Umowa na 24 km S11

Droga ekspresowa S11 od Bobolic do Szczecinka będzie gotowa do budowy za dwa lata. Przez ten czas koncepcję, prace geologiczne oraz projekt budowlany i wykonawczy zrealizuje za 6 mln zł gdańska firma. W poniedziałek, 19 marca, podpisano umowę.
Wykonawcą koncepcji, prac geologicznych oraz dokumentacji projektowej, budowlanej i wykonawczej, został wybrany w przetargu zorganizowanym przez szczeciński oddział GDDKiA Transprojekt Gdański. Firma zrealizuje zadanie za nieco ponad 6 mln zł.
– To 24-kilometrowy odcinek drogi S11 z ważną decyzją środowiskową do 2021 r. Utrata jej ważności, to byłaby tragedia dla procesu inwestycyjnego – mówił Łukasz Lendner, dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA.
Pełna dokumentacja odcinka Bobolice-Szczecinek ma być gotowa w IV kwartale 2020 r. Natomiast wybór wykonawcy drogi planowany jest w połowie 2021 r. W latach 2022-2023 r. trwać ma jej budowa.