Miasto - Tygodnik Koszaliński

"m-teatr” już wkrótce

Siedem spektakli konkursowych, dwa towarzyszące, premiera, dwa warsztaty, przedstawienia plenerowe i dyskusje – to program trzecich Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr". Festiwal rusza 12 czerwca, potrwa pięć dni.

Kiedy okazało się, że w tegorocznym budżecie na kulturę przy nazwie „m-teatr" widnieje liczba zero miłośnicy teatru z niedowierzaniem kręcili głową. Jak to możliwe, by impreza, która w tak błyskawicznym tempie wyniosła Koszalin do roli jednego z najważniejszych miejsc na mapie teatralnej w kraju mogła zniknąć z naszego kalendarza kulturalnego.

Szczepienie przed seksem

 Szczepienie przed seksem :: Fot. Archiwum

Rozmowa ze Zbigniewem Celewiczem, kierownikiem Kliniki Medycyny Matczyno - Płodowej i Ginekologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie o akcji szczepień w Koszalinie

Co może powodować wirus HPV?

Historyczne dni

W kinie Kryterium do 12 czerwca br. można oglądać wystawę Michała Ruczyńskiego z Instytutu Pamięci Narodowej.

Ekspozycja składa się z dwóch części: „Tango Koszalińskiej Solidarności” oraz „Narodziny wolności i wybory czerwcowe”.

Urodziny Galerii "Emka"

 10 lat Galerii

W weekend koszalińska Galeria "Emka" świętowała swoje 10-lecie. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Były koncerty, występy i pokaz fajerwerków. Atrakcje przyciągnęły tłumy.

Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria, w której to klienci mogli zdobyć 10 kart naładowanych 1000. złotych.

Wakacje po angielsku

Diakonia Koszalin oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Koszalinie zapraszają na dzieci w wieku 7-14 lat na English Camp - półkolonie z językiem angielskim.

Zapisy już się rozpoczęły. Liczba miejsc ograniczona. – Już po raz drugi, do Koszalina na zaproszenie Parafii Luterańskiej i Diakonii Koszalin, przyjeżdża dziesięcioosobowa grupa Amerykanów– informuje Izabela Główka-Sokołowska z Diakonii Koszalin.

Gody w Pałacu Ślubów

 Jubileusz w USC :: Fot. Mariusz Czajkowski

Państwo Ludomira i Jerzy Gazeccy poznali się w 1954 r. w liceum ogólnokształcącym w Obornikach Wielkopolskich, z których oboje pochodzą. W sobotę w koszalińskim Pałacu Ślubów odbył się jubileusz ich długiego pożycia małżeńskiego.

Jubilatka ukończyła w 1961r. studia w Politechnice Poznańskiej, Wydział Budownictwa. Pan Jerzy kontynuował swoją naukę policealną w dwuletnim studium nauczycielskim, a następnie  studiował w Wydziale Prawa Uniwersytetu Poznańskiego.

„Na Skarpie” lato w „Bałtyku”

Spółdzielczy Klub “Bałtyk” KSM „Na Skarpie” zaprasza dzieci, w wieku od 8 do 13 lat (klasy 1-6 SP), na zorganizowane, odpłatne zajęcia w ramach Akcji Lato 2012 w terminie 2 – 27 lipca br.

Zajęcia są podzielone na dwa turnusy 10-dniowe, od poniedziałku do piątku, w godz. 9 - 15.30.

Jubileusz Szkoły muzycznej w Teatrze Variete Muza

 Szkoła muzyczna świętowała :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę w koszalińskim teatrze świętowano XV-lecie Szkoły Muzycznej YAMAHA.

Na gości czekała profesjonalna prezentacja najnowszej generacji instrumentów muzycznych firmy YAMAHA (między innymi keyboard Tyros 4, syntezator Motif, gitary elektryczne, perkusja elektroniczna DTX).

„Śródmieście” w Świdwinie

„O dwunastej godzinie”, „Tango łuczakowskie”, „Husia siusia” czy „Urodzeni we Lwowie”, w sumie osiem piosenek wykonało Stowarzyszenie Śpiewacze „Śródmieście” w Świdwinie.

Koszalińscy śpiewacy wystąpili w składzie: Regina Woźniak, Teresa Senio, Teresa Rogozińska, Jadwiga Skiba, Urszula Soja, Krystyna Kosel, Maria Kubla, Stefania Michałko, Helena Jankowska, Jadwiga Jędruch, Genowefa Bobińska, Bronisław Tablewski i Czesław Kaszubiak.

Strona 1314 z 1338

Oglądasz teraz: Start