Kryształowy ratusz i czerwone botki

Piotr Godliński    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Koszalinianin Piotr Godliński fotografuje od trzech lat. Na swojej pierwszej wystawie pokazał zbiór fotografii różnych. Galerię zaaranżował, jak atelier fotograficzne z blendami i reflektorami.
- Pokazałem wszystko, co robię – mówił podczas wernisażu, który miał miejsce 9 września w galerii Ratusz. - Jestem wszechstronny, nie mam ulubionych tematów.

Toteż na ścianach galerii zobaczymy wizerunki Koszalina, ale i morze, portrety, martwe natury, pejzaże. Uwagę zwracają czerwone botki w kropki, bocian z rozwianymi skrzydłami czy Ratusz jak kryształowa budowla. Autor jest niezwykle spostrzegawczy, co udowadniają zdjęcia katedry z cieniem pomnika wchodzącym do środka czy kaplica św.Gertrudy wyglądająca, jakby stała nad szerokim kanałem. Bez względu na temat zdjęcia są „czyste”, przemyślane i pełne spokoju.
Wystawę otwierał zastępca prezydenta miasta, Przemysław Krzyżanowski. - W tej galerii pokazujemy różnych artystów koszalińskich – stwierdził. - Tych z wielkim dorobkiem i tych dopiero rozpoczynających pracę twórczą. Życzę autorowi, by ta pierwsza wystawa nie była ostatnia.
Piotr Godliński na co dzień jest biznesmenem, zajmuje się projektowaniem i obsługą inwestycji. Oprócz fotografii pasjonują go podróże oraz kitesurfing. Wystawa potrwa do 13 listopada.(dj)