Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pomaluj z nami!

Klub Kanion, ul. Krzyżanowskiego 26, zaprasza na kurs z rysunku i malarstwa na zajęcia dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w dwóch grupach, środy o godz. 17.15 i w czwartki o godz. 10.

Gwardia rozgromiona w Malborku

  AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Bardzo słaby występ zanotowali szczypiorniści Gwardii Koszalin w kolejnym meczu pierwszoligowym, w którym zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Polski Cukier Pomezania Malbork. Koszalinianie przegrali wysoko, bo aż 20:37.
Tylko przez pierwszych dwanaście minut Gwardia prowadziła wyrównaną grę z wyżej notowanymi rywalami, a w 4 minucie wygrywała nawet 3:1. Później rozpoczęła się dominacja zespołu z Malborka, który z każda minutą powiększał swoją przewagę. Jedynym zawodnikiem w szeregach koszalińskiego zespołu, który starał się nawiązać walkę z przeciwnikami był Adam Laskowski. Nie można było też mieć większych pretensji do bramkarzy Gwardii. Pozostali generalnie zawiedli.

Przerwana seria zwycięstw Energa AZS

Lider rozgrywek PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet zespół MKS Perła Lublin przerwał serię zwycięstw Energa AZS Koszalin. Koszalińskie szczypiornistki przegrały na wyjeździe z tą drużyną 24:31.
Koszalińscy kibice po cichu wierzyli, że ich drużyna może sprawić w Lublinie niespodziankę, ale tak się nie stało. Początek spotkania wskazywał jednak na to, że są w stanie to osiągnąć. Po trzynastu minutach gry koszalinianki prowadziły bowiem 9:5. Rywalki jednak, jak na zdecydowanego lidera przystało, nie dawały za wygraną i mozolnie odrabiały straty, a w 26 minucie był już remis 13:13. Później nadal lepiej spisywały się lublinianki i odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo.

Fantazja „no mask”

„Miałam bardzo dobrze przygotowane narty na podbieg. Wydolnościowo też byłam dobra, ale czegoś zabrakło... zaraz będę musiała pójść do trenera i spojrzeć mu w oczy” – to mówiła po przegranym sromotnie biegu Justyna Kowalczyk.

„No mask, no mask!” – krzyczał na mecie, machał rękoma i się cieszył Mateusz Sochowicz, polski saneczkarz, który pędził po lodowym torze bez ochronnej maski z prędkością ponad stu kilometrów na godzinę. „Nie da się tego inaczej opisać..., ale można się teraz wkur... porządnie i na górze rozpierdzielić ich wszystkich, i tyle! No, co mam więcej powiedzieć?!” – to słowa Adama Małysza, dyrektora polskiej ekipy skoczków.

Nie reguluj odbiornika, wymień dekoder!

Telewizja Kablowa Koszalin rozpoczęła akcję wymiany starych dekoderów cyfrowych na nowe, umożliwiające odbiór sygnału w jakości HD. W imieniu czytelników zapytaliśmy Łukasza Kamyka, kierownika Biura Obsługi Klienta, o szczegóły.
Czemu służy akcja wymiany dekoderów?
– W połowie kwietnia 2018 roku Telewizja Kablowa Koszalin dokona zmian na liście kanałów. Zmiana będzie polegała na przesunięciu kanałów HD na początek platformy, dzięki czemu nasi abonenci będą mieli łatwiejszy dostęp do programów nadawanych w wysokiej jakości HD.

„PRO-KONTRA” zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne „PRO-KONTRA” zaprasza na otwarte spotkanie dyskusyjne 21 lutego (środa) o godz. 17 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat spotkania: „Jak urabiana jest świadomość historyczna Polaków w imię rzekomej prawdy historycznej?".

To kompromitacja prokuratury

 Poseł Stanisław Gawłowski  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Poseł Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, zbiera dowody, mające świadczyć o nieprawdziwości zarzutów, jakie chce mu postawić prokuratura. Dotyczą one m.in. przyjęcia łapówek i ujawnienia informacji tajnych.
Poseł powtarza, że formalnie jeszcze zarzutów nie usłyszał, a cała sprawa ma charakter polityczny. Według niego zamieszane są w nią osoby należące do Prawa i Sprawiedliwości.Stanisław Gawłowski tłumaczy, że jeden z zegarków, który miałby być podarowany mu jako łapówka w 2011 r., widnieje na ręku byłego dyrektora Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mieczysława O.

Wolne miejsce w święta dla każdego

Fundacja Wolne Miejsce po raz pierwszy organizuje w Koszalinie śniadanie wielkanocne dla osób samotnych. W tym celu poszukuje wolontariuszy.
Spotkania szkoleniowe dla wolontariuszy odbywają się w każdą środę o godz. 18.00, w Szkole Podstawowej nr 9, ul. Powstańców Wielkopolskich 23. Śniadanie wielkanocne odbędzie się 01.kwietnia, w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.00. Zaproszona jest każda chętna osoba, bez względu na wiek i status materialny. Jedyny warunek to bycie trzeźwym.  
(ejm)


Chcą przejęcia dworca przez miasto

 DWORZEC  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Radni Lepszego Koszalina przygotowali projekt uchwały w sprawie podjęcia działań mających na celu pozyskanie przez Gminę Miasto Koszalin dworca kolejowego w Koszalinie wraz z przylegającą do niego infrastrukturą.
Dworzec znajduje się na terenach objętych Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Koszalina na lata 2017-2026.  Członkowie SLK uważają, że gdyby obiekt dworca należał do gminy, to można by zaplanować jego modernizację.

Strona 3 z 1286

Oglądasz teraz: Start