Mają pomysł na Błonia Chełmskie

Mają pomysł na Błonia Chełmskie        ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Stowarzyszenie Lepszy Koszalin i Inicjatywa Polska po raz kolejny upominają się o powstanie w Koszalinie nowoczesnych miejsc do uprawiania sportu.

Chcą, aby stadion im. Stanisława Figasa i hala Gwardii służyły nie tylko miejscowym drużynom sportowym, ale także dzieciom i młodzieży. Zaznaczają, że oba obiekty, zbudowane ponad 40 lat temu, nie spełniają współczesnych warunków technicznych do organizacji imprez sportowych.

- Ten stadion, zbudowany na dwadzieścia pięć tysięcy miejsc, to architektoniczny koszmarek – twierdzi Artur Wezgraj, radny Lepszego Koszalina. - Poza tym stadion zajmuje połowę z dwunastohektarowego terenu, podczas gdy obecnie jest wykorzystywany niewielki fragment tej powierzchni. To śmieszne, że przy głównym wejściu, od strony ulicy Orląt Lwowskich, jest plan stadionu z wyznaczonymi trybunami, choć tak naprawdę one od wielu lat nie istnieją.

WIĘCEJ W NOWYM WYDANIU TYGODNIKA MIASTO