Miasto - Tygodnik Koszaliński

Bitwa o akwapark

Do Zarządu Obiektów Sportowych sp. z o.o. wpłynęło odwołanie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS od decyzji komisji, która w wyniku ponownego rozpatrzenia ofert na budowę koszalińskiego parku wodnego na wykonawcę inwestycji wybrała Kornas Development sp. z o.o.

Przypomnijmy, że pierwotnie postępowanie wygrał właśnie WROBIS, choć jego oferta cenowa była wyższa od oferty spółki Kornas Development (WROBIS chce budować aquapark za prawie 85 mln zł brutto a Kornas za niespełna 69 mln zł brutto).

Poprawiają Gdańską

 Poprawiają Gdańską :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę około godz. 10.00 rozpoczęły się prace drogowców przy ul. Gdańskiej w Koszalinie.

Prace potrwają do najbliższej środy i spowodują czasowe utrudnienia w ruchu polegające na zamykaniu pojedynczych pasów drogowych.

Wystawa „Od Solidarności do niepodległości” w CK105

We wtorek, 5 czerwca, w godz. 10 – 12, w Centrum Kultury 105 w Koszalinie spotkanie pt. „Od Solidarności do niepodległości.

W walce o wolność 1976- 1989” organizują: Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” Koszalin oraz Stowarzyszenie „Projekt Polska” Koszalin.

Dzieci u prezydenta

 Dzieci u prezydenta :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek przedszkolaki odwiedziły prezydenta Piotra Jedlińskiego. W jego gabinecie odbyły się występy. Pociechy tańczyły i śpiewały.

Piotr Jedliński z okazji Dnia Dziecka przygotował dzieciom słodki poczęstunek.

(illa)

Ranking Forbesa. Prawie na podium

Koszalin zajął czwarte miejsce w rankingu miesięczniku „Forbes”, który monitoruje zagadnienia związane z gospodarką.

Autorzy ocenili m.in. atrakcyjność miasta dla biznesu. Dane opracował Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, a wykorzystał m.in. dane z Krajowego Rejestru Sądowego. Udział w rankingu był bezpłatny.

Przysięga w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

 Przysięga w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek rano na terenie jednostki przy ul. Wojska Polskiego odbyła się uroczysta przysięga 30 żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.

W tym roku w szeregi mundurowych weszło aż 13 pań.

Piknik i otwarcie placu zabaw

W najbliższą niedzielę, 3 czerwca o godz. 10 otwarty zostanie nowy plac zabaw  przy ul. Francuskiej. Na wyrównanym terenie pojawiły się chodniki, trawa i nasadzenia krzaków.

Dzieci będą mogły korzystać m.in. z dwóch piaskownic, ściany wspinaczkowej, zjeżdżalni, huśtawek i bujaków na sprężynach.

Patron i sztandar na 60-lecie

 Patron i sztandar na 60-lecie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Szkoła Podstawowa nr 6 na jubileusz doczekała się imienia i sztandaru. Od maja jej patronem jest Narodowe Święto Niepodległości.

Jubileuszowa uroczystość rozpoczął polski taniec narodowy: polonez. Cały program obchodów uświetniły wiersze i piosenki patriotyczne w wykonaniu nie tylko uczniów, ale i nauczycielek.

Festyn rodzinny w Niedalinie

W sobotę, 2.czerwca, odbędzie się IV Ekologiczny Festyn Rodzinny „Radew – Energia Życia”. Imprezę organizują powiat koszaliński, gmina Świeszyno, sołectwo i Ochotnicza Straż Pożarna Niedalino.

Festyn patronatem objął sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski. Festyn odbędzie się w godz. 12.00 – 19.00 na placu rekreacyjno – sportowym nad rzeką Radwią w Niedalinie.

Strona 1391 z 1410

Oglądasz teraz: Start