Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szata czy charakter?

„Nie suknia (szata) zdobi człowieka...” - to coraz mniej zrozumiałe powiedzenie podobno pochodzi z biblijnej Księgi Mądrości.

Ale miłośnicy mody i marek znajdują tam także stwierdzenia, że człowiek dla chwały Pana powinien nie tylko przyodziewać członki, lecz także dbać, by ubranie było ładne. Uczniowie pisali niegdyś niezliczoną liczbę rozprawek na powyższy temat. Ale to chyba temat mocno miniony i... niemodny. Przecież np. każdy szukający pracy wie, że na rozmowę kwalifikacyjną musi się odpowiednio ubrać. Nie tak, jak lubi – pocięte dżinsy, gołe kostki, dredy i ekstrawagancki makijaż oraz biżuteria z kolczykami w wardze lub w nosie włącznie.

Gimnastyka dla dorosłych

Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „Przylesie”, ul. Jana Pawła II 15A w Koszalinie zaprasza osoby dorosłe na zajęcia  gimnastyczno-relaksacyjne, które obywać się będą w siedzibie placówki w poniedziałki i środy w godz. 10-11.

Informacje pod nr tel. 94 345 42 06, 94 343 80 95.

Fitness twarzy

Klub „Kanion" KSM „Przylesie" zaprasza dorosłych na gimnastykę twarzy (facefitness). Ćwiczenia wzmacniają mięśnie twarzy, a tym samym ujędrniają skórę w okolicach oczu, czoła, policzków i brody.

Facefitness poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej dotleniona i odżywiona. Zajęcia zaplanowano dwa  razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki, w godz. 11-11.45 lub we wtorki i w środy godz. 17-17.45. Zapisy i bliższe informacje w klubie „Kanion", ul. Krzyżanowskiego 26, tel. 94 343 50 52 lub 94 343 80 96.

„PRO-KONTRA” zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne „PRO-KONTRA” im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza na spotkanie dyskusyjne, 18 kwietnia (środa) o godz. 17 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat: „Jak PiS ogranicza samodzielność samorządu terytorialnego w Polsce?".

Pomnikomania

Nie wiadomo, kto pierwszy powiedział, że „o gustach (i kolorach) się nie dyskutuje”.Prawdopodobnie ta maksyma pochodzi ze średniowiecza, ale w dzisiejszych czasach nie zawsze jest przestrzegana, z wielu powodów.

Wolność każdego z nas powoduje bowiem przeświadczenie, że możemy, a nawet powinniśmy, oceniać innych ludzi, dzieła sztuki i wszystko, co oceniać się da.Dzisiaj rzadko zwracamy uwagę na reakcję tych, których oceniamy, a opinie nasze możemy błyskawicznie rozprzestrzenić na cały świat. Taka sytuacja, jak każda inna, ma dobre i złe strony.

Klub podzielił Radę Seniorów

  Klub podzielił Radę Seniorów    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Zadzwonił do nas Jan Bętkowski, obecnie członek koszalińskiej Rady Seniorów. Od trzech lat stara się zainteresować władze samorządowe, aby wzorem innych miast, powołać w centrum Koszalina klub seniora.

Problem w tym, że sama rada, której wtórują władze miasta, takiej potrzeby nie widzi.Oto, co opowiedział o swoim pomyśle: – Pytałem prezydenta miasta, powiedział, że nie, bo... nie.

 

„Bezdech” w Scenie

Galeria Scena zaprasza na wystawę Izabeli Chamczyk pn. „Bezdech”. Wernisaż 14 kwietnia, godz.18. Wystawa otwarta będzie do 27 kwietnia. Pokażemy małe obrazy artystki, które powstały na bazie podświadomości.

Można je nazwać powidokami jakiegoś konkretnego wrażenia lub odpadkami myśli. Zazwyczaj powstają jako produkt uboczny malowania dużych kompozycji - Chamczyk zbiera na nich spływającą farbę, zacieki, fragmenty, które się odlepią z dużych obrazów.

Przyjaciele wystawiają

Troje zaprzyjaźnionych ze sobą fotografików zaprasza na wernisaż fotografii.  Anna Jastrzębska jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego w Wielkiej Brytanii, uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach.

Bogusław Siwko pokazywał swoje fotografie na indywidualnych i zbiorowych wystawach, współorganizuje plenery fotograficzne, szefował Bałtyckiemu Magazynowi Fotograficznemu. Leszek Kobusiński mówi o sobie, że chce przez fotografię tworzyć własną rzeczywistość. Artyści zapraszają do muzeum w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie na wystawę pod nazwą „Codziennie, niecodziennie” 14 kwietnia o godz. 14.

Zebranie sprawozdawcze

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie zawiadamia członków, że walne zebranie sprawozdawcze odbędzie się 14 kwietnia (sobota) w sali przy ul. Wyspiańskiego 4 w Koszalinie o godz. 10.

Na zebranie zaproszeni są również rodzice i opiekunowie dzieci i młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną,  którzy chcieliby skorzystać z oferty koła w zakresie rehabilitacji, edukacji i terapii w placówkach.

Strona 4 z 1306

Oglądasz teraz: Start