Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wszystko dla piękna

  :: Fot. Archiwum

Medycyna kosmetyczna to rozwijająca się prężnie gałąź przemysłu. Wszystko po to, by pomóc nam jak najdłużej utrzymać młody wygląd czy poradzić sobie z problemami skóry. Gabinety kosmetyczne przerodziły się w ośrodki niemal medyczne. Przedstawiamy Centrum Estetyki Ciała „Pro Beauty”, które w Parnowie od grudnia 2011 roku prowadzi jego właścicielka – Anita Zielony–Sokalska.

W tej dziedzinie liczy się doświadczenie czy nowoczesność?
– I jedno i drugie. Doświadczenie pozwala mi dobrać odpowiedni zabieg do potrzeb i właściwości skóry klientki a bez nowoczesnych technik niewiele bym pomogła.

150 000 zł dotacji dla WOPR

Podpisano umowę na 150 tysięcy złotych  dotacji dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego.

Dotacja Samorządu Województwa zostanie wykorzystana m.in. na oznakowanie brzegu morskiego słupkami hektometrycznymi od Świnoujścia do Jarosławca...

Szczęśliwa trzynastka

 Zygmunt i Urszula Karniccy z wychowankami (od lewej): Dawidem, Kacprem, Dominikiem, Gracjanem, Oliwierem, Dominiką i Pamelką (na kolanach). Brakuje najstarszego, 17-letniego, Michała.  :: Fot. Mariusz Czajkowski

Państwo Karniccy, choć mają trójkę własnych pociech, postanowili stworzyć dom wielu innym. W ciągu 9 lat opiekowali się przez krótszy lub dłuższy czas grupą 50 dzieci, od niemowląt do nastolatków. Obecnie mają 8 wychowanków!

Urszula i Zygmunt Karniccy mają 35-letni staż małżeński, dorosłych synów i wnuczka. Miłością obdarzają tych, którzy nie mogą na nią liczyć w swych domach.

Lokalizacje hoteli budzą kontrowersje

Czytelnika „Miasta” zaniepokoiła oferta inwestycyjna opublikowana na stronie internetowej ratusza (www.koszalin.pl). Z treści wynika, że władze snują propozycje zagospodarowania pewnych rejonów Koszalina nowymi... hotelami.

Sprawdziliśmy. „Miasto przeznacza pod zabudowę obiektami hotelowymi pięć atrakcyjnych terenów inwestycyjnych położonych w granicach administracyjnych Miasta Koszalin.

24 oldmobile nie tylko na pokaz

 24 oldmobile nie tylko na pokaz. Rozmowa z właścicielem muzeum  :: Fot. Marek Łagocki

Ze Zbyszko Rybakiem, właścicielem Muzeum Zabytkowych Aut w hotelu Verde, rozmawia Kamil Hońko

Jakie samochody ma pan w kolekcji?

Dwa miliony na drogę

Koszalin otrzyma 2 mln zł z rezerwy budżetu państwa na przebudowę ulicy Bohaterów Warszawy wraz z robotami budowlanymi na wiadukcie.

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy prac, który przebuduje 730-metrowy odcinek bardzo uczęszczanej drogi.

„Dzięki RPO”

 Kampania Urzędu Marszałkowskiego  :: Fot. Mariusz Czajkowski

Trwa kampania promocyjna Regionalnego Programu Operacyjnego ph. „Dzięki RPO”, która promuje projekty realizowane przy udziale jego środków, jak budowa filharmonii czy hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie.

- Celem kampanii jest uświadomienie mieszkańcom, jak wiele zmienia się w naszym regionie dzięki inwestycjom RPO - powiedział Andrzej Jakubowski, wicemarszałek województwa.

Zbliża się Wielki Test Języka Angielskiego

Jednego dnia, w jednym miejscu, mieszkańcy Koszalina napiszą test wielokrotnego wyboru, który określi ich poziom znajomości języka angielskiego.

Celem imprezy jest bezpłatne sprawdzenie kompetencji języka angielskiego mieszkańców naszego miasta, przedstawienie wyniku testu każdemu uczestnikowi wraz z opisem poziomu, przedstawienie uśrednionego wyniku dla naszego miasta do publicznej wiadomości w mediach. Wielki Test Języka Angielskiego jest wydarzeniem prestiżowym pod Patronatem Prezydenta Miasta Koszalina.

Początki piłki nożnej w Koszalinie i okręgu

 Olimpiada Obozowa w obozie II D Grossborn w 1944 r., na zdjęciu nagrodę w sztafecie na 200 m odbiera Zygmunt Weiss (przed wojna olimpijczyk Igrzysk w Paryżu i Amsterdamie), z rąk płk. dypl. I. Izdebskiego.  :: Fot. Zdzisław Purol, zbiory Muzeum w Koszalinie

W comiesięcznym cyklu ciekawych tematów z historii Koszalina i regionu, dzisiaj prezentujemy Państwu początki piłki nożnej. Euro 2012, tuż, tuż, warto więc przypomnieć organizację pierwszych polskich rozgrywek piłkarskich na Ziemi Koszalińskiej – tj. na Olimpiadzie Obozowej w Grossborn w 1944 i Święcie Dożynek i Sportu w Koszalinie w 1945.

Pierwszą z imprez ilustrujemy unikalnymi zdjęciami obozowymi Zdzisława Purola, które znajdują się w zbiorach koszalińskiego Muzeum.

Strona 1304 z 1329

Oglądasz teraz: Start