Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wandale w parku ABC

Stadion ABC :: Fot.Mariusz Czajkowski

Ledwie park ABC został otwarty, to zajęli się nim wandale. Jedna ławka zniszczona, jedna uszkodzona, część ławek poprzewracanych, rozrzucone i zniszczone wkłady do koszy na śmieci, to efekt chuligańskich weekendowych wybryków.

Ratusz na odnowę parku  ABC i stadionu wydał 2 mln 400 tys. zł. Dojdą nowe koszty, bo jedna ławka to wydatek 1200-1500 zł, a także sprzątania po zniszczeniach.

Nieletni włamywacze

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Policjanci z I Komisariatu Policji zatrzymali dwóch czternastolatków, którzy próbowali włamać się do kiosku.  Funkcjonariusze udaremnili w ten sposób kradzież przedmiotów o wartości 11 tysięcy złotych.

W nocy policjanci z Komisariatu I pełnili służbę na ulicach Koszalina. Przejeżdżając przez jedno z osiedli zauważyli dwóch młodych chłopców próbujących włamać się do kiosku.Gdy podjechali na miejsce ujawnili, że płyta zabezpieczająca otwór okienny została oderwana, a szyba wybita.

Izba zaprasza na herbatkę

Zaproszenie :: Fot.Mariusz Czajkowski

Koszaliński Oddział Północnej Izby Gospodarczej organizuje II Herbatkę Izbową. Impreza dla przedsiębiorców odbędzie się w przyszły piątek, 31 sierpnia, na dziedzińcu Muzeum przy ul. Młyńskiej 37-39. Początek o godz. 17.

PIG chce wyposażyć dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych w przybory szkolne, takie jak zeszyty,długopisy, ołówki, kredki, temperówki, bloki, notesy, piórniki, farby plakatowe, tornistry lub plecaki.

Akcja „Prędkość” - podsumowanie weekendu

Akcja „Prędkość” :: Fot.Mariusz Czajkowski

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Prędkość”.W ramach prowadzonych działań mundurowi sprawdzali, z jaką szybkością kierujący poruszają się po naszych drogach,czy stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Kontrolowali trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.Nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków na polskich drogach.Dodatkowo w ostatni wakacyjny weekend obserwuje się zwykle wzmożony ruch pojazdów i policjanci dbali o bezpieczny powrót turystów do domu.

Przyłącz się do Szlachetnej Paczki

Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa szuka wolontariuszy, którzy wezmą udział w dwunastej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.Ma ona wesprzeć rodziny i osoby samotne, które są w bardzo trudnej sytuacji materialnej.Wolontariuszy szczególnie brakuje w naszym regionie.

 

Najszybszy dokument o Moto GP

Zawody :: Fot.Mariusz Czajkowski

Już we wtorek (28 sierpnia) o godzinie 20 w Multikinie odbędzie się jedyny w Polsce pokaz filmu „Najszybszy” („Fastest”), pełnometrażowego dokumentu Marka Neale’a, twórcy motocyklowej trylogii „The Doctor, the Tornado and the Kentucky Kid“, „Faster” i „Charge”, zgłębiający świat najbardziej prestiżowych zawodowych wyścigów MotoGP.

Klub Krytyki Politycznej: reaktywacja

Kultura, nauka, polityka, obyczajowość. Tematy ważne i kontrowersyjne, aktualne i społecznie dyskutowane.

Otwartość na różne światopoglądy i możliwość ich swobodnego wyrażania w kulturalnej atmosferze.To założenia Klubu Krytyki Politycznej, ponownie spróbuje się zadomowić w naszym mieście. Pierwsze spotkanie: 3 września. Pierwszy temat: in vitro.

Więcej w tygodniku „Miasto"

Trzy bramki Shibusawy i zwycięstwo Gwardii

Mecz :: Fot.Mariusz Czajkowski

W drugiej kolejce spotkań w grupie Bałtyckiej III ligi piłkarskiej w tym sezonie piłkarze Gwardii Koszalin zmierzyli się na wyjeździe z Arką II Gdynia i zanotowali zdecydowane zwycięstwo 4:1.

Trzy bramki w tym spotkaniu dla Gwardii zdobył japoński napastnik Daisuke Shibusawa, a czwartego gola strzelił Paweł Nowacki. Koszalinianie zrehabilitowali się więc w pełni za porażkę na inaugurację sezonu z Koralem w Dębnicy (1:2) i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Radni na osiedlu robią wiele dobrego

Konferencja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Już 14 października koszalinianie wybiorą członków rad osiedli. Kandydatów można zgłaszać do 14 września do Miejskiej Komisji Wyborczej, która mieści się w pokoju 107 Urzędu Miejskiego.

Kandydat na radnego musi zebrać przynajmniej 15 podpisów od popierających go osób. Muszą one mieszkać na danym osiedlu.Kandydaci do Osiedlowych Komisji Wyborczych mogą się zgłaszać do 24 września w Biurze Rady Miejskiej w pokoju 211 Urzędu Miejskiego.

 

Strona 1304 z 1380

Oglądasz teraz: Start