Miasto - Tygodnik Koszaliński

1413 osób zatańczyło przed urzędem

 Rekord tańca pobity :: Fot. Marek Łagocki

W niedzielę po godzinie 17 na Rynku Staromiejskim odbyło się bicie rekordu tańca grupowego.

Organizatorzy twierdzą, że do oficjalnego hymnu  EURO 2012 Oceana - Endless Summer zatańczyło blisko 1500 mieszkańców naszego miasta.

 

Miasto patronat: Bitwa o zapałkę

To już 25. Dni Ziemi Sianowskiej. W dniach 1 – 3 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Strzeleckiej wiele atrakcji. Zainauguruje miejsko-gminne święto o godz. 17 tradycyjnie mecz piłkarski: Urzędnicy – Rzemieślnicy.

W sobotę, w godz. 14 -16, po raz pierwszy odbędą się Gminne Potyczki Sołeckie „Bitwy o zapałkę”, których organizatorem jest Stowarzyszenie Ziemi Wierciszewskiej. Czynne będą do wieczora m.in. dmuchane zabawki i zjeżdżalnia dla dzieci.

Brutalne pobicie przechodnia

 Brutalny napad na Piłsudskiego :: Fot. Marek Łagocki

W sobotę rano przy "Torgu" na Piłsudskiego doszło do brutalnego napadu. Młody mężczyzna rzucił się na przechodnia. Bijąc go złamał mu nogę. Później zerwał z nadgarstka zegarek.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając pokrzywdzonego bez jakiejkolwiek pomocy.

Igrzyska maluchów

We wtorek, 29 maja, o godz. 10 na stadionie ZOS Bałtyk (w razie braku pogody w hali ZOS-Gwardii przy ul. Fałata) odbędą się III Igrzyska Przedszkolaków.

Gościem specjalnym będzie Kajetan Broniewski, trzykrotny olimpijczyk i medalista igrzysk w Barcelonie.

Gwardia czwarta, a Bałtyk nie uratował się przed spadkiem

 Gwardia czwarta, a Bałtyk nie uratował się przed spadkiem :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę, 26 maja zakończył się sezon 2011/2012 w grupie Bałtyckiej piłkarskiej III ligi. Piłkarze Gwardii Koszalin zajęli ostatecznie czwarte miejsce, a Bałtyk Koszalin uplasował się na czternastej pozycji i tym samym zanotował spadek do IV ligi.

W ostatniej kolejce spotkań obie koszalińskie drużyny zanotowały porażki. Gwardziści, którzy grali w mocno rezerwowym składzie walczyli przed własną widownią z broniącym się przed spadkiem Dębem Dębno i przegrali 1:2.

Specjaliści od serca

Do Kołobrzegu na międzynarodową konferencję naukową przyjedzie ok. 500 lekarzy, pielęgniarek i techników zajmujących diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu serca.

Wiosenną Konferencję Sekcji Rytmu Serca (29 maja – 1 czerwca) organizuje Oddział Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie pod kierunkiem dr. n.med. Elżbiety Zinki, wspólnie z dr. Przemysławem Mitkowskim, przewodniczącym Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Największa w historii Koszalina "Bitwa Wodna"

 :: Fot. Marek Łagocki

Blisko tysiąc osób wzięło udział w organizowanej przez Parlament Studencki "Wielkiej Bitwie Wodnej". Emocji nie brakowało. Pękło ponad 15 tysięcy balonów napełnionych wodą.

Walka trwała kilkanaście minut. Zawodnicy obu drużyn rzucali się wzajemnie balonami. Efekt był zdumiewający. Prawie wszyscy byli kompletnie przemoczeni. Mimo to studenci tegoroczną bitwę uznają za najlepszą rozrywkę podczas Juwenaliów.

Eko Targi w Gwardii

W dniach 26 – 27 maja mieszkańcy mogą uczestniczyć w Eko Targach. Impreza przebiegnie w myśl haseł:

Zdrowie – Wypoczynek – Uroda - Smaki z natury w hali Gwardii przy ulicy Fałata 34 w Koszalinie. Przyjść można w godz. 10 – 18. Wstęp bezpłatny.

Uderzył w słupki i porzucił auto. Dlaczego?

 Zjechał z drogi i sciął słupki. Kierowca zbiegł:: Fot. Marek Łagocki

W sobotę krótko po godzinie 4. nad ranem na ulicy Kościuszki w Koszalinie doszło do nietypowej kolizji. Kierujący oplem podczas skrętu stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku tego zjechał z drogi, uderzył w krawężnik i ściął słupki.

Kierowca i pasażerowie zbiegli z miejsca zdarzenia.

Strona 1393 z 1408

Oglądasz teraz: Start