Woodstock zmieszany z błotem

Pieskie życie w Pełni Życia. Odkąd pamiętam, z koszalińskim schroniskiem dla zwierząt zawsze był jakiś problem. W lipcu z jego prowadzenia zrezygnowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i zostało ono przejęte przez PGK.

Od tego momentu wolontariusze nie mogą wyprowadzić czworonogów na spacery. Powodem jest brak przyjętego, nowego regulaminu. Szerzej patrząc na sprawę, finansowanie azylu nie od dziś stanowi główną oś zgrzytu. Zagłębiając się w kulisy ostatniej fazy konfliktu odnoszę wrażenie, że sam moment przejęcia poprzedziła długa walka dominującego owczarka ze spanielkiem o gołębim sercu.

Może warto byłoby podać sobie łapę, zamiast skakać do gardeł. Najpierw człowiek człowiekowi wilkiem, a później psy skomlą pozamykane w boksach.
Gruntowny remont niebawem, ale wcześniej fotograficzna wystawa. Koszaliński amfiteatr - jeden z największych w kraju obiekt widowiskowy, w najbliższych miesiącach zyska nowy wygląd. Z tej okazji powstaje wystawa pt. "Mój Amfiteatr". Organizatorzy czekają na wszystkie zdjęcia - pamiątki z albumów rodzinnych, czarno-białe i kolorowe, w formie elektronicznej lub tradycyjnej. Można je dostarczyć do CK105 do 20 września. Sierpień to także dobry czas na pomaganie. Każdy z nas w dzieciństwie chciał mieć piękny piórnik. Do siedziby koszalińskiej Caritas można przynosić wyprawki szkolne, które trafią do dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin. To piąta odsłona akcji "Tornister Pełen Uśmiechów". W tym roku przygotowanych zostanie ponad tysiąc zestawów zawierających przybory i inne potrzebne rzeczy. Kolejną zbiórkę artykułów szkolnych pn. "Podaruj zeszyt" organizuje również Stowarzyszenie Młodzi Demokraci.
To było łatwe do przewidzenia jak deszcz na lipcowym urlopie. Woodstock został zmieszany z błotem. Ze smutkiem oglądałem medialne relacje przypominające kroniki policyjne ze zlotu nastoletnich hipisów. To wielkie muzyczne dzieło Jurka Owsiaka, ale i ewangelizacyjne zapoczątkowane przez bp. Edwarda Dajczaka. W tym roku na polach woodstockowych odbył się 18. Przystanek Jezus. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest właśnie ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Przez kilka dni ponad pół tysiąca ewangelizatorów z całego świata głosiło dobrą nowinę wśród festiwalowiczów. Warto przeczytać internetowe refleksje ks. Jacka Dziela, który był jednym z nich. Tam nie ma zła, jest ewentualnie zagłuszanie problemów i wolność wyboru. Gwarantuję, że prawdziwą patologię znajdziemy prędzej we wrześniu na palarni rejonowej szkoły. Nie w Kostrzynie nad Odrą. Tutaj, w Koszalinie nad Dzierżęcinką.
Arkadiusz Wilman