Pieniądze na kulturę, sztukę i integrację

Trwa druga edycja Społecznika. Program pozwala starać się o dofinansowanie swoich pomysłów organizacjom pozarządowym i współpracującym z nimi grupom nieformalnym.

W pierwszym rozstrzygnięciu dofinansowanie do 10 tys. zł otrzymało 30 inicjatyw o regionalnych i 25 powiatowych. Wśród nich są wydarzenia, które odbędą się w Koszalinie.
Dofinansowanie dostały pomysły zgłoszone w ramach drugiego filaru, czyli konkursu na inicjatywy obywatelskie o zasięgu regionalnym i powiatowym. O przyznaniu dotacji decydowali mieszkańcy Pomorza Zachodniego w internetowym głosowaniu.
Na wszystkie pomysły ich autorzy dostaną łącznie ponad 530 tys. zł. Dzięki temu wsparciu odbędą się m.in. III Koszalińskie Warsztaty Gospel, które organizuje Fundacja Wspierania Edukacji i Kultury Koliber i kampania społeczna „Autyzm–edukacja–wiedza”, którą przygotowuje Koszalińskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym. Ponadto pieniądze z ramach wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego dostały trzy inne wydarzenia planowane w naszym mieście. Są to Festiwal Robin Hooda, Planszówki nad morzem oraz warsztaty plastyczne.
Pieniądze ze Społecznika pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego, a przekazuje operator programu, czyli Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Społecznicy mogą zgłaszać swoje pomysły na kolejne inicjatywy. Do niedzieli, 24 czerwca, trwa drugi nabór projektów. Więcej informacji: www.karrsa.eu/program-spolecznik/
(ejm)