Miasto - Tygodnik Koszaliński

Giełda prac

Jeśli nie macie pomysłu na świąteczny, urodzinowy czy też imieninowy prezent, koniecznie odwiedźcie koszalińskiego Plastyka (ul. Racławicka 9). To właśnie tam w dniach 3-7 grudnia, od 10 do 18, będzie można nabyć niepowtarzalne przedmioty. Będą to prace malarskie, snycerskie, ceramiczne, rysunkowe oraz fotografie i tkaniny artystyczne, wszystkie wykonane przez uczniów.

Przegląd kina ukraińskiego

Koszaliński oddział Związku Ukraińców w Polsce zaprasza na „II Przegląd Kina Ukraińskiego 2018 – Koszalin & Kołobrzeg". Prezentacja filmów ukraińskich odbędzie się 4, 6 i 7 grudnia (wtorek, czwartek i piątek) w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela (plac Polonii 1, Koszalin) w godzinach 17-22 oraz 13 grudnia (czwartek) w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Budowla pod oknami

 Budowla pod oknami    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Teraz mają widok jak się patrzy. Do mieszkań w pogodne dni zagląda słońce, ale być może niedługo w lokalach zapadnie mrok. Wszystko przez plany miasta.

W miejscu obecnego ma stanąć... 12-metrowy obiekt – wielopoziomowy parking. Mieszkańcy zbierają podpisy i mówią stanowczo: takiej inwestycji nie chcemy!Mieszkańców bloków w kwartale ulic Klemensiewicza, Kotarbińskiego i Tatarkiewicza obiegła informacja, że przed ich oknami, wzdłuż ulicy Akademickiej, ma powstać kilkukondygnacyjny parking, który skutecznie zasłoni widok z okna. Sprawdziliśmy, ile prawdy jest w tej informacji i kto ma takie plany.

Berlin bożonarodzeniowy

Klub „Na Skarpie” organizuje wycieczkę do Berlina. Wyjazd 11 grudnia wczesnym rankiem, powrót późnym wieczorem. W planach zwiedzanie Berlina i wizyta na jarmarkach bożonarodzeniowych.

Koszt 110 zł od osoby. Zgłoszenia: klub „Na Skarpie” KSM „Na Skarpie”, ul. Na Skarpie 17, tel. 94 347-66-58.

Arena Komików Ludzika

W sobotę, 1 grudnia, w Teatrze Variete Muza, o godz. 18, odbędzie się 4. runda edycja eliminacji do finału Festiwalu Ludzik 2018.

Wykonawcy: Paulina Potocka stand-uper, Piotr Laskowski solista kabaretowy, Michał Skubida iluzjonista, Daniel Midas stand-uper. Poza konkursem widzowie będą mogli popróbować swoich sił na scenie, układając wierszyki na zadany temat. Dla najlepszych autorów – atrakcyjne nagrody. Bilety: Teatr Variete Muza oraz www.kupbilecik.pl. Przedsprzedaż: 20 zł, w dniu imprezy 30 zł.

Nowe szaty katedry

 Nowe szaty katedry    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Ciepła podłoga i dobre oświetlenie świątyni nie są najważniejsze dla chcących wielbić Boga, ale na pewno wpływają na czas pobytu w niej. Stare, średniowieczne mury nie są przyjazne dla osób starszych czy chorych. Od tegorocznego adwentu będzie inaczej.
Katedra to największy, choć nie najstarszy, zabytek Koszalina. Od kilku lat najważniejsza świątynia diecezji przechodzi gruntowny remont. Świątynia ma odnowioną elewację i prezbiterium, łącznie z ponad pięćsetletnim tryptykiem w ołtarzu głównym. Prace konserwatorskie przeszły niektóre witraże. Wyjątkowym wydarzeniem w historii parafii było poświęcenie nowego ołtarza i chrzcielnicy.

Wkład lewicy w niepodległość

Koszalińskie Porozumienie Lewicy zaprasza mieszkańców Koszalina na uroczystą konferencję z okazji 100-lecia niepodległości Polski, która odbędzie się 29 listopada (w czwartek) o godz. 16 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1.

Temat konferencji: „Wkład lewicy w 100-lecie niepodległości Polski". Gościem honorowym konferencji będzie marszałek senatu V kadencji prof. Longin Pastusiak.

„PRO-KONTRA” zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne „PRO-KONTRA” im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 28 listopada (w środę) o godz. 16 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat spotkania: „Warszawski pomnikowy szlak wielkich Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Orkiestrowe granie

Znów będzie się działo! 13 stycznia 2019 roku po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem dochód ze zbiórki wspomoże szpitale dziecięce.
W organizacji przedsięwzięcia co roku główną rolę grają wolontariusze. I tu wiadomość dla nich – właśnie rozpoczął działalność koszaliński orkiestrowy sztab. Każdy, kto chciałby sprawdzić się w wolontaryjnej pracy, może zgłaszać się do sztabu od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-18.
Na chętnych organizatorzy czekają w Centrum Kultury 105 (wejście od strony Filharmonii Koszalińskiej).

Strona 3 z 1365

Oglądasz teraz: Start