Miasto - Tygodnik Koszaliński

Święto młodego teatru

Bałtycki Teatr Dramatyczny będzie gospodarzem 8. Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr” – festiwalu dla młodych reżyserów. W tym roku publiczność obejrzy sześć konkursowych spektakli, zaplanowano też trzy przedstawienia towarzyszące. Festiwal odbędzie się w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym od 11 do 17 września. Karnet na wszystkie przedstawienia – 180 zł (przedsprzedaż do 31 sierpnia), 200 zł (od 1 września). Ceny biletów na poszczególne spektakle wahają się od 20 do 50 zł. Szczegółowy program festiwalu na stronie www.btd.koszalin.pl.

Dla fanów disco polo

W piątek, 11 sierpnia, w koszalińskim amfiteatrze odbędzie się Wakacyjna Gala Disco Polo.

Wystąpią: Akcent, Boys, Mig, Joker, Veegas i Łobuzy. Początek koncertu o godz. 18.30. Bilety: 59-69 zł.

UWAGA NA KRADZIEŻE ROWERÓW!

Do kradzieży rowerów dochodzi zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. W większości przypadków giną one z otwartych klatek schodowych.

Złodzieje wykorzystują nieskuteczne zabezpieczenia jednośladu, bądź jego całkowity brak. Sprawcy takich kradzieży mogą być wszędzie i tylko czekają na naszą niefrasobliwość.

Skarb lepiej przekazać władzom

 Skarb lepiej przekazać władzom    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Do wielu odkryć tak cennych zabytków dochodzi przypadkowo. Tak się stało ze skarbem z okolic Białego Boru. Co powinniśmy zrobić, jeśli natkniemy się na przedmioty wystające z ziemi i uznamy, że mogą mieć jakąś wartość zabytkową?

Archeolog odradza odkopywanie wystających z ziemi przedmiotów, a zaleca zgłoszenie tego do najbliższego posterunku policji czy komendy straży miejskiej. Funkcjonariusze powiadomią konserwatora zabytków, który przyśle archeologa, aby zabezpieczył dane miejsce.

Klimat w naszym domu

Zależy od nas czy nie? W jakim stopniu? Na co możemy mieć wpływ, z czym się trzeba pogodzić? Różnie to można oceniać.

Przecież na ogół wprowadzamy się do budynku przez kogoś wcześniej skonstruowanego, potem zbudowanego i zawierającego w swej strukturze elementy, których może byśmy nie użyli. Kiedyś były świetnym rozwiązaniem, teraz się okazuje, że mają także niekorzystne skutki uboczne. Nie wydłubiemy ich ze ścian, bo cała budowla może runąć.

Jest jeszcze czas na wybór studiów

Lato to tradycyjnie czas rekrutacji przez uczelnie nowych studentów. Szkoły wyższe dokładają starań, aby zaciekawić swoją ofertą tegorocznych maturzystów.

Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki praktyczne, dające gwarancję dobrze płatnej pracy. Coraz więcej firm współpracuje z uczelniami, aby zyskać wykształconą kadrę.Politechnika Koszalińska proponuje 26 kierunków na studiach I stopnia i 14 kierunków na studiach II stopnia. Od kilku lat najwięcej jest chętnych do studiowania informatyki, budownictwa, transportu, finansów i rachunkowości, filologii angielskiej i pedagogiki.

Lepszy beniaminek z Łodzi

 GWARDIA KOSZALIN    :: Fot: LOGO

Piłkarze Gwardii Koszalin w drugim swoim występie w II lidze w tym sezonie, przegrali na wyjeździe z ŁKS Łódź 0:1.
W meczu dwóch tegorocznych beniaminków nieco lepszy okazał się więc ten z Łodzi, a decydująca o zdobyciu trzech punktów bramka padła w 62 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Widejko piłkę głową do bramki skierował występujący w barwach ŁKS ukraiński  napastnik Jewhen Radionow i bramkarz Gwardii Adrian Hartleb był bez szans. Warto dodać, że Radionow pojawił się na boisku po przerwie, zastępując Łukasza Zagdańskiego, i wniósł sporo ożywienia do gry łódzkiej drużyny.

Ankiety o niepełnosprawnych

Można już wypełniać ankiety, które posłużą do zidentyfikowania potrzeb w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych w Koszalinie i będą wykorzystane do powstającego w ratuszu „Miejskiego programu wyrównywania szans osób niepełnosprawnych”.

Ankiety są dwie: skierowane zarówno do pracodawców, jak i do osób niepełnosprawnych. Im więcej wpłynie do magistratu wypełnionych ankiet, tym badanie będzie bardziej wiarygodne. Udzielone odpowiedzi, jak dowiadujemy się w urzędzie, zostaną dokładnie przeanalizowane, pozwalając na pełniejszą identyfikację potrzeb i przyczynią się do poprawy jakości życia w społeczności lokalnej.

Busem z ul. Żytniej do centrum

Od wtorku, 8 sierpnia, do odwołania, mieszkańcy Raduszki będą mogli dotrzeć ze swego osiedla do centrum miasta minibusem MZK.
Będzie on z pętli przy ul. Łubinów doz ul. Żytniej 26,  dowożąc w dni powszednie mieszkańców osiedla na wybrane kursy linii nr 8.Przejazd linią nr 8 D będzie się odbywał otwartym dla ruchu odcinkiem ul. Połczyńskiej oraz ul. Wrzosów. Przejazdy tą  linią są bezpłatne. Budowa ul. Żytniej zacznie się w drugiej połowie przyszłego roku, po zakończeniu remontu ul. Połczyńskiej.
(ejm)

Strona 4 z 1225

Oglądasz teraz: Start