Będą nowe mieszkania komunalne

Zamiast nowego budynku mieszkalnego przy ul. Jasnej 6 – adaptacja na cele mieszkaniowe obiektu przy ul. Połczyńskiej 71a, w którym mieści się obecnie Zespół Szkół nr 12.
Na początku tego roku władze miasta zapowiedziały, że zaczną budowę 13 mieszkań komunalnych przy ul. Jasnej 6, w dzielnicy przemysłowej Koszalina. Obiekt miał być gotowy w przyszłym roku. Niestety, budowa nie ruszyła i nie wiadomo, czy kiedyś to nastąpi.
– Nie będziemy tego obiektu szybko budować, bo i działka, i projekt techniczny są takie sobie – przyznaje Andrzej Kierzek, zastępca prezydenta Koszalina. – Poszukamy pewnie innej działki. Za to będziemy nadal wspierać Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Władze Koszalina planują też, że po przeniesieniu Zespołu Szkół nr 12 do budynku obecnego Gimnazjum nr 2 przy ul. Krzywoustego, po wygaszeniu gimnazjum w 2019 r., obiekt pozostanie pusty.
– Musimy poczekać na decyzje wojewody w tej sprawie, bo na razie nie możemy zaplanować szybszego przeniesienia placówki specjalnej – zdradza Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. – Obiekt, w którym obecnie znajduje się Zespół Szkół nr 12, był projektowany jako budynek mieszkalny, co widać na pierwszy rzut oka, i nie do końca spełnia funkcje edukacyjne. Dlatego chcemy go zaadaptować do celów mieszkaniowych. Zwłaszcza że tuż obok niego stoi bardzo podobny, niemal bliźniaczy budynek. Działki obu budynków się przenikają, mają też wspólne uzbrojenie.
(ejm)