko entuzjaści jazdy konnej mogą przyjechać, bo w przerwach miedzy zawodami  poszczególnych klas przewidziano występy zespołów muzycznych z powiatu koszalińskiego oraz wystawę produktów ekologicznych.

Polacy przegrali

Polska ; Finlandia   :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

 

W nowej hali widowiskowo - sportowej odbył się mecz Polski z Finlandią. Polscy koszykarze przegrali 79:81.

Za miastem. Gąsienice i podkowy

Zlot   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Jak co roku, miłośnicy wojskowych pojazdów oraz militariów mogli spotkać się w Bornem Sulinowie na IX Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy” (16 – 19 sierpnia).

Nawet dzieci bawiły się świetnie, korzystały z przejażdżek pojazdami militarnymi i wielu innych atrakcji.Ogromny pojazd gąsienicowy zataczał koła po wybojach, sprawiając pasażerom wielką frajdę.Każdy znalazł tam coś dla siebie, o czym świadczyły tłumy osób w różnym wieku

Technik oszukuje i okrada

Policja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Komenda Miejska Policji w Koszalinie ostrzega przed mężczyzną, który pod pretekstem naprawy dekoderów telewizyjnych dokonuje kradzieży na szkodę starszych osób.

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do dwóch podobnych zdarzeń, w których okradzione zostały dwie osoby.Sposób działania mężczyzny jest podobny. Podaje się za osobę naprawiającą dekodery telewizyjne, proponuje ustawienie nadajników naziemnych lub satelitarnych.Po wejściu do mieszkania wykorzystuje nieuwagę właściciela i kradnie wartościowe przedmioty oraz pieniądze.

Leszek Millerw Koszalinie

Leszek Miller  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Do naszego miasta z wizytą przybył Leszek Miller, były premier, obecnie poseł i przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. We wtorek, 21 sierpnia, o godz. 13.00 na Rynku Staromiejskim złożył  kwiaty pod pomnikiem „Byliśmy - Jesteśmy – Będziemy”.

Wybór koncepcji dokonany

Wybór koncepcji  :: Fot.Archiwum

W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy Rynku Staromiejskiego w Koszalinie oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac budowlanych rywalizowały cztery oferty:

Przedsiębiorstwa ARI z Poznania (kwota 139 tysięcy złotych,termin wykonania opracowania 28.02.2013 roku), Domino Grupy Architektonicznej Szczecin (516.600 złotych, 28.02.2013),Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata z Poznania (498.150 złotych, 28.02.2013) oraz Izomorfis Szczecin Pracowni Piotra Fiuka (224.198 złotych, 28.02.2013).

Park odnowiony

Park otwarcie :: Fot.Waldemar Kosowski

Doroczny jarmark wakacyjny w Sianowie był też okazją, aby symboliczne oddać znowu do użytku park miejski, który przeszedł gruntowny remont.

- Nowe nawierzchnie alejek, atrakcyjna, kolorowo podświetlana fontanna, scena i wygodne wokół niej ławki.Do tego oświetlenie, monitoring, plac zabaw i odwodnienie, aby na trawnikach nie było kałuż – wyliczał burmistrz Maciej Berlicki.

Strona 1293 z 1365

Oglądasz teraz: Start