Miasto - Tygodnik Koszaliński

Miejsce dla wszystkich

Siedem lat temu stadion ABC, między ulicami Okulickiego, Wańkowicza i Makuszyńskiego, miał mieć nową nawierzchnię, ale okazało się, że wykonawca nie spełnił oczekiwań.

Nawierzchnia pękała, bo było źle założone odwodnienie, i koniec końców stadion nie mógł pełnić swojej funkcji. Teraz ma się to zmienić. W miejskiej kasie znalazło się 250 tysięcy złotych na wykonanie nowej. Za to odpowiada Zarząd Dróg i Transportu. Ogłoszono przetarg, ale nie zgłosił się żaden wykonawca. Jaki jest problem? Boisko nie jest kwadratowe, ma kształt owalny, a poza tym musi znieść o wiele więcej niż tylko zapalonych sportowców z piłką.

- To miejsce, w którym spotykają się mieszkańcy, pełni rolę  placu, na którym naprawdę sporo się dzieje. W czasie festynów wjeżdżają na niego samochody, są ustawiane zjeżdżalnie dla dzieci, scena, to wszystko nie sprawdzi się na nawierzchni typowo boiskowej – mówi Kazimiera Hołub, przewodnicząca Samorządowej Rady Osiedla im. M. Wańkowicza. - Szukaliśmy rozwiązania, dlatego odwiedziliśmy miejscowość Kleszcze, gdzie takie boisko powstało. Rozmawialiśmy z jego wykonawcą, zapewnił nas, że proponowana przez niego nawierzchnia ma 20 lat gwarancji. Dlatego zdecydowaliśmy się na położenie płytek. Dzięki temu uda nam się pogodzić funkcję sportową z rekreacyjną. Tym bardziej że boisko z prawdziwego zdarzenia jest nieopodal, przy Szkole Podstawowej nr 17. Na orliku grają sportowcy, ci młodsi i ci starsi, a tutaj, na ABC, dzieci będą mogły bez problemu jeździć na rolkach, na deskach, ale też wjadą na nie  niepełnosprawni na wózkach, a mamy z malutkimi dziećmi śmiało wybiorą się tu na spacer, bo obrzeże placu będzie wykonane z takiego materiału, z jakiego robi się rowerowe ścieżki.
- Zarząd Dróg i Transportu współpracuje z radą osiedla, mając na względzie potrzeby mieszkańców – mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy ratusza. -  Z pewnością osiągniemy porozumienie. Być może na części boiska pojawi się nawierzchnia poliuretanowa, a część będzie utwardzona, jeszcze nie ma decyzji. Pewne jest, że prace mają się zakończyć wraz z końcem tego roku – zapewnia. (aw)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Miejsce dla wszystkich