Miasto - Tygodnik Koszaliński

AZS z Kucharkiem i z licencją na grę

AZS Koszalin S.A. nadal kompletuje skład drużyny, która w sezonie 2018/2019 występować będzie w Energa Basket Lidze. Kolejnym zawodnikiem, który bronić będzie barw AZS został 25-letni Maciej Kucharek. Podpisał on kontrakt z koszalińskim klubem do końca sezonu.
Maciej Kucharek mierzy 204 cm i gra na pozycji niskiego skrzydłowego. W poprzednim sezonie reprezentował on barwy MKS Dąbrowa Górnicza. Zagrał w 33 spotkaniach i zdobywał średnio 5,7 pkt. oraz zaliczał 2,5 zbiórki.

Kultura (nie)dostępna

Odwiedziłem ostatnio Filharmonię Koszalińską. W tygodniu, około południa. Zamknięte frontowe wejście. Do środka można dostać się jedynie bocznymi drzwiami. W środku pusto.

Na kasie napis „zaraz wracam”. Dookoła rozstawione czerwono-białe taśmy. Widok jak z miejsca zbrodni, gdzie zaraz przyjdzie prokurator wykonywać czynności śledcze. Nie chodzić, nie deptać, nie dotykać, nie oddychać... A przecież to budynek użyteczności publicznej, instytucja kultury! Dlaczego nie może być dostępna dla spacerowiczów i turystów?

Szanty i poezja śpiewana

Klub Kawałek Podłogi, ul.Piastowska 21 zaprasza 11 sierpnia o godz.19 na koncert szant i piosenek turystycznych „Wakacje z piosenka i gitarą”.

Wystąpią Kamil Badzioch z Gdańska, Przemysław Mordalski oraz organizator  Wacław Nowicki z zespołem (Stenia Cuper, Ela Taborek, Bogusia Wasilewska). W programie piosenki z Krainy Łagodności, szanty i przeboje turystyczne.(dj)

Upał

Dawno nie mieliśmy takiego lata. Temperatura w okolicach 30 stopni Celsjusza, woda w Bałtyku i jeziorach ciepła, plaże zatłoczone do granic ich pojemności, Polacy odpoczywają.
Przy okazji możemy sobie poobserwować najnowsze trendy mody i zachowania rodaków w miejscach publicznych. Jeśli chodzi o modę, to wiele się zmienia, ale nawyki z lat poprzednich pozostają.

Osiedle zamiast fabryki?

Po sianowskiej fabryce zapałek w Sianowie, otwartej w 1845 r., został tylko komin. Niegdyś największy zakład pracy w gminie prowadził produkcję do 2007 r. Potem zadłużony zakład zbankrutował i przejął go syndyk.

Osiem lat temu teren fabryki wraz z budynkami trafił w prywatne ręce. Nowy właściciel miał różne pomysły na zagospodarowanie siedmiohektarowej powierzchni. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie powstaną tam bloki mieszkalne, zwłaszcza że teren należy do dużego środkowopomorskiego dewelopera.

Luterańscy duchowni w walce o niepodległą

Parafia Luterańska w Koszalinie i Koszalińska Biblioteka Publiczna przy pl. Polonii 1 zapraszają na wystawę ph. „W służbie Ojczyźnie”.
Wystawa obejmuje okres od 1918 roku do czasów współczesnych. Ideą wystawy jest zaprezentowanie sylwetek polskich kapelanów ewangelickich, którzy swą postawą i charakterem wyrażali miłość do Boga i ojczyzny.

Bieg Herkulesa

  Bieg Herkulesa    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

W niedzielę, 5 sierpnia, na stadionie ZOS Bałtyk przy ul. Andersa w Koszalinie odbędzie się Bieg Herkulesa na dystansie 6 km z przeszkodami terenowymi.

Start biegu głównego zaplanowano o godz. 17.30. Wcześniej, od godz. 17, odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 m oraz 600 m.Organizatorem imprezy jest Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, a współorganizatorami Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie oraz Koszaliński Sztab Ratownictwa.

Pierwszy taki skansen

  Pierwszy taki skansen     :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Będzie to jedyne takie muzeum w naszym województwie. Zagroda Jamneńska, która powstaje w pobliżu jamneńskiego kościoła, będzie pierwszą placówką muzealną pod chmurką w Zachodniopomorskiem.

Plany są ambitne, budowa idzie zgodnie z harmonogramem, więc wygląda na to, że tematem przewodnim przyszłorocznej Nocy Muzeów będzie kultura jamneńska.

NIETRZEŹWI RODZICE TRÓJKI RODZEŃSTWA

Przed godziną 23 oficer dyżurny koszalińskiej komendy został telefonicznie powiadomiony przez świadka o tym, że w jednym z ośrodków wczasowych na terenie Sarbinowa jest głośna awantura, a nietrzeźwi rodzice zajmują się małoletnimi dziećmi.
Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali rodziców i trójkę rodzeństwa w wielu 14,12 lat oraz 3,5 latka. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że czujność zgłaszającego była jak najbardziej zasadna.

Strona 4 z 1338

Oglądasz teraz: Start