Prawo nie lubi ojców

O godzinie 10 na Rynku Staromiejskim rozpocznie się manifestacja  w obronie praw ojców. To pierwsza taka akcja w Koszalinie, ale w większych ośrodkach odbywają się one często.

Pomysłodawcą i organizatorem jest Tomasz Palij, wspierany przez Stefana Romeckiego. - Mam znajomych ojców, którzy stają wobec problemów rodzinnych – mówi organizator.
- I zwykle prawo nie staje po ich stronie, tylko jakby zwyczajowo po stronie kobiety. Ojców nasze prawo nie lubi, choć oni mają i predyspozycje i warunki do takiej samej opieki nad swoim dzieckiem, jak matka. A czasem nawet lepsze. Ale to matka ma pierwszeństwo. Prawa ojców nie są przestrzegane, przeznacza im się role płatnika świadczeń. A cierpi zawsze dziecko, bo pieniądze to nie wszystko. Ojciec ma takie samo prawo do swojego dziecka, jak matka.