Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dwa w jednym albo jeden w dwóch

 Oficjalne plakaty 38. edycji Festiwalu Młodzi i Film :: Fot: Mat. prasowe

38. Festiwal Młodzi i Film ma już plakat! Autorką jest Kasia Walentynowicz, absolwentka grafiki na warszawskiej ASP, ilustratorka i graficzka, współzałożycielka marki gier planszowych zagrywki, twórczyni gry Psiechadzka.

Od 2011 roku specjalizuje się w projektowaniu materiałów edukacyjnych dla instytucji kultury. Jest m.in. autorka ilustracji do festiwalu filmowego Kino Dzieci, ilustrowanej identyfikacji miejsca edukacji rodzinnej U Króla Maciusia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, druków towarzyszącym wystawom i programom edukacyjnym w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Cricotece w Krakowie, Muzeum Narodowym w Krakowie czy Instytucie Adama Mickiewicza. Pytana o inspiracje do tego projektu odpowiada: - Uczestnicy festiwalu. W pierwszych wersjach powstawały portrety pokazujące to, jak różny może być odbiór tego samego filmu w zależności od tego, kto jest jego widzem, jakie ma doświadczenia, wiedzę czy emocjonalność. Ludzie są jednak na tyle różnorodni, że nie sposób było zamknąć ich w kilku portretach. Dlatego finałem są dwie postacie, których twarze nie mieszczą się w kadrze plakatu.

Chyba po raz pierwszy festiwal będzie miał dwa równorzędne plakaty, zróżnicowane tylko ...płciowo. - Każdy może wyobrazić sobie tam siebie - mówi autorka. - Chciałam pokazać najczystszą przyjemność płynącą z uczestnictwa w festiwalach filmowych, czyli radość z kina, doświadczanie filmów całym sobą, otwartość na doznania, inspiracje, bodźce. Dodajmy, ze tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 10-15 czerwca. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Miasto Koszalin i Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

 

(oprac. dj)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Dwa w jednym albo jeden w dwóch