Telewizja Kablowa Koszalin ma już ćwierć wieku!

Od lewej: prezes Zarządu TKK Jarosław Bihun, członkini Zarządu Agnieszka Szylko oraz wiceprezes Zarządu Kazimierz Okińczyc :: Fot: Magda Pater

W sobotę, 7 września, Telewizja Kablowa Koszalin świętowała srebrny jubileusz. Gala urodzinowa miała miejsce w sali koncertowej Filharmonii Koszalińskiej.

Wydarzenie prowadzili Monika Kuzio-Czapka i Paweł Leśny, dobrze znani abonentom z ekranu telewizyjnego. I to oni witali gości, którzy wypełnili widownię. Byli wśród nich politycy, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych, burmistrzowie i wójtowie gmin ościennych, dyrektorzy największych firm i instytucji miejskich wszystkich dziedzin – od biznesu do kultury. Byli też kontrahenci – reklamodawcy i współpracownicy. Przyjechali przedstawiciele firm współpracujących – Canal Plus, NBC Uniwersal International, Eleven Sports. Fox Networks Group, dzięki którym oferta TKK jest taka bogata i zróżnicowana. Stawili się wszyscy pracownicy TKK i obu redakcji – TV Max oraz tygodnika „Miasto”.

– Trzeba wiedzieć, że każdy rok, to rok konkurencji – mówił podczas otwarcia gali Jarosław Bihun, prezes Zarządu TKK. – To mobilizacja do szukania wciąż nowych rozwiązań technologicznych. Dziękuję pracownikom i współpracownikom. Bez was tego przedsiębiorstwa by nie było.
– Dziękujemy też wam, naszym odbiorcom i widzom – dodał Kazimierz Okińczyc, wiceprezes Zarządu TKK i prezes KSM „Przylesie”. – To wy jesteście naszymi ambasadorami. Staramy się być nowocześni i zawsze otwarci na nowe rozwiązania. A od niedawna proponujemy sąsiednim miejscowościom możliwość pokazywania szerzej tego, co robią, jak żyją.

Zebrani obejrzeli 15-minutowy film pokazujący, jak „kablówka” startowała, jak się rozwijała i jaka jest dzisiaj. TKK otrzymała z rąk Andrzeja Witka, prezesa okręgu środkowopomorskiego Związku Piłsudczyków Złoty Krzyż za wybitne zasługi w krzewieniu idei i czynów Józefa Piłsudskiego. Następnie przyszedł czas na życzenia i gratulacje od gości. Składali je m.in. Piotr Zientarski, senator RP, poseł Radosław Lubczyk, Piotr Jedliński, prezydent miasta, przedstawiciele biznesu.
Wszyscy podkreślali, że są pod wrażeniem nowoczesnej technologii, ale też tego, że „wasi dziennikarze są wszędzie, na każdej imprezie i wydarzeniu”. Dzięki temu zarówno TV Max, jak i tygodnik „Miasto” to pełne, wartościowe źródło informacji o życiu miasta, ludziach.

– Kablówkę mam chyba od początku, już nie pamiętam – przyznała Ewa Turowska, instruktorka CK105. – Mam też internet. Najchętniej oglądam nasze lokalne programy – to mój świat, w którym mieszkam i ludzie, z którymi coś robię.
Małgorzata Ignatowicz, właścicielka biura „Turysta” powiedziała wprost: – Kablówkę mam od zawsze. Najchętniej oglądam programy przyrodnicze, historyczne i sportowe. Jest w czym wybierać, bo mam pakiet VIP. Jakby was nie było, byłoby ciężko...

Po uroczystej gali przyszedł czas na prezent jubilatki dla gości. A był nim koncert „Zalewski śpiewa Niemena” w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego i sióstr Pauliny oraz Natalii Przybysz. Artyści zaśpiewali kilkanaście piosenek legendarnego pieśniarza. Wszystkie w nowym, niezwykle świeżym i czasem zaskakującym opracowaniu. Były takie znane piosenki jak „Jednego serca” czy niemal obowiązkowy „Dziwny jest ten świat”, ale też te z późnych, mniej znanych albumów. Oczywiście nie obyło się bez bisu, i takiej właśnie piosenki „Doloniedola”. Na zakończenie jubileuszowego spotkania nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu. Przy nim rozmowy i wspomnienia były jeszcze smakowitsze, a zdjęcia wychodziły rewelacyjnie. – Myślę, że ten wieczór będzie cudowny – mówił na początku gali Jarosław Bihun. Nie ma wątpliwości, że był.

(dj)