Miasto - Tygodnik Koszaliński

Więzienie za zabójstwo mężczyzny

 Osioł w mieście :: Fot. Mariusz Czajkowski

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zakończył się proces w sprawie głośnego morderstwa do jakiego doszło ponad rok temu w Mielenku Drawskim.

Dokładnie 24 lutego 2011 roku 22-letni Damian P. z Zamościa trzykrotnie dźgnął nożem Radosława S..

Poznaj losy przodków

Konkurs historyczny dla gimnazjalistów z Koszalina i regionu organizuje koszalińskie stowarzyszenie Dzieci Wojny wspólnie z Gimnazjum nr 6. Jest on organizowany z przerwami już od 2002 roku.

Konkurs jest skierowany do młodzieży. Chodzi o to by dotarli w rodzinie do osób, które pochodzą z kresów wschodnich lub mają doświadczenia wojenne. Poprzez wywiady, spotkania lub opracowania dokumentów czy zdjęć mają przedstawić wojenne losy tych ludzi.

Osioł wyciągnięty z opałów

 Osioł w mieście :: Fot. Mariusz Czajkowski

W mieście można spotkać dorosłego osła. Ten porusza się po terenie jednej z hurtowni przy Bohaterów Warszawy w Koszalinie.

Zwierzę przebywało pod gołym niebem. Teraz ma już schronienie i dobre pożywienie.

Modlitwa za prezydentów

Kwiaty pod pomnikiem prezydentów Kaczyńskiego i Koczorowskiego na Górze Chełmskiej złożyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Koszalińskiego Klubu Gazety Polskiej.

We wtorek minęła rocznica odsłonięcia pomnika. Na górze Chełmskiej zebrali się członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Sukcesy festiwalowe

 Sukcesy festiwalowe :: Fot. CK 105

Wiktoria Wizner i Madzia Krzemińska uczestniczące w zajęciach Mini Studia Poezji I Piosenki Ewy Turowskiej przy Centrum Kultury 105 w Koszalinie odniosły sukcesy na festiwalach w Szczecinie i w Warszawie.

Madzia Krzemińska, po dwóch etapach eliminacji dostała się - w sobotę (5 maja).- do FINAŁU "Zaczarowanej Piosenki" Anny Dymnej, który odbędzie się 6 czerwca w Krakowie.

Plaga pijaczków

Koszalińska Straż Miejska walczy z osobami pijącymi alkohol w miejscach publicznych. Piękna pogoda zachęca do popełniania tego wykroczenia. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nałożono już 250 mandatów na kwotę 19 tysięcy złotych.

Ostatnio kontrolowano sportową dolinę, parki miejskie, i teren przy ratuszu.

TOP TOYS liczy na Was!

 TOP TOYS liczy na Was! :: Fot. Got To Dance - Tylko Taniec

Grupa TOP TOYS wystąpiła w drugim półfinałowym odcinku na żywo programu TV Polsat „Got To Dance - Tylko Taniec”. Dzięki sms'om TOP TOYS zdobył pierwsze miejsce i grupa dostała się do głównego FINAŁU.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i liczymy na ponowne wsparcie!

Rekrutacja do studenckiej organizacji AIESEC

Do 13 maja trwa rekrutacja do studenckiej organizacji AIESEC w Koszalinie. Jest to największa organizacja studencka na świecie, działającej w 110 krajach i zrzeszającej ponad 50 000 studentów.

Co oferuje AIESEC? - Możliwość poznania międzynarodowego środowiska pracy, odbycie praktyki zagranicznej, kształtowanie umiejętności przywódczych, nawiązania kontaktów z firmami.

Łatwiej ukraść niż kupić? 28-latek ukradł komplet kół

Ukradł koła z osobówki :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z komisariatu przy ul. Krakusa i Wandy w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który ukradł komplet kół z przypadkowo napotkanego pojazdu. Opony przydały mu się od razu, aluminiowe felgi zamierzał sprzedać.

28-latek jest właścicielem vw passata. Od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem wymiany w nim opon. Wpadł więc na pomysł, że nim wyda na to swoje pieniądze rozejrzy się po mieście. Planował, że może znajdzie gdzieś zaparkowany samochód z oponami pasującymi do jego passata.

Strona 1391 z 1394

Oglądasz teraz: Start