Miasto - Tygodnik Koszaliński

Stal była za twarda dla szczypiornistów Gwardii

W AKCJI    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Trzy tygodnie przerwy w rozgrywkach nie wpłynęły dobrze na szczypiornistów Gwardii Koszalin. Wprawdzie nie byli oni faworytami w meczu z wiceliderem tabeli w grupie A I ligi Stalą Gorzów Wielkopolski, ale rozmiary porażki i postawa dawały wiele do życzenia.

Koszalinianie przegrali 22:39 (9:19).W miarę wyrównana walka trwała tylko przez pierwsze dziesięć minut spotkania. Później gorzowianie wykorzystywali każdy błąd szczypiornistów Gwardii bezlitośnie i ich przewaga rosła z każdą minutą.

Kiedy w drugiej części meczu między 35 a 38 minutą gwardziści zdobyli cztery bramki z rzędu wśród koszalińskich kibiców odżyła nadzieja na znacznie lepszy wynik. Przestój zespołu Stali trwał jednak krótko i od stanu 13:21 przewaga gości ponownie zaczęła rosnąć i w sumie wzrosła ostatecznie do siedemnastu bramek.
Warto dodać, że do gry po kontuzjach i bardzo długich przerwach powrócili dwaj zawodnicy, Michał Felsztiger i Piotr Goerig.
Skład i bramki Gwardii: Henryk Rycharski, Dawid Gryzio – Krzysztof Szymko, Michał Felsztiger, Konrad Mróz 3, Bartosz Tołłoczko 6, Łukasz Czerwiński 1, Krzysztof Karnacewicz 1, Oskar Tałaj 1, Adam Laskowski 2, Piotr Goerig 1, Patryk Kiciński 5, Marek Jakutowicz 1, Maciej Kamiński, Paweł Dzierżawski 1.
Kolejny mecz Gwardia rozegra w sobotę, 21 kwietnia na wyjeździe z zespołem Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Początek gry wyznaczono na godz. 18.