Miasto - Tygodnik Koszaliński

Gwardia grała, lider strzelał gole

W AKCJI      ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

W drugim w tym sezonie spotkaniu na swoim boisku piłkarze Gwardii bardzo chcieli sprawić niespodziankę i pokonać lidera rozgrywek II ligi GKS 1962 Jastrzębie Zdrój.

Niestety, mimo niezłej gry i kilku okazji strzeleckich zostali „wypunktowani” przez rywali, przegrywając 0:2. Bramki dla gości strzelili Daniel Szczepan w 15 minucie i Kamil Adamek w 77 minucie. W zespole Gwardii najlepsze okazje do zdobycia bramki mieli Michał Szubert w pierwszej połowie meczu oraz Przemysław Brzeziański w drugiej części spotkania. Groźne strzały oddawali też Adrian Kwiatkowski i Kamil Poźniak.

Piłka nie chciała jednak wylądować w bramce zespołu z Jastrzębia Zdroju. W sumie raz się tam znalazła po strzale Brzeziańskiego, ale wcześniej napastnik Gwardii faulował bramkarza przyjezdnej drużyny.
Skład Gwardii: Adrian Hartleb - Norbert Dondera, Daniel Wojciechowski, Patryk Baranowski,  Rafał Majtyka (87 min - Aleksander Sopel) - Michał Szubert (63 min - Krzysztof Bułka), Wojciech Zyska (72 min - Krystian Przyborowski), Junpei Shimmura, Kamil Poźniak, Adrian Kwiatkowski - Przemysław Brzeziański (81 min - Radosław Mikołajczak).
W sobotę, 18 listopada rozpocznie się runda rewanżowych spotkań. Tego dnia Gwardia podejmować będzie drużynę Znicza Pruszków. Przypominamy, że na inaugurację tego sezonu koszalinianie pokonali niespodziewanie na wyjeździe spadkowicza z I ligi 2:1. Jak będzie w rewanżu – zobaczymy. Znicz z dorobkiem 24 punktów plasuje się w środkowej strefie tabeli, a gwardziści mają o dziesięć punktów mniej. Nie są jednak skazani na porażkę, bo ich gra może się podobać. Muszą jednak popracować mocno nad skutecznością. Przy tak wyrównanym poziomie zespołów w rozgrywkach drugoligowych trudno wypracować sobie dobre sytuacje strzeleckie. Trzeba więc wykorzystywać te, którą są w meczu, bo inaczej schodzi się z boiska bez punktów. Mecz ze Zniczem rozpocznie się o godz. 13 na stadionie ZOS przy ul. Fałata 34.