Seksowne boiska

Trwa kampania przeciwko molestowaniu, głównie kobiet przez mężczyzn, choć przecież bywa i odwrotnie. Obyczajowość sprzed wieków, może nawet dopiero sprzed stu lat (w naszej części świata) trudno zmienić.

Także nam, samym kobietom. Wszak tyle lat byłyśmy uważane za gorszy gatunek homo sapiens, przeznaczony do ściśle określonych ról w życiu… pana i władcy. Mężczyzn zawsze wspierały (i w gruncie rzeczy nadal to czynią) reguły religijne. Wszystkie, bez względu na wyznanie. Teraz jednak sytuacja bardzo powoli, lecz się zmienia.

W świecie reklam jest już zauważalna, choć nadal częściej roznegliżowane kobiety do czegoś namawiają niż roznegliżowani panowie. Zmiany są i w innych środowiskach, poza jednym – sportowym, gdzie wciąż trwa pasywne, ale jednak molestowanie i seksizm. Owszem, kobiety mogą już sobie trenować, co tylko chcą, nawet sporty do niedawna zastrzeżone tylko dla płci męskiej. Ale nikt nie każe zawodnikom sportów zespołowych zakładać majtek french i obcisłych koszulek. Oni nadal grają w galotach po kolana i luźnej górze. Nikt nie zmienia męskich strojów lekkoatletycznych na miniaturowe staniczki oraz skąpe figi, często ledwo tzw. wstyd i pośladki zakrywające. A niechby ucieszyły damskie oczy nagie, wydepilowane, wyćwiczone męskie torsy i kształtne pupy! Kto mi powie, po co wybiegają na parkiety, w kilkusekundowej nawet przerwie meczu piłki ręcznej, czirliderki w kusych, coraz bardziej kusych spódniczkach i fikają nogami? I są to zwykle bardzo młode dziewczyny! Dlaczego - dla równowagi - podczas meczu kobiecych drużyn nie wybiegają chłopcy w slipach? Niech będzie dla każdego coś! Kim zastąpić niemal do cna rozebrane żywe tablice, ogłaszające numer rundy w ringach bokserskich – nie mam pomysłu… To, że medale i kwiaty podczas dekoracji podają zawsze „piękne dziewczęta” to już doprawdy drobiazg. Mężczyźni mówią nam czasem, że jesteśmy ozdobą tego świata. Niech będzie, ale nie jesteśmy już paprotką. Leżeć i pachnieć? Tak, ale wtedy, gdy mamy na to ochotę.
Dana Jurszewicz