Górale zagrają dla mam znad morza

Fundacja Zdążyć z Miłością organizuje kolejny koncert charytatywny na rzecz samotnych, bezdomnych matek z dziećmi.

W sobotę, 4 listopada, w Filharmonii Koszalińskiej wystąpią zespoły: folkowy Zakopower i  jazzowy Atom String Quartet. Początek o godz. 18.00. Działająca od trzech lat fundacja pomaga kobietom z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.  To przeważnie byłe podopieczne takich placówek jak Dom Samotnej Matki czy Centrum dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi.

W kamienicy w centrum miasta powstały dwa mieszkania chronione, w których obecnie mieszka 5 mam i 9 dzieci. Dwie rodziny już opuściły lokale i usamodzielniły się. Remontu wymagają jeszcze dach i poddasze budynku i to na ten cel pójdą pieniądze zebrane podczas charytatywnego koncertu. Do tej pory udało się pozyskać podczas różnych akcji i od sponsorów ok. 140 tys. zł. Brakuje jeszcze 80 tys. zł.