Miasto - Tygodnik Koszaliński

Nowa inwestycja w Strefie

Firma Resaco do końca sierpnia zacznie budowę w SSSE zakładu produkcji worków foliowych. Koszt działań spółka RESACO wyceniła na 7,2 mln zł, z czego 4 mln zł pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO WZ 2014-2020.
Inwestycja wpisuje się w program „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”, działanie 1.5 „Rozwój regionalnych i inteligentnych specjalizacji”. Worki na odpady wytwarzane będą z folii trójwarstwowej. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn i urządzeń. Przy tej inwestycji spółka Raseco będzie współpracować z Politechniką Koszalińską.
(ejm)

Mogą zgłosić problemy we Wspólnym Domu

Mieszkańcy osiedla Wspólny Dom będą mogli przedstawić swoje problemy włodarzom miasta.
W Klubie Osiedlowym „Nasz Dom" przy ul. Zwycięstwa 148 w środę, 17 kwietnia, spotka się z nimi wiceprezydent Koszalina Przemysław Krzyżanowski. Początek spotkania o godz. 17.00.
(ejm)

Licealiści pacjentom hospicjum

Szkolny Klub Wolontariusza w I LO zebrał 5593,18 zł podczas Tygodnia Hospicyjnego.
Uczniowie wsparli w ten sposób podopiecznych  Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koszalinie. W ramach akcji w szkole miały miejsce kiermasze ciast, koncert oraz spotkania z pracownikami hospicjum.
(ejm)

Mocne barwy i realizm

 Małgorzata Stąporek  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Małgorzata Stąporek, jak na projektanta graficznego i nauczyciela – przygotowała się do swojej pierwszej indywidualnej wystawy w Koszalinie solidnie oraz konsekwentnie.
Wernisaż miał miejsce 9 kwietnia w galerii Ratusz (II p.). Artystka pokazała fragmenty swojego dorobku, prezentując niemal wszystko, czym się zajmuje. Jest więc malarstwo sztalugowe, grafiki, rysunki, akwarele.

Stal była za twarda dla szczypiornistów Gwardii

 W AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Trzy tygodnie przerwy w rozgrywkach nie wpłynęły dobrze na szczypiornistów Gwardii Koszalin. Wprawdzie nie byli oni faworytami w meczu z wiceliderem tabeli w grupie A I ligi Stalą Gorzów Wielkopolski, ale rozmiary porażki i postawa dawały wiele do życzenia.

Koszalinianie przegrali 22:39 (9:19).W miarę wyrównana walka trwała tylko przez pierwsze dziesięć minut spotkania. Później gorzowianie wykorzystywali każdy błąd szczypiornistów Gwardii bezlitośnie i ich przewaga rosła z każdą minutą.

Gwardia zremisowała z Rozwojem

 W AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Piłkarze Gwardii Koszalin zremisowali przed swoją widownią z Rozwojem Katowice 0:0 w meczu 26. kolejki rozgrywek drugoligowych i nadal są na przedostatniej pozycji w tabeli.
Koszalinianie, chociaż w walce o utrzymanie potrzebują zwycięstw, szanują jednak jeden wywalczony punkt, bo w sumie to goście mieli lepsze okazje do zdobycia bramek.

Wygrane mecze Bałtyku i Leśnika

Kolejne zwycięstwa w rozgrywkach piłkarskiej IV ligi w grupie zachodniopomorskiej zanotowały drużyny Bałtyku Koszalin i Leśnika Manowo.
Bałtyk, który jest zdecydowanym liderem rywalizacji i dużymi krokami zmierza do bram III ligi tym razem na swoim boisku rozgromił Hutnika Szczecin 7:0 (4:0). Tym samym koszalinianie wzięli srogi rewanż za porażkę jesienią ubiegłego roku w Szczecinie 1:3. Warto dodać, że była to jak dotychczas jedyna porażka koszalińskiego zespołu w tym sezonie.

Nie było rehabilitacji AZS w oczach kibiców

 W AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Koszykarze AZS Koszalin po pogromie jakiego doznali w spotkaniu z Legią w Warszawie przepraszali kibiców i zapowiadali walkę w kolejnych meczach.

Niestety w konfrontacji z Asseco Gdynia przed swoją widownią znów byli wyraźnie słabsi i przegrali 66:84 (13:17, 14:19, 20:28, 19:20).Początek spotkania zapowiadał wprawdzie lepszą postawę drużyny AZS, bo prowadziła ona 9:2, ale później wszystko wróciło do „normy”. Tylko obaj Serbowie Aleksandar Marelja i Nikola Malesević starali się jak mogli, ale to było za mało na skutecznych zawodników Asseco. Aż sześciu graczy tej drużyny zdobyło 10 i więcej punktów.

Worki za cztery miliony z unii

Dzięki unijnej pomocy ruszy w Koszalinie produkcja foliowych worków. Z właścicielami firmy, zajmującej się odzyskiwaniem tworzyw sztucznych umowę wsparcia podpisał w Szczecinie we wtorek, 10 kwietnia, wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.
Produkcja ma ruszyć do końca sierpnia. Worki na odpady wytwarzane będą z folii trójwarstwowej.  Przy wdrożeniu innowacyjnego projektu spółka Raseco zdecydowała się na współpracę z Politechniką Koszalińską.

Strona 3 z 1306

Oglądasz teraz: Start