Złamał prawo dla dobra uczniów

Styczniowa kontrola w II LO wykazała, że dyrektor szkoły, Wiktor Kamieniarz, złamał prawo. Organ nadzorujący placówkę, czyli Gmina Miasto Koszalin, skierował sprawę do Prokuratury Rejonowej i powiadomił Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

Dyrektor szkoły przyznaje, że popełnił błąd, ale zrobił to z powodu wyższej konieczności.Kontrola wykazała, że Wiktor Kamieniarz pobrał wynagrodzenie za godziny, których nie przepracował w ramach zastępstwa doraźnego. Na jego konto trafiło 1033,37 zł z pochodnymi.

Zarzuty dotyczą także dopuszczenia do prowadzenia  zajęć osoby niezatrudnionej w szkole, przez co miała ona dostęp do danych osobowych uczniów. Chodzi o Barbarę Kamieniarz, żonę dyrektora II LO, emerytowaną nauczycielkę historii.
Dyrektor II LO twierdzi, że szum wokół jego osoby ma charakter polityczny, bo chciał kandydować na prezydenta Koszalina, stając się konkurentem Piotra Jedlińskiego. Obecnie zawiesza podjęcie decyzji w tej sprawie.
(ejm)