Miasto - Tygodnik Koszaliński

Będą nowe mieszkania komunalne

Zamiast nowego budynku mieszkalnego przy ul. Jasnej 6 – adaptacja na cele mieszkaniowe obiektu przy ul. Połczyńskiej 71a, w którym mieści się obecnie Zespół Szkół nr 12.
Na początku tego roku władze miasta zapowiedziały, że zaczną budowę 13 mieszkań komunalnych przy ul. Jasnej 6, w dzielnicy przemysłowej Koszalina. Obiekt miał być gotowy w przyszłym roku. Niestety, budowa nie ruszyła i nie wiadomo, czy kiedyś to nastąpi.

Stand-up w Variete Muza

Stocznia Filmowców, wraz z Centrum Kultury 105 oraz Teatrem Variete Muza, organizuje Arenę Komików Ludzika.

21 października, 18 listopada, 8 grudnia br. o godz. 18 w Teatrze Muza Variete odbywać się będą zmagania najlepszych stand-uperów, solistów kabaretowych, iluzjonistów, satyryków, bardów i wszelkiej maści komików, którzy sami na scenie są w stanie rozbawić widzów przez około 20 minut.

Wicemarszałek Senatu w Koszalinie

  Adam Bielan   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, gościł w Koszalinie na zaproszenie Klubu Rzeczpospolitej. Na otwartym spotkaniu z mieszkańcami przekazywał swoje opinie o działaniach prezydenta Andrzeja Dudy, rządu i opozycji.
Według parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości wymiar sprawiedliwości wymaga zmian i dobrze, że wprowadza je obecna władza. Zarzuca Platformie Obywatelskiej, że w czasie swoich rządów nie zajęła się usprawnianiem pracy sądów. Adam Bielan popiera inicjatywę zdegradowania oficerów służb PRL-u, także pośmiertnie.   
(ejm)

Będą się szkolić na obrabiarkach

Na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej zostanie otwarte Centrum Edukacji Technicznej Haas. Skorzystają z niej studenci, inżynierowi i technicy zajmujący się budową maszyn.
W  jego ramach powstała nowoczesna pracownia, którą wyposażono w obrabiarki sterowane numerycznie wykorzystywane do obróbki skrawaniem. Są to urządzenia szeroko stosowane w przemyśle.
(ejm)

Dla filatelistów

Sekcja filatelistyczna, działająca przy klubie „Przylesie” KSM „Przylesie” przy ul. Szenwalda 2 informuje, że prowadzi nabór chętnych na rok szkolny 2017/2018.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 17. Dzieci i młodzież poznają tajniki kolekcjonerstwa filatelistycznego. Uczą się budować eksponaty wystawowe. Sekcja filatelistyczna zaliczana jest do jednego z najlepszych młodzieżowych kół filatelistycznych w całej Polsce. Młodzież z sekcji zdobywa medale na wystawach krajowych i zagranicznych. Informacje – tel. 94 34 530 68.

Święto społeczników

 Święto społeczników   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Gala z okazji Dnia Organizacji Pozarządowych miała miejsce w Teatrze Variete Muza, w którym działa Stowarzyszenie Kultura z Muzą.

Wręczenie statuetek dla najlepszych organizacji pozarządowych uświetnił występ tancerzy ze Stowarzyszenia Tańca Top Toys. Tytuł Debiutanta Roku 2016 przypadł Stowarzyszeniu Trio Basket Liga.Koszalińskim Liderem Organizacji Pozarządowych 2016 zostało Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Polski Czerwony Krzyż działają prawie sto lat.

SKORZYSTAŁ Z CHWILOWEJ NIEUWAGI POKRZYWDZONEGO

O tym, jak może skończyć się moment nieuwagi, przekonał się konduktor pociągu relacji Szczecin-Koszalin. Podczas podróży pozostawił na chwilę swoją torbę bez nadzoru. Tą sposobność wykorzystał od razu 26-latek, który ukradł pozostawione mienie.
Rozpoczynając pracę konduktor pociągu relacji Szczecin – Koszalin nie spodziewał się, że zostanie okradziony przez jednego z pasażerów. Mężczyzna jak każdego dnia, wykonując swoje obowiązki wypełnił stosowną dokumentację i dokonał kontroli biletów podróżujących. Kiedy skład dojechał do Koszalina konduktor na krótką chwilę pozostawił na siedzeniu dwie torby z zawartością sprzętu służbowego o wartości prawie 10 tysięcy złotych.

Bez języków, bez pracy

W Zespole Szkół nr 1 trwa pierwsza edycja Tygodnia Języków Obcych. Ma on zachęcić uczniów do rozwijania umiejętności językowych, bo bez nich trudno znaleźć dobra prace, zwłaszcza w branży hotelarskiej czy turystycznej.
Młodzież bierze udział w konkursach wiedzy o krajach europejskich i konwersacjach z języków rosyjskiego i hiszpańskiego. Chętni uczniowie uczestniczyli w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym.
(ejm)

Artystyczny absurd

Kiedy szukasz weny, zajrzyj na Facebooka. Tam zawsze znajdziesz coś, co cię zadziwi, zaskoczy, a nawet zaszokuje. Jest na to kolejny dowód. I na to, że mamy w Polsce cenzurę.

Nie chodzi mi absolutnie o politykę, chociaż poniekąd ta sprawa się z poprawnością polityczną wiąże. Cofnijmy się do roku 2011. To możliwe dzięki Internetowi. Oto kolejny odcinek muzycznego programu telewizyjnego, mającego wyłonić nowe talenty wokalne. Jednym z uczestników jest 17-letni Piotr z Podkarpacia.

Strona 4 z 1246

Oglądasz teraz: Start