Miasto - Tygodnik Koszaliński

Osiemnaście strat Gwardii i wysoka porażka

W AKCJI      ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

Nie skuteczność, a duża liczba niewymuszonych strat zdecydowała o wysokiej porażce szczypiornistów Gwardii Koszalin w wyjazdowym meczu 8. kolejki w ramach rozgrywek w grupie A I ligi.

Koszalinianie przegrali w Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszą Stalą 24:34 (10:17). Koszalinianie, którzy nie jechali na ten mecz w roli faworyta trzymali się dzielnie do 17 minuty, kiedy na tablicy świetlnej widniał rezultat 7:7. Od tego momentu ich osiem strat z rzędu bezlitośnie wykorzystali rywale i Stal prowadziła w 24 minucie 15:7.

Ten fragment gry praktycznie rozstrzygnął losy tego spotkania. Chociaż później szczypiorniści Gwardii toczyli w miarę wyrównany bój nie byli już w stanie, mimo niezłej skuteczności w ataku, odwrócić losów meczu na swoją korzyść. - Osiemnaście strat w całym meczu to zbyt dużo by myśleć o wygranej z tak silnym przeciwnikiem jak Stal – podkreślił Piotr Stasiuk, trener Gwardii Koszalin.
Skład i bramki Gwardii: Henryk Rycharski 1, Dawid Gryzio – Krzysztof Szymko 1, Radosław Steege, Konrad Mróz 1, Bartosz Tołłoczko 3, Łukasz Czerwiński, Michał Hertig, Piotr Goerig 6, Patryk Kiciński 7, Marek Jakutowicz 2, Maciej Kamiński 1, Paweł Dzierżawski 2, Piotr Prudzienica, Paweł Urbański.
Wśród zwycięzców trudny do zatrzymania był Mateusz Stupiński, zdobywca jedenastu bramek.
W 9. kolejce spotkań Gwardia zagra u siebie, a jej rywalem będzie Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Początek meczu w sobotę, 18 listopada o godz. 16 w hali ZOS Gwardia przy ul. Fałata 34.