Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wypadek na Połczyńskiej

 Wypadek na Połczyńskiej w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek po południu na ulicy Połczyńskiej w Koszalinie doszło do poważnego wypadku. Tam zderzyły się trzy pojazdy: osobowy, ciężarowy i skuter.

Kierujący skuterem młody chłopak został przewieziony do szpitala.

Wpadł złodziej rowerów

Policjanci z koszalińskich jednostek w ramach kampanii "Nie daj się ustrzelić złodziejowi" cały czas przypominają o tym, aby w miarę możliwości zabezpieczać wartościowe przedmioty przed kradzieżą.

Bardzo często bowiem dochodzi do niej tylko i wyłącznie przez to, że nie pamiętamy o podstawowych zasadach związanych między innymi z przechowywaniem przedmiotów.

Zalane ulice

 Waryńskiego zalana. Interweniowali strażacy :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek po południu ulewne deszcze spowodowały zalanie kilku ulic Koszalina. Przez to strażacy mieli ręce pełne roboty.

Ci musieli wypompowywać wodę z zalanej ulicy Waryńskiego.

Kolejny reprezentant Polski w AZS

Łukasz Wiśniewski, były już rzucający wicemistrza Polski Trefla Sopot został nowym koszykarzem AZS Koszalin.

Warto przypomnieć, że w swojej karierze występował już w koszalińskim AZS w sezonie 2009/2010.

Wylotówka do remontu

 Wylotówka do remontu :: Fot. Marek Łagocki

Koszalin otrzyma 2 mln zł z rezerwy budżetu państwa na przebudowę ulicy Bohaterów Warszawy wraz z robotami budowlanymi na wiadukcie. Wyremontowany zostanie 730-metrowy odcinek drogi od ul. Morskiej do ul. Mieszka I.

W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia ulicy, chodniki, ścieżka rowerowa, nowe zjazdy.

Przyjaciele „Grosika” zagrają w Koszalinie

Piłkarze czwartoligowego Bałtyku Koszalin rozegrali pierwszy sparing podczas przygotowań do nowego sezonu. Zremisowali u siebie z trzecioligową Kotwicą Kołobrzeg 1:1, a w sobotę, 14 lipca zagrają z drużyną Przyjaciele „Grosika”, czyli Kamila Grosickiego, reprezentanta Polski.

Przypominamy, że Kamil Grosicki reprezentował nasz kraj podczas ostatnich finałów mistrzostw Europy rozegranych na stadionach Polski i Ukrainy.

Życie według Martyny Wojciechowskiej w „Atrium”

 Wystawa Martyny Wojeciechowskiej :: Fot. Organizator

Zdjęcia Martyny Wojciechowskiej, dziennikarki, podróżniczki i redaktor naczelnej „National Geographic Polska” będzie można obejrzeć w Centrum Handlowym „Atrium” od 15 lipca.

Wystawa fotograficzna „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%” to trzydzieści zdjęć z najodleglejszych zakątków świata.

Przestrzegamy! Blokada na „szóstce”

W piątek, 13 lipca, w godz. 15 – 17, lepiej nie wybierać się w podróż samochodem z Koszalina w kierunku Biesiekierza. Szykuje się protest, który organizują Rada Sołecka i radni ze Starych Bielic.

Organizatorzy domagają się zainstalowania sygnalizacji świetlnej w tej części trasy.

Dziewięć medali żeglarzy MKR Tramp

 Dziewięć medali żeglarzy MKR Tramp :: Fot. Mariusz Czajkowski

W Myśliborzu rozegrano 41. Regaty o Puchar Leonida Teligi. Były to jednocześnie mistrzostwa okręgu zachodniopomorskiego oraz Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. Sukces zanotowali żeglarze z MKR Tramp Mielno, wygrywając niemal we wszystkich kategoriach klasy Cadet.

Rewelacyjnie w regatach popłynęła załoga w składzie Sonia Dubielak i Paulina Domek. W Pucharze Teligi, mistrzostwach okręgu open i Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 17 zajęły one drugie miejsce.

Strona 1338 z 1380

Oglądasz teraz: Start