Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szczypiorniści Gwardii przegrali z Mazurem

  W AKCJI   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Po raz kolejny nie powiodło się szczypiornistom Gwardii Koszalin w meczu wyjazdowym w rozgrywkach pierwszoligowych w grupie A. Przegrali oni w Sierpcu z tamtejszą drużyną Mazur 22:27 (9:13).
Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie meczu. Gospodarze wypracowali sobie w niej kilka bramek przewagi i potem utrzymywali ją kontrolując bieg wydarzeń na parkiecie. Wprawdzie koszalinianie walczyli bardzo ambitnie do samego końca, ale nie byli w stanie odwrócić losów meczu na swoją korzyść.

Gwardia zremisowała w Kluczborku

Czwarty z rzędu remis zanotowali piłkarze Gwardii Koszalin w rozgrywkach II ligi. Tym razem 1:1 w meczu 13. kolejki, w którym zmierzyli się na wyjeździe z MKS Kluczbork.
To spotkanie miało się już odbyć w Koszalinie, ale nadal trwały prace przygotowujące stadion przy ulicy Fałata do drugoligowych rozgrywek i gwardziści po raz dwunasty w tym sezonie zagrali na wyjeździe. Na szczęście dla nich klub z Kluczborka zgodził się na zamianę gospodarza meczu i wiosną zespół MKS będziemy mogli oglądać w konfrontacji z Gwardią w Koszalinie.

Czwarte zwycięstwo Energa AZS

  W AKCJI   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Kolejny powód do radości i dumy mają kibice szczypiornistek Energa AZS Koszalin. Pokonały one na swoim parkiecie Ruch Chorzów 32:23.

Na wyróżnienie w tym meczu zasłużyły Romana Roszak, zdobywczyni dziewięciu bramek oraz Aleksandra Sach, bramkarka, która wiele razy skutecznie broniła rzuty przeciwniczek.

Tachometr dla doktora

Nie trzymam kciuków za głodujących rezydentów, czyli przyszłych lekarzy.

Obserwacja i kontakty z tym środowiskiem wskazują, że natychmiast po uzyskaniu specjalizacji i pełnych praw medycy zatrudnią się na kilka pół i ćwierć etatów, zaczną jeździć od przychodni do szpitala, po drodze wpadając do prywatnego gabinetu i pracując bez opamiętania oraz tachometru (a może by się przydał?).

Opieka zdrowotna po nowemu

Cztery koszalińskie placówki znalazły się w tzw. sieci szpitali, która obowiązuje od początku bieżącego miesiąca. Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia oznaczają m.in. inną lokalizację nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Ma to ułatwić dostęp pacjentów do pomocy medycznej.Placówki, które należą do sieci szpitali, oferują świadczenia wysokospecjalistyczne, a także z zakresu leczenia szpitalnego i programów lekowych oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS), prowadzone w przychodniach przyszpitalnych, i rehabilitacji leczniczej oraz nocnej oraz świątecznej opieki zdrowotnej.

Co wiemy o wyborach?

Do wtorku, 17 października, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”.

Jego II edycja poświęcona jest wyborom samorządowym, które odbędą się jesienią przyszłego roku.Celem konkursu, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Zgłoś filmik i wygraj...

… 500 złotych! Tyle dostanie zwycięzca konkursu na spot promujący wyjątkowość oferty kulturalnej naszego miasta. Zgłoszenia do konkursu „Z kulturą mi po drodze” do końca października 2017 r. przyjmuje Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Szczegóły w regulaminie na stronie www.ck105.koszalin.pl. Zwycięski spot przeznaczony będzie do emisji w telewizji i w Internecie, a także podczas imprez kulturalnych oraz dużych cyklicznych wydarzeń rozrywkowych organizowanych w Koszalinie.

Problemy na osiedlu

Mieszkańcy osiedla „Tysiąclecia” na corocznym spotkaniu przekazali władzom i służbom miejskim swoje problemy. Jednym z nich była zmiana organizacji ruchu przy nowej siedzibie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 21.
Mieszkańców osiedla, sięgającego od ul. Jedności aż do ul. Franciszkańskiej, cieszą trwające remonty, ale czekają na kolejne. Kończy się przebudowa ulicy Piastowskiej, a niedługo zacznie się modernizacja amfiteatru. Do przebudowy pozostają ulice Kutrzeby, Podgórna, chodniki na ulicy Kościuszki. Problemem są też osiedlowe parkingi.
(ejm)

Strona 3 z 1246

Oglądasz teraz: Start