Miasto - Tygodnik Koszaliński

III Igrzyska Przedszkolaków za nami

 Igrzyska maluchów :: Fot. Mariusz Czajkowski

We wtorek na stadionie ZOS Bałtyk odbyły się III Igrzyska Przedszkolaków. Gościem specjalnym był Kajetan Broniewski, trzykrotny olimpijczyk i medalista igrzysk w Barcelonie.

Zawody przebiegły zgodnie z ceremoniałem olimpijskim.

Za uczenie miłości do Boga i muzyki

Justyna Bramczewska z Domu Kultury Iskra w Pile, nauczycielka muzyki i śpiewu, to tegoroczna laureatka Nagrody Katolickiego Stowarzyszenie „Civitas Christiana” im. prof. Ireny Maculewicz- Żejmo.

Dostała ją w uznaniu  wieloletniej pracy pedagogicznej, dyrygenckiej i osiągnięcia w promowaniu pieśni i muzyki sakralnej.

Motor sunął po asfalcie

 Kolejna zderzenie przy Politechnice :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek wieczorem na Jana Pawła II doszło do kolejnej kolizji. Tym razem z udziałem osobówki i motocykla.

Z ustaleń drogówki wynika, że kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z ulicy Śniadeckich wymusiła pierwszeństwo jadącemu prawidłowo motocykliście.

Złoty Witraż dla ekumenicznego zepsołu

Zespół Sound Proof ze Słupska, złożony z członków Kościołów zielonoświątkowego i katolickiego, zdobył Grand Prix XXIII Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Domino” im. Jana Pawła II.

Czworo chrześcijan zaśpiewało utwory własnej kompozycji. - Modliliśmy się o słowa do nich– przyznają.

(ejm)

Chwila nieuwagi...

 Poważna kolizja przy Politechnice :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek po południu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II ze Śniadeckich doszło do poważnej kolizji.

Zderzyły się dwa samochody. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierująca KIA wymusiła pierwszeństwo prawidłowo jadącej osobówce.

Zbadaj się i żyj

Szpital Wojewódzki zaprasza na „białe soboty” onkologiczne. Badania są bezbolesne i bezpłatne, a mogą uratować życie i zdrowie. Rak piersi, skóry czy prostaty, wykryte we wczesnym stadium, można wyleczyć.

W sobotę,2 czerwca, od godz. 8.00, w Poradni Onkologiczne przy ul. Orlej 2 panie do 50. roku życia będą mogły skorzystać z badania USG, zaś dla kobiety powyżej 50. roku życia przygotowano badania mammograficzne w ramach profilaktyki NFZ.

Strzelanina na Oskara Lange

 Strzelanina na Oskara Lange :: Fot. Marek Łagocki

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 2 na ulicy Oskara Lange doszło do strzelaniny. Podczas niej policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Ten rzekomo miał zaglądać do mieszkań na parterze.

Mieszkańcy zaalarmowali policję o tym, że na ul. Rodła nieznany mężczyzna zagląda do mieszkań na parterze i świecąc latarką penetruje wnętrze mieszkań. Niezwłocznie na miejscu pojawili się policjanci w cywilu. Podczas przeszukiwania osiedla natknęli się na mężczyznę. Jeden z policjantów próbował go obezwładnić. Doszło do szarpaniny.

Kontrole autokarów

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wycieczki, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin prowadzą kontrole autobusów zajmujących się obsługą transportową wycieczek.

Podczas czynności szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowcy oraz posiadane przez niego uprawnienia i dokumentację.

1413 osób zatańczyło przed urzędem

 Rekord tańca pobity :: Fot. Marek Łagocki

W niedzielę po godzinie 17 na Rynku Staromiejskim odbyło się bicie rekordu tańca grupowego.

Organizatorzy twierdzą, że do oficjalnego hymnu  EURO 2012 Oceana - Endless Summer zatańczyło blisko 1500 mieszkańców naszego miasta.

 

Strona 1397 z 1412

Oglądasz teraz: Start