Miasto - Tygodnik Koszaliński

FESTYN STRAŻACKO - LOTNICZY W OSIEKACH

FESTYN :: Fot: PLAKAT

Już po raz czwarty w Osiekach będzie można obejrzeć atrakcje lotnicze … ale nie tylko. Dotychczas organizatorem eventu była Ochotnicza Straż Pożarna z  Osiek.

W tym roku do osieckich strażaków przyłączyły się pozostałe jednostki z terenu gminy tj. OSP Sianów, OSP Iwęcino, OSP Sierakowo i OSP Sieciemin.

Postanowiono program dotychczasowych pikników lotniczych wzbogacić o atrakcje typowo strażackie. Dlatego też w tym roku dotychczasowy piknik lotniczy w Osiekach stał się Festynem Strażacko – Lotniczym i odbędzie się 27 lipca (sobota).

Festyn rozpoczyna się o godzinie 10.00 konkursami dla dzieci i dorosłych. Już dwie godziny później na uczestników czeka nie lada atrakcja, występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Koszalina.Następnym punktem programu będzie  pokaz ratownictwa medycznego. O godzinie 14.00 goście zobaczą Český Hasičský Vrtulník a następnie pokaz ratownictwa technicznego.Strażacy zaprezentuję metody ewakuacji z pojazdu poszkodowanych w wypadku drogowym. Robinsonada to atrakcja lotnicza przygotowana na godzinę 16.00 przez firmę Kospel z Koszalina. Tak jak w roku ubiegłym uczestnicy festynu będą mogli kibicować w meczu prądopiłki w którym zmierzą się drużyny z jednostek OSP.

Chętni będą mogli zgłosić drużyny do udziału w tej niepowtarzalnej rozgrywce piłki podawanej strumieniami wody.O godzinie 18.00 Aeroklub Słupski zaprezentuje się w defiladzie. Gwiazdą wieczornej zabawy będą uczestnicy 26 Dni Ziemi Sianowskiej zespół Akces.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: FESTYN STRAŻACKO - LOTNICZY W OSIEKACH