Miasto - Tygodnik Koszaliński

Jeszcze o atomie. List otwarty do wójt gminy Mielno

Zarząd Zrzeszenie Kupców i Przedsiębiorców w Koszalinie wyraża najwyższe uznanie Pani Wójt za pełną determinacji, pomysłowości - i mamy nadzieję - skuteczną walkę o niedopuszczenie do lokalizacji elektrowni atomowej na koszalińskim wybrzeżu. Organizacja nasza zrzesza wielu handlowców, gastronomików i hotelarzy, którzy swój byt związali z pasem nadmorskim i nie wyobrażają sobie innego źródła utrzymania jak rozwijający się ruch turystyczny. Mamy przekonanie, iż zła sława tego sposobu wytwarzania energii elektrycznej jest mocno zakorzeniona w naszym społeczeństwie (nie bez uzasadnienia), a to budzi obawy, iż po ostatnich wypadkach w Japonii trudno będzie turystów przekonać, iż najnowsze technologie są całkowicie bezpieczne, a inwestycja gwarantuje wyłącznie same pożytki.

Święto Kobiet w Domku Kata

Stowarzyszenie Śpiewacze "Śródmieście" w Koszalinie, Centrum Kultury 105, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Delegatura w Koszalinie oraz Poseł na Sejm RP Stanisław Gawłowski zapraszają na wieczór artystyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz Roku Seniora pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

W programie występy: Stowarzyszenia Śpiewaczego "Śródmieście" pod kierownictwem Tomasza

Dzień Kobiet we „Wspólnym Domu”

Rada Osiedla "Wspólny Dom" zaprasza Mieszkanki Osiedla na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się w dniu 9 marca br. o godzinie 17.00 w sali Klubu "Nasz Dom" przy ul. Zwycięstwa 148. W programie przewidziane są występy artystyczne chóru "Skarpianie", dziecięcego zespołu artystycznego ze Szkoły Podstawowej nr 7, Bractwa Literackiego - poezje oraz słodki poczęstunek.

Galeria Kobiet w Galerii EMKA

Galeria Kobiet w Galerii EMKA ::

Galeria KOBIET w Galerii EMKA czyli II finał Akademii Wdzięku i Urody, zaprasza w sobotę, 10 marca, w godz.16 – 19.

W programie: prezentacje Metamorfozy uczestniczek drugiej edycji warsztatów Akademii Wdzięku i Urody, pokaz umiejętności chodzenia na obcasach, pokaz mody damskiej, występy wokalne i taneczne oraz konkursy i zabawy z nagrodami.

Po tragedii na drodze. Komunikat policji.

Tragiczny wypadek :: Fot. Mariusz Czajkowski

Osoby, które w dniu 27 lutego 2012 roku, około godz. 9.30, były świadkami wypadku drogowego na drodze krajowej nr 6 na odcinku Koszalin-Sianów, w którym śmierć na miejscu zdarzenia poniosła kierująca samochodem marki Chrysler Town, prosi się o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, pok. 325 lub telefonicznie pod numerami 94 34 29 404, 94 34 29 470 w godzinach 7.30-15.30 lub całodobowo pod numerami 112 i 997.

O kontakt szczególnie proszone są osoby jadące w tym czasie od strony Sianowa w kierunku Koszalina za samochodem Chrysler Town bądź widzące samochód Chrysler Town bezpośrednio przed zdarzeniem.

Wąskotorówka ma sto tysięcy

Wąskotorówka ma sto tysięcy ::

100 tysięcy złotych pozyskało Stowarzyszenie Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koszalinianie otrzymali pieniądze z projektu ministerialnego związanego z ochroną zabytków. Kwota, która zasili konto stowarzyszenia, zostanie wykorzystana do remontu dachu i elewacji zabytkowej lokomotywowni.  - Gdyby nie nasze stowarzyszenie, to budynek pewnie, by się zawalił – uważa Adam Ziętek, rzecznik stowarzyszenia. - Jak rozpoczynaliśmy pracę z kolejką obiekt został zabezpieczony, by się nie rozpadł. Teraz czekają nas prace budowlane z prawdziwego zdarzenia.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.

Ulotność chwili zawarta w obrazach

Ulotność chwili zawarta w obrazach ::

Centrala Artystyczna zaprasza w piątek, 2 marca, o godz: 20.00 na kolejny wernisaż w swej siedzibie przy ulicy Heleny Modrzejewskiej 31. Wstęp wolny.

Tym razem prezentować swoje osiągnięcia będzie Magdalena Skrzyńska, ur. w 1978 r. Artysta malarz, członkini Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie. Od urodzenia mieszka w samym sercu Borów Tucholskich, których przestrzeń i atmosfera wywarły doniosły wpływ na jej późniejszą drogę artystyczną. Pozostaje wierna pejzażowi, w którym stara się zamknąć nieskończony fragment przestrzeni.

Dzień Pioniera i 67. rocznica polskiego Koszalina

Z okazji 67. rocznicy ustanowienia polskiej administracji w Koszalinie oraz Dnia Pioniera, prezydent Piotr Jedliński oraz Lesław Mytnik, Przewodniczący Klubu Pioniera Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina zapraszają na uroczyste spotkanie, które odbędzie się 5 marca 2012 r. o godz. 13.30 w sali 300 Urzędu Miejskiego w Koszalinie (rocznica przypada 4 marca, ale jest to niedziela i dlatego uroczystość została przeniesiona na poniedziałek). Wystąpi wówczas Zespół recytatorski „Proscenium”, prowadzony przez Wacława Dąbrowskiego oraz Zespół „Forte” pod kierownictwem Marii Dąbrowskiej Po zakończeniu uroczystości ok. godz. 15 zostaną złożone wiązanki kwiatów przed pomnikiem „Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy” na Rynku Staromiejskim.

Konkurs na gadżet reklamowy

Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej jest partnerem konkursu współorganizowanego przez Środkowopomorską Radę Naczelnej Organizacji Technicznej na projekt niekonwencjonalnego gadżetu, który ma obrazować ideę łączenia środowiska biznesu i nauki.

– Szukamy pomysłu na gadżet – informuje Piotr Mosiołek z rady NOT. – Autor projektu sam decyduje między innymi o formie, funkcji i materiałach użytych do jego wykonania.

Strona 1397 z 1398

Oglądasz teraz: Start