Orły dla orłów

Orły dla orłów   ::  Fot: Mariusz Czajkowski

Prezydent miasta przyznał statuetki Koszalińskiego Orła 2014 w siedmiu kategoriach. Gala ich wręczenia miała miejsce w siedzibie Filharmonii Koszalińskiej.

Piotr Jedliński uhonorował Orłem w dziedzinie „Kultura” Ryszarda Jan Ulickiego za całokształt pracy społecznej i kulturalnej.

Laureat jest poetą, prozaikiem, dziennikarzem, rzeźbiarzem, autorem kilkuset tekstów popularnych piosenek, m. in. „Kolorowych jarmarków” i wielu utworów dla zespołów romskich.

W dziedzinie „Zdrowie” Orzeł przypadł dr nauk med. Elżbiecie Zince za szczególne osiągnięcia w medycynie oraz dużą skuteczność w organizacji leczenia kardiologicznego.

W dziedzinie „Społeczna odpowiedzialność” Orła otrzymał ks. dr Kazimierz Bednarski za działalność na rzecz integracji społeczności lokalnej, tworzenie równych szans rozwoju i wychowywanie młodego pokolenia w duchu wiary w człowieka. Proboszcz parafii pw. Ducha Świętego, absolwent nie tylko teologii, ale i wychowania fizycznego, od ponad 30 lat inicjuje i angażuje się w działania społeczne w Koszalinie.

To on poprowadził zespół akademików do pierwszego w historii Koszalina zdobycia brązowego medalu Polskiej Ligi Koszykówki w sezonie 2012/2013. To doskonały sportowiec zawsze przestrzegający zasady fair-play, wspaniały trener.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie na czele z rektorem, dr. Janem Kuriatą, otrzymała Orła w kategorii „Edukacja” za wytrwałość w tworzeniu i umacnianiu pozycji placówki w mieście i regionie, poszerzanie oferty uzyskiwania tytułu licencjata w nowych specjalnościach poszukiwanych na lokalnym rynku pracy.

W dziedzinie „Gospodarka” Orła otrzymała Milena Trojanowska, właścicielka Fabryki Flag „Linea”za zbudowanie koszalińskiej marki,  rozpoznawalnej na rynkach krajowych i zagranicznych i za dynamiczny rozwój Firmy. Milena Trojanowska to kobieta sukcesu, odważna wizjonerka, która z rozmachem wkroczyła ma światowy rynek biznesu.

W dziedzinie: „Modernizacja Roku” Orzeł poleciał do Szpitala Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie za skok cywilizacyjny w XXI wiek, poprawę warunków leczenia pacjentów i rozwój standardów obowiązujących we współczesnym lecznictwie.

(ejm)