Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szósta porażka koszykarzy AZS

W AKCJI      ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

Kolejny słaby występ w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki zanotował AZS Koszalin. Koszalinianie przegrali na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza 56:79 (8:21, 20:17, 18:24, 10:17).

To już szósta porażka koszalinian w tym sezonie. AZS ma na koncie tylko jedno zwycięstwo.Wprawdzie pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobył Damian Jeszke, ale później gospodarze meczu zdobyli siedemnaście punktów z rzędu i było 17:2. Ich serię przerwał „trójką” Jeszke, ale i tak już po pierwszej kwarcie było widać, że zwycięzcami mogą być tylko koszykarze z Dąbrowy Górniczej.

Drugą kwartę wygrał wprawdzie nieznacznie AZS, ale później znów dominowali miejscowi gracze, którzy zanotowali okazałe zwycięstwo. Koszalinianie zaliczyli w meczu aż 26 strat, z czego po siedem mieli na koncie Qyntel Woods i Modestas Kumpys. AZS przegrał również walkę o zbiórki 35-47. W sumie na wyróżnienie w koszalińskiej drużynie zasłużył tylko Szymon Kiwilsza, który grał tym razem na pozycji środkowego.
Skład i punkty AZS: Szymon Kucharewicz, Qyntel Woods 3 (1x3), Igor Wadowski, Szymon Kiwilsza 8 (6 zb., 4 bloki), Laimonas Chatkevicius 6, Diante Baldwin 7, Modestas Kumpys 10 (1x3), Jakub Dłoniak, Damian Jeszke 13 (3x3, 5 zb.), Kacper Młynarski 9 (1x3, 11 zb.)
Wśród zwycięzców najwięcej punktów, bo 18 zdobył dobrze znany z wcześniejszych występów w AZS, Bartłomiej Wołoszyn, który między innymi trafił cztery razy za trzy punkty na stuprocentowej skuteczności.
Kolejny mecz koszykarze AZS rozegrają już w środę, 15 listopada. W koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 podejmować będą drużynę GTK Gliwice. Początek meczu o godz. 18.30.