Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wakacje po angielsku

Diakonia Koszalin oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Koszalinie zapraszają na dzieci w wieku 7-14 lat na English Camp - półkolonie z językiem angielskim.

Zapisy już się rozpoczęły. Liczba miejsc ograniczona. – Już po raz drugi, do Koszalina na zaproszenie Parafii Luterańskiej i Diakonii Koszalin, przyjeżdża dziesięcioosobowa grupa Amerykanów– informuje Izabela Główka-Sokołowska z Diakonii Koszalin.

Gody w Pałacu Ślubów

 Jubileusz w USC :: Fot. Mariusz Czajkowski

Państwo Ludomira i Jerzy Gazeccy poznali się w 1954 r. w liceum ogólnokształcącym w Obornikach Wielkopolskich, z których oboje pochodzą. W sobotę w koszalińskim Pałacu Ślubów odbył się jubileusz ich długiego pożycia małżeńskiego.

Jubilatka ukończyła w 1961r. studia w Politechnice Poznańskiej, Wydział Budownictwa. Pan Jerzy kontynuował swoją naukę policealną w dwuletnim studium nauczycielskim, a następnie  studiował w Wydziale Prawa Uniwersytetu Poznańskiego.

„Na Skarpie” lato w „Bałtyku”

Spółdzielczy Klub “Bałtyk” KSM „Na Skarpie” zaprasza dzieci, w wieku od 8 do 13 lat (klasy 1-6 SP), na zorganizowane, odpłatne zajęcia w ramach Akcji Lato 2012 w terminie 2 – 27 lipca br.

Zajęcia są podzielone na dwa turnusy 10-dniowe, od poniedziałku do piątku, w godz. 9 - 15.30.

Jubileusz Szkoły muzycznej w Teatrze Variete Muza

 Szkoła muzyczna świętowała :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę w koszalińskim teatrze świętowano XV-lecie Szkoły Muzycznej YAMAHA.

Na gości czekała profesjonalna prezentacja najnowszej generacji instrumentów muzycznych firmy YAMAHA (między innymi keyboard Tyros 4, syntezator Motif, gitary elektryczne, perkusja elektroniczna DTX).

„Śródmieście” w Świdwinie

„O dwunastej godzinie”, „Tango łuczakowskie”, „Husia siusia” czy „Urodzeni we Lwowie”, w sumie osiem piosenek wykonało Stowarzyszenie Śpiewacze „Śródmieście” w Świdwinie.

Koszalińscy śpiewacy wystąpili w składzie: Regina Woźniak, Teresa Senio, Teresa Rogozińska, Jadwiga Skiba, Urszula Soja, Krystyna Kosel, Maria Kubla, Stefania Michałko, Helena Jankowska, Jadwiga Jędruch, Genowefa Bobińska, Bronisław Tablewski i Czesław Kaszubiak.

UNICEF patronem ZS nr 13

 UNICEF jest ich patronatem :: Fot. Mariusz Czajkowski

Co łączy znanego piłkarza, Sebastiana Milę, i Małgorzatę Chyłę, prezes koszalińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego? Są absolwentami Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Franciszkańskiej 102.

Placówka świętuje 65–lecie. Razem z Gimnazjum nr 5, z którym tworzy Zespół Szkół nr 13, dostała imię i sztandar. Szkołę ukończyło ok. 500 absolwentów. Pracowało w niej ponad 300 nauczycieli.

Kacza rodzina uratowana

Zwierzęcy dramat rozegrał się we wtorek, 5 czerwca, w koszalińskim parku. Strażnicy miejscy dostali zgłoszenie o tonących małych kaczuszkach, które w dziwny sposób spłynęły z koszalińskiego wodospadu.

Po kilkunastu minutach byli na miejscu. Zauważyli, że jest tam krata, która ma za zadanie oddzielać odpady od wody.

Chciał powiesić się na drzewie!

 Samobójca na Połczyńskiej. Akcja służb trwała kilka godzin :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotnie popołudnie koszalińskie służby zostały zaalarmowane o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Ten wszedł na drzewo i zawiązał linę.

Groził, że powiesi się na oczach ludzi. Niecodzienne zachowanie mieszkańca naszego miasta ściągnęły tłumy gapiów. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Poprzecznej z Połczyńską w Koszalinie.

Dotacje i znikające kierunki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) zawiesza w tym roku nabór na kierunki filologiczne, m.in. angielską i francuską, bo brakuje chętnych.

- Nie możemy prowadzić kształcenia, jeżeli zainteresowanie jest niewielkie. Musimy być elastyczni – tłumaczy Jan Kuriata, rektor PWSZ.

Strona 1322 z 1345

Oglądasz teraz: Start