Miasto - Tygodnik Koszaliński

Sianowska Strefa Kultury

13 sierpnia w Parku Miejskim im. Powstańców Warszawskich w Sianowie będzie Strefa Kultury. W programie występ zespołu Twisted Fingers pod przewodnictwem Grzegorza Wypycha.

Zespół ten to niespotykany tricet, którego muzyka oscyluje wokół jazzu cygańskiego, tzw. gypsy swing. Grzegorz Wypych to jeden z nielicznych w Polsce gitarzysta, wykonujący taką muzykę. Pozostali członkowie tria to wokalistka i skrzypaczka Lucy oraz gitarzysta Tom. Na zakończenie dnia odbędzie się występ Teatru Władca Lalek ze Słupska ze spektaklem „Cztery mile za piec”. Dla dzieci wiele atrakcji, gier i zabaw oraz dmuchane zabawki.

Piknik w mundurze

 Piknik w mundurze    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Przed zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego na dziedzińcu Muzeum Obrony Przeciwlotniczej przy ul. Wojska Polskiego 70 pojawiły się kolejne eksponaty.

Można je podziwiać w „położeniu marszowym”, tj. na specjalnie doczepionych podwoziach. Nowe nabytki już można oglądać na muzealnej ekspozycji, jednakże ich oficjalna promocja odbędzie  15 sierpnia od godz. 15, podczas specjalnie  przygotowywanej imprezy pn. „Piknik w mundurze – mundurowi dla bezpieczeństwa”.

Dużo chętnych do zawodówek

Jeszcze kilka lat temu w szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Gminę Miasto Koszalin, czekało ponad 2 tysiące miejsc w 70 oddziałach.

Obecnie, powodu niżu demograficznego, zostało 50 oddziałów, gotowych przyjąć 1400 uczniów. Ratusz jest organem prowadzącym dla 18 szkół ponadgimnazjalnych. Charakterystykę danej szkoły, zasady przyjęcia do niej i profile klas gimnazjaliści mogli poznać dzięki informatorowi, wydanemu przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. Młodzież może też wybrać naukę w liceum plastycznym, muzycznym i szkołach niepublicznych.  

Gorący spór między ratownikami

 Gorący spór między ratownikami    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie z powodu niestosowania się do podjętych uchwał wykreślił WOPR Województwa Zachodniopomorskiego z wykazu swoich jednostek wojewódzkich.

Nakazał też oddanie sprzętu, będącego na wyposażeniu jednostki naszego województwa. Czy to oznacza zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców oraz turystów, wypoczywających w naszym regionie?

Prawo nie lubi ojców

O godzinie 10 na Rynku Staromiejskim rozpocznie się manifestacja  w obronie praw ojców. To pierwsza taka akcja w Koszalinie, ale w większych ośrodkach odbywają się one często.

Pomysłodawcą i organizatorem jest Tomasz Palij, wspierany przez Stefana Romeckiego. - Mam znajomych ojców, którzy stają wobec problemów rodzinnych – mówi organizator.

Drogowa odnowa

Koszalin w końcu udrożniony. Naprawiono to, co spaskudzili poprzednicy na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa, Stawisińskiego i Pileckiego.

Przez dwa nowe ronda jedzie się teraz płynnie i nie ma wytworzonych wcześniej urzędniczą myślą wiecznych korków.Są jednak i tacy koszalinianie, którzy robią wszystko, żeby omijać ruch okrężny. Wolą klasyczne krzyżówki, nawet gdyby mieli czekać na zmianę świateł bardzo długo. Słychać też, że nigdzie nie ma, szanując proporcje i wielkość miast, tylu rond co w Koszalinie. Fakt, sporo tego. Jednak nie da się ukryć, że jeździmy ostatnio płynniej.

Agnieszka Chylińska w amfiteatrze

W sobotę, 12 sierpnia, w Koszalinie wystąpi Agnieszka Chylińska. Będzie to koncert w ramach trasy „Forever Child Tour 2017”.

Początek o godz. 20.30. Bilety: 69-169 zł.

Wspólne, czyli… niczyje

Już kiedyś o tym pisałam, ale postanowiłam wrócić do pewnych kwestii. Zwłaszcza że w środku lata sporo osób lubi wypoczywać na dworze, w parkach, lasach, na plaży.

Od dawna zastanawia mnie pewien fenomen. Dlaczego, dbając o czystość i porządek w naszych domach, czasem nawet przesadnie, poza nim śmiecimy na lewo i prawo? Oczywiście nie dotyczy to każdego z nas. Ale bardzo wielu… palaczy papierosów. Nie wiem dlaczego wydaje im się, że opakowanie po paczce trujących środków można rzucić ot, byle gdzie.

Jeśli dziś wtorek...

...to jesteśmy w Belgii. To była komedia filmowa, która już w 1969 roku kpiła z turystów chcących w jak najkrótszym czasie zobaczyć i przeżyć jak najwięcej.

Ileż to było śmiechu i drwin! Jak się okazuje, niesłusznych, bo marzenia rodziny Fergusonów wcale nie zniknęły. Przeciwnie, w czasach wideoklipów zastępujących niektórym fabułę oraz „tweetów” i „komci” o ograniczonej liczbie znaków w miejsce książki lub porządnego artykułu w gazecie – świat też chcemy poznawać szybko.

Strona 3 z 1225

Oglądasz teraz: Start