Miasto - Tygodnik Koszaliński

TKK obsłuży medialnie politechnikę

Telewizja Kablowa Koszalin, wydawca tygodnika „Miasto” i właściciel TV MAX, zwyciężyła w przetargu na zamieszczanie ogłoszeń w prasie lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej dla Politechniki Koszalińskiej.

Spółka zaproponowała korzystniejszą ofertę, niż druga startująca w przetargu firma.

Filateliści zapraszają

Koło filatelistów, działające w klubie „Przylesie” przy ul. Makuszyńskiego 2 prowadzi nabór. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 17.

Filateliści zapraszają chętnych, szukających pasjonującego zajęcia. Zapisy w klubie lub pod numerem tel. 94 34 530 68.

Angielski „Na Pięterku”

Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „Przylesie”, ul. Jana Pawła II 15A, prowadzi zapisy na  indywidualne i grupowe zajęcia nauki języka angielskiego.

Kursy na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-5 lat, 5-6 lat, uczniów szkół podstawowych, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów. Informacje i zapisy w siedzibie placówki lub telefonicznie: 94 345 42 06, 94 343 80 95.

Rowerem przez miasto

Gmina Miasto Koszalin promuje się jako przyjazna rowerzystom. Sieć tras dla cyklistów stale się wydłuża. Ma to zachęcić mieszkańców nie tylko do aktywnego trybu życia, ale i do przesiadki z aut na ekologiczne środki transportu. Kolejną motywacją będzie Koszaliński Rower Miejski.
W ramach wypożyczalni jednośladów do dyspozycji będzie 100 rowerów i 10 samoobsługowych przystanków. Koszaliński Rower Miejski ma ruszyć pod koniec kwietnia przyszłego roku. Prezydent miasta podpisał umowę z firmą Nextbike Polska, która wygrała przetarg nieograniczony na wykonanie tej inwestycji. Trzyletnie utrzymanie pojazdów i stacji rowerowych ma kosztować ponad 1,2 mln złotych. 60 procent tej kwoty miasto pozyskało z funduszy unijnych.
(ejm)

Poznają dziennikarstwo od kuchni

  Poznają dziennikarstwo od kuchni  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Media, czyli czwarta władza, mają wpływ na kształtowanie poglądów społeczeństwa. Dlatego praca  dziennikarza kusi wielu młodych ludzi.

Uczniowie klas humanistyczno – medialnych VI LO będą mogli poznać od podstaw pracę w mediach. To dzięki umowie z Telewizją Kablową Koszalin, właścicielem telewizji MAX i tygodnika koszalińskiego „Miasto”.

Ta bombka ma twarz konkretnego dziecka

Adwent to dla chrześcijan czas radosnego oczekiwania na narodzenie Jezusa. Ten czas skłania do pomocy najbiedniejszym. Jedną z akcji charytatywnych jest Pusta Choinka, której finał odbędzie się w sobotę, 9 grudnia.
Po raz VII Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i Polskie Radio Koszalin organizują akcję „Pusta Choinka”. W jej ramach każdy może spełnić marzenie dzieci z niezamożnych rodzin. Marzą one o zimowych butach, kurtkach, ciepłym ubraniu, szkolnych przyborach, książkach, zabawkach. Potrzebujących wskazują szkolni pedagodzy i parafie. Każde zgłoszenie przechodzi weryfikację przez wolontariuszy Caritas.

Festiwal z duszą

  Grand Prix i I miejsce       ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Paulina Łaga zdobyła Grand Prix i I miejsce w kategorii soliści młodzieżowi na 28. Festiwalu Pieśni Religijnej im. św. Jana Pawła II „Cantate Domino”. Uczennica V LO w Słupsku zachwyciła jurorów m. in. wykonaniem pieśni „Anioły są wśród nas’ z repertuaru Beaty Bednarz.
Festiwal zorganizowali Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Koszalinie,  Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej w Koszalinie i koszaliński Urząd Miejski. Współorganizatorami byli: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku, Szczecinecka Agencja  Promocji i Kultury i Szkoła Podstawowa nr 5 w Słupsku.
(ejm)

Z sercem po leśnych bezdrożach

33.545 zł i 10 euro udało się zebrać organizatorom rajdu „Terenowa Integracja dla Choinki”. Pieniądze trafią na pokrycie kosztów zagranicznego leczenia niemal trzyletniego Franka Sobieraja z gminy Będzino.
Chłopiec urodził się z niedorozwojem lewej komory serca (HLHS: hypoplastic left heart syndrome). Przeszedł już 3 operacje. Rajd zorganizowały Stowarzyszenie 4x4 Sianów, Sianowski Team Rajdowy i Warsztat 4x4 Koszalin.
(ejm)

Po prostu był

Wiele lat temu popularne były kawały o Masztalskim. Miał być bardziej znany od wielu osób publicznych, do tego stopnia, że gdy jego kolega oglądał zdjęcia Masztalskiego z papieżem, spytał: – Ty, Masztalski, a kim jest ta postać w białym kitlu obok ciebie?
Do niedawna w Koszalinie też mieliśmy kogoś takiego. Kogoś, kto bywał niemal wszędzie, gdzie działo się coś ważnego. Kogoś, kto znał osoby pełniące ważne funkcje publiczne, ale i te na pozór zupełnie zwyczajne, anonimowe. Mimo że pan Stanisław Żabiński poruszał się na wózku inwalidzkim, nie użalał się nad sobą i nie uważał, że ma gorzej w życiu od innych. Wspierał niepełnosprawnych, ale i każdego, kto potrzebował pomocy.

Strona 3 z 1264

Oglądasz teraz: Start