Miasto - Tygodnik Koszaliński

„Smyk” jest najmłodszy

  OTWARCIE ::  Fot: Mariusz Czajkowski

40 dzieci od początku grudnia uczęszcza do nowego oddziału Żłobka Miejskiego „Smyk” przy ul. Chrzanowskiego 10. To pierwsza tego typu placówka na osiedlu im. Tadeusza Kotarbińskiego.

Pomieszczenia w obiekcie należącym do Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” przeszły gruntowny remont: wymiana wszystkich instalacji, urządzenie kuchni i toalet. Koszt wszystkich prac to 427 tys. złotych, a wyposażenia (mebli do  sal i kuchni) ok. 120 tys. zł..

Utworzenie żłobka zostało dofinansowane z rządowego programu „Maluch”. Wniosek w tej sprawie, złożony  na początku roku w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, został rozpatrzony pozytywnie.W nowym oddziale Żłobka Miejskiego pracuje dwanaście osób: sześcioro opiekunów dziecięcych, dwóch pracowników kuchni, dwóch pracowników gospodarczych i dwie osoby działu administracji. Dzieci podzielone są na dwie grupy: młodsze, od roku do dwóch lat i starsze, od dwóch do trzech lat. Każda grupa ma swoją sypialnię i łazienkę. W budynku jest winda, aby ułatwić rodzicom wjazd z dziećmi w wózkach.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: „Smyk” jest najmłodszy