Miasto - Tygodnik Koszaliński

Al. Armii Krajowej zamknięta!

Od 30 sierpnia półkilometrowy odcinek al. Armii Krajowej zostanie zamknięty dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Na terenie Koszalina staną tablice, które będą informować o objazdach.

Dobra informacja dla tych, którzy będą się poruszać komunikacją miejską – w tym miejscu będzie to możliwe. Natomiast kierowcy muszą się spodziewać utrudnień do końca października.

Wjazd na teren budowy przy al. Armii Krajowej będzie możliwy tylko dla mieszkańców, pracowników poczty, klientów lecznicy i pojazdów MZK. Kończy się sezon letni, więc jest to dobra okazja do zmiany organizacji ruchu. Zakres prac remontowych jest spory, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość.
– Jest to w tym projekcie najdroższe zadanie, bo wartość przekracza 10 milionów złotych, a wszystko skumulowane jest na najkrótszym odcinku. Od początku budowy ruch odbywa się po jednej jezdni tej ulicy. W tej chwili konieczność wykonywania robót zmusza nas do tego, żebyśmy jeszcze bardziej zaingerowali w nową organizację ruchu. Ta inwestycja powinna zakończyć się 31 października – podkreśliła Ewa Ciszek, dyrektor koszalińskiego Zarządu Dróg i Transportu.
– Musimy wykonać równolegle wiele elementów, m.in. nawierzchnię dla ścieżek rowerowych, chodników, ale też przebudowę instalacji: deszczowej, elektrycznej, oświetlenia i sygnalizacji świetlnej. W to wszystko jest również wkomponowany remont zewnętrzny struktur tunelu przy ul. Dworcowej. To dla nas bardzo duże zadanie i wyzwanie – mówił Mariusz Schab, kierownik budowy z firmy Strabag.
Kierowcy pojazdów osobowych będą mogli objechać utrudnienia ulicami: Szczecińską, Mieszka I i Bohaterów Warszawy. Natomiast objazd dla samochodów ciężarowych będzie możliwy ulicami: Dobrzynieckiego, Słowiańską, Wołyńską, Syrenki i Bohaterów Warszawy. Warto również wspomnieć, że przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Szczecińskiej – Zwycięstwa będzie możliwy dla pojazdów do wysokości 3,10 m. Tablice z informacjami dotyczącymi objazdów będą znajdować się w różnych miejscach Koszalina – tak, aby usprawnić poruszanie się po mieście.
– Wjazd i wyjazd z Poznania będzie zabezpieczony. Przy ul. Gnieźnieńskiej na istniejącej tablicy informacyjnej będzie komunikat o ruchu kierującym na obwodnicę. Przed rondem „Solidarności” powstaną alternatywne tablice przekierowujące ruch na ul. Połczyńską – Słowiańską – Syrenki i BoWiD. Natomiast, żeby zabezpieczyć drogę krajową numer 6 informacji będzie można szukać przy al. Monte Cassino, przed skrzyżowaniem z ul. Franciszkańską. Kołobrzeżanie o objazdach dowiedzą się na ul. Morskiej – tłumaczył Mariusz Schab.
Piesi, żeby dojść do dworca PKP będą mogli poruszać się przez tunel i ulicę Dworcową, ale też po zewnętrznej części, przebiegającej po stronie dworca PKS. Natomiast ci, którzy będą chcieli skorzystać z komunikacji miejskiej przy al. Armii Krajowej, będą mieli do dyspozycji dwa przystanki autobusowe. Jeden tuż przed dworcem PKP, tak jak było to przed rozpoczęciem prac remontowych, a drugi na przeciwległym, specjalnie zrobionym pasie ruchu – obecnie ten przystanek znajduje się przy banku.
Aktualne informacje odnośnie zmian można znaleźć na stronach internetowych miasta, a także Zarządu Dróg i Transportu (www.koszalin.pl, www.zdit-koszalin.pl). Tak duża inwestycja, która obejmuje trzy zadania (ul. Gnieźnieńską, Krakusa i Wandy oraz al. Armii Krajowej) to koszt 30 milionów złotych, z czego 24 miliony to środki z Unii Europejskiej. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec października.
(mw)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Al. Armii Krajowej zamknięta!