Koszalinianie trzy razy w „srebrze”

Trzy srebrne medale wywalczyli reprezentanci Koszalińskiego Klubu Taekwondo podczas rozegranych w Ostródzie Międzynarodowych Mistrzostw Polski w taekwondo.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych, a wzięło w niej udział 430 zawodniczek i zawodników.KKT Bałtyk Koszalin reprezentowany był przez sześcioro taekwondoków. Wśród kadetek bardzo dobrze spisała się Julia Stasiuk, która wywalczyła tytuł wicemistrzowski w kategorii wagowej + 61kg. W wadze do 46 kg w rywalizacji kadetów Michał Elias został sklasyfikowany na miejscu 9-16.
Koszaliński klub wśród juniorek reprezentowała Emilia Czerwonka, która walczyła w kategorii  + 61kg i zdobyła srebrny medal. Natomiast junior Adrian Kujda uplasował się na pozycji 5-8 w kategorii wagowej do 58 kg.
Koszalinianin zdobył medal również wśród w kategorii seniorów. Alan Cabanek, który startował w wadze do 76 kg wywalczył tytuł wicemistrzowski. Blisko podium w kategorii wagowej do 64 kg był Andrzej Szewczyk, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu.
Trenerem koszalińskich zawodników jest Krzysztof Pajewski.
(suw)