Miasto - Tygodnik Koszaliński

Napadł na kobietę

19-latek usłyszał zarzut zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z I komisariatu ustalili, że we wtorek nad ranem zaatakował idącą chodnikiem kobietę.

Podbiegł do niej i zaczął szarpać za torebkę, którą miała przewieszoną przez ramię. W pewnym momencie, gdy nie udało mu się jej zerwać, przewrócił się pociągając za sobą pokrzywdzoną.

Jacek Kurski rozbił BMW. Interweniowała policja

 Europoseł Kurski rozbił BMW :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek popołudniu prywatny kierowca Jacka Kurskiego z Solidarnej Polski uszkodził zaparkowany przed wejściem do Biblioteki Publicznej samochód marki BMW.

Po spotkaniu z mieszkańcami europoseł spisał oświadczenie z młodym właścicielem pojazdu. Do kolizji doszło podczas cofania.

Radni powiatowi i ich majątki

Po oświadczeniach majątkowych radnych miejskich, wzięliśmy pod lupę majątki radnych powiatu.

O tym, kto zgromadził najwięcej na koncie, kto ma dom, a kto mieszkanie, oraz ile radni zarobili w ubiegłym roku, dowiecie się Państwo z kolejnego numery naszego tygodnika, który będzie do kupienie od piątku, 18 maja.

(amb)

PRowcy promują zdrowie

 PRowcy promują zdrowie :: Fot. Kamil Jurkowski

Dwudniową konferencję naukową „Public Relations – sztuka skutecznej komunikacji” po raz trzeci zorganizowali studenci działający w kole naukowym Futura. W tym roku zajęli się rolą PR w promocji zdrowia i aktywnego trybu życia oraz profilaktyce chorób.

Gości przybyłych na konferencję przywitał Bronisław Słowiński dyrektor Instytutu Neofilologii i Komunikacji Społecznej. Jednym z nich był Andrzej Jakubowski - wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego. Na początku studenci przedstawili 5 lat działalności Koła Futura oraz inicjatywy jakie udało się im zrealizować.

Co z miejscami dla 3-latków?

Po pierwszym naborze do koszalińskich przedszkoli, okazało się, że zabrakło w nich miejsc dla około dwustu 3-latków oraz dwudziestu czterech 4-latków.

Rodzice tych drugich mogą być jednak spokojni, bo jak zapewniła nas Waleria Wójcik, dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Przedszkoli Miejskich wszystkie 4-,5- i 6-latki zostaną przyjęte. Co z pozostałymi? Na co jeszcze skarżą się rodzice?

Odzyskali skradziony rower

 Odzyskano rower :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z Polanowa po dwóch dniach od kradzieży odzyskali rower należący do mieszkanki miasta. Chłopak, który go zabrał, zdążył wymienić go na dwa telefony komórkowe. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w poniedziałek. Dwoje dzieci przyjechało do szkoły na swoich jednośladach. Pozostawiły je na parkingu w centrum miasta. Już kilka chwil później przechodził tamtędy 17-latek, który zainteresował się jednym z rowerów. Obserwował go przez kilka chwil i sprawdzał zabezpieczenia. Upewnił się, że nikt go nie widzi, lecz wiedząc, że na placu zamontowany jest monitoring, nałożył kaptur na głowę. Zabrał rower warty 300 złotych i odjechał na nim do domu.

Zatrzymani z narkotykami

Ośmiu mężczyzn z zarzutami za posiadanie bądź udzielanie środków odurzających i ponad 6 gramów zabezpieczonych narkotyków to efekt pracy koszalińskich policjantów. Od weekendu każdego dnia mundurowi zatrzymywali przynajmniej jedną osobę z marihuaną lub amfetaminą.

Policjanci z koszalińskich jednostek każdego dnia zajmują się zagadnieniami związanymi ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Przez kilka ostatnich dni również skupili się na zatrzymywaniu dilerów i zabezpieczaniu środków odurzających.

Dofinansowanie dla biblioteki

 Dofinansowanie dla biblioteki :: Fot. Kamil Hońko

Stanowisko komputerowe dla osób niepełnosprawnych powstanie w Bibliotece Politechniki Koszalińskiej. Wdrożony zostanie  nowy, zintegrowany system biblioteczny KOHA. Wszystko dzięki dotacji otrzymanej z  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Udało się pozyskać 75 tysięcy złotych przy 15 tysięcznym wkładzie własnym.

Znamy nowego Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszalinie. Dziwny Konkurs?

Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora MOPS w Koszalinie, przedstawiając główne zadania, wymogi konieczne i wymogi pożądane dla kandydatów ubiegających się o te stanowisko.

Wszystko to było umieszczone na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej UM w Koszalinie. Termin składania dokumentów kandydatów upłyną w dniu 24 kwietnia i wraz z tym dniem usunięto ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze ze strony internetowej i tablicy ogłoszeń UM.

Strona 1338 z 1345

Oglądasz teraz: Start