Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dyżury radnych

W poniedziałek 19 lutego w biurze PIS przy pl. Wolności w Koszalinie w godz. 15.15-16.15   dyżur radnej będzie  pełniła Oliwia Skórka.

W czwartek, 22 lutego, w godz. 16-17, w siedzibie Rady Osiedla „Wspólny Dom” przy ul. Zwycięstwa 148 dyżurować będzie radna Barbara Grygorcewicz i funkcjonariusz Straży Miejskiej oraz przedstawiciele RO – Wojciech Dziduch i Dorota Połczyńska.

Szukają młodych talentów

CK 105 zaprasza dzieci w wieku od 4 do 12 lat na casting do programu „Dzieciaki Talenciaki” emitowanego w TV MAX.

W tegorocznej edycji uczestnicy zaprezentują piosenkę z bajki lub filmu dla dzieci. Może to być śpiew z pokładem, akompaniamentem lub a capella - występować można solo lub w duecie. Przesłuchania odbędą się 22 marca o godz. 12.

Hartman w bibliotece

W piątek, 16 lutego, o godz. 17 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy pl. Polonii 1 odbędzie się spotkanie z prof. Janem Hartmanem.

Wstęp wolny.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Ten wstrętny niedzielny handel

Już wiadomo – w niedziele (przynajmniej niektóre) nie zrobimy zakupów. Choć nie do końca, bo zamknięte markety nie będą oznaczały całkowitego zakazu handlu. Minie pewnie trochę czasu, zanim się przyzwyczaimy do nowej sytuacji. Na razie toczą się dyskusje.

I jest tyle samo głosów za, co przeciw.Niedziela to czas, który powinno się spędzać z rodziną – słychać takie komentarze. Mówią i politycy, i pracownicy, i niepracujący w handlu. - Lata całe pracuję w supermarkecie, na zmiany, niezależnie piątek czy świątek, należy mi się wolny czas spędzony z dziećmi – mówi Jolanta.

Co się naprawia, co się psuje

Nikt nie lubi dziur w drogach. Nikt też nie jest szczęśliwy, kiedy na ulicach pojawiają się korki, bo jakaś droga jest w przebudowie. Ostatni rok dał w kość kierowcom, którzy narzekali, że ulice są pozamykane.

Malkontenci pewnie będą zżymać się także w tym roku, bo kolejne ulice czeka solidny remont.Krzywili się kierowcy przy remoncie Gnieźnieńskiej, narzekali na modernizację Zwycięstwa/Stawisińskiego oraz na Armii Krajowej. Fakt, trzeba było cierpliwości. Nie powinno jej zabraknąć do wiosny mieszkańcom Połczyńskiej, bo tam remont właśnie wtedy ma finiszować. Już wiadomo, jakie drogowe inwestycje zaplanowano na ten rok.

Stypendia prezydenta dla sportowców

Co roku koszalińscy sportowcy z sukcesami startują na ogólnopolskich i międzynarodowych arenach.

Tych najlepszych prezydent Koszalina wyróżnił stypendiami. Otrzymało je 18 sportowców, w tym 5 niepełnosprawnych oraz 2 trenerów.

Oko

Nie lubimy jak ktoś wtrąca się w nasze życie. Komentowanie i ocenianie postępowania, nagrywanie, filmowanie, prezentowanie efektów na portalach społecznościowych to dzisiaj zjawisko powszechne. To nie lubimy czy lubimy? Lubimy jak dotyczy to innych, a nie lubimy jak dotyczy nas.
Technika wkradła się w nasze życie i zamieszała w umysłach młodych i starszych, wszystkich prawie. Prywatność, intymność, subtelność – przestają być cechami, które do niedawna uważane były za atrybuty nie tylko ludzi „dobrze wychowanych”.

Nasze hospicjum rośnie

Kiedy powstał pomysł, żeby w Koszalinie stworzyć hospicjum z prawdziwego zdarzenia, mieszkańcy zaczęli pomagać. I od razu nazwali je „naszym” hospicjum. Placówka ma też inną nazwę - „Dar Serca”. Obie znakomicie odzwierciedlają, jak koszalinianie przyjęli działalność tej instytucji.

Nie da się zliczyć zbiórek, podczas których wykazali swoją hojność. To dzięki nim placówka działa i się rozwija. Ale potrzeby są znacznie większe, dlatego była konieczna jej rozbudowa. Ze środków unijnych udało się pozyskać dofinansowanie – to prawie cztery miliony złotych, milion, będący wkładem własnym, dołożono z jednego procenta.
Budowa trwa, ściany i dach już są. - Budynek jest właśnie wykańczany.

Strona 4 z 1286

Oglądasz teraz: Start