Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pomogą wrócić do społeczeństwa

Centrum Integracji Społecznej w Mielnie zacznie działalność na początku przyszłego roku.

W poniedziałek ruszy przebudowa obiektu przy ul.Mickiewicza 3. Mieści się w nim Centralny Ośrodek Szkolenia Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.W jednym z budynków ośrodka będą się szkolić zawodowo i społecznie osoby uzależnione, bezdomne, opuszczające zakłady karne, długotrwale bezrobotne.

„Prezydent chce ograniczać mieszkańców”

Radni Lepszego Koszalina przygotowali swój projekt procedury wykonywania inicjatywy uchwałodawczej przez mieszkańców Koszalina. Według nich propozycje urzędników ratusza to zamach na lokalną demokrację.
Projekt radnych LK zakłada, że to prezydent, a nie komitet inicjatywy uchwałodawczej, ma sprawdzić, czy jest ona zgodna z prawem i spełnia wymagania formalne. Komitet ma przygotować propozycje uchwały, kierunki działania, a gotowy projekt ma powstać przy współpracy z prezydentem miasta i przewodniczącą Rady Miejskiej. Potem ma trafić pod obrady radnych.
(ejm)

Walka o drogi na słowa

 Walka o drogi na słowa   :: Fot: Mariusz Czajkowski

- Posłowie PiS Strzałkowski, Golińska, Szefernaker, Hoc działają na szkodę regionu!!! - głosi napis na billboardzie na skrzyżowaniu ulic Połczyńskiej i M.Skłodowskiej -Curie. - Oni zabrali nam drogę ekspresową S 6”.

Tak uważają działacze Platformy Obywatelskiej, którzy sfinansowali uliczny plakat.Poseł Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny PO, i Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa i szef PO w Koszalinie, kolejny raz oskarżają partię rządzącą o  opóźnienia w budowie S6. Boją się, że z tego powodu Polska straci unijne dofinansowanie tej inwestycji, łączącej zachód i wschód naszego kraju.

SENIORZE-BĄDŹ OSTROŻNY!

Policjanci z koszalińskiej komendy przyjęli zgłoszenie od 85-letniego seniora, który najpierw wpuścił do mieszkania dwie obce kobiety,a później po ich wyjściu zorientował się, że został okradziony.
Kobiety weszły do mieszkania mężczyzny pod pretekstem uzyskania informacji o lokalu sąsiada, który jest aktualnie na sprzedaż. W trakcie rozmowy wykorzystując chwilową nieuwagę osoby starszej sprawczynie ukradły pieniądze w kwocie ponad 2500 złotych. Opisane wyżej zdarzenie powinno być przestrogą dla wszystkich osób, które nie zachowują ostrożności w kontaktach z obcymi.

Kanalizacja i drogi

Mieszkańcy osiedla Raduszka spotkali się z władzami miasta, aby przekazać im swoje problemy. Niektórzy z nich stwierdzili, że o wszystko muszą walczyć sami, bo włodarze Koszalina o nich nie pamiętają.
Jak co roku mieszkańcy najwięcej czasu poświęcili sprawie dróg i kanalizacji, zarówno sanitarnej, jak i deszczowej. Skarżyli się też na zniszczone odwodnienie ul.Kaczeńców. Poza tym chcieli poznać termin przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego Sarzyna.
(ejm)

A w duszy gra im morze...

 A w duszy gra im morze...   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Pasjonaci fotografii skupieni w  Koszalińskiej Grupie Fotograficznej „Obiektyw” zatytułowali swoja wystawę otwartą 27 września w Klubie Bałtyk KSM „Na Skarpie”, ul.Spokojna 43 prosto - „Co mi w duszy gra?”.

Z zestawu prac trzynastu autorów wynika, że w duszy najmocniej gra im morze i woda. Większość zaprezentowanych zdjęć to widoki naszego wybrzeża o różnych porach dnia i roku, plaże i przystanie rybackie. Takie właśnie pokazały Ewa Maliszewska, Agnieszka Stępniewska, Aleksandra Waszek, Romuald Długosz.

Czwarty kwartał

Lato za nami. I koniec świata, bo podobno miał nastąpić 23 września. Dzień wcześniej rozmawiałam z koleżanką, która przekazała mi tę sensacyjną wiadomość. Oczywiście jako żart.

Stwierdziła przy tym, że co prawda chciała posprzątać w mieszkaniu, ale skoro następnego dnia ma się skończyć świat, to nie będzie się męczyć.
Dla wielu osób ich świat jednak się skończył. Kilka dni temu zmarła Maria Bartczak, dyrektor i redaktor naczelna szczecińskiego oddziału TVP. Kolejna dziennikarka z naszego województwa.

Do broni!

Zagrożeń na nas czyhających jest wiele. Jeszcze niedawno politycy przekonywali, że sąsiedzi z Bliskiego Wschodu i trochę dalszego, czyli Rosja i Białoruś, szykują się do napadu na Polskę.

Pod pozorem ćwiczeń nazwanych podstępnie „Zapad-2017” przygotowywali się do agresji oczywiście na Polskę. Dla zmylenia przeciwnika, czyli nas, zmieniono nazwy i agresorów, i obrońców. W przewidywanym i ćwiczonym konflikcie z jednej strony uczestniczyły siły zachodniej Koalicji Państw Zainteresowanych – Wejszoria, Besbaria i Lubenia, a z drugiej – Państwa Północne, czyli broniące się państwo związkowe Białorusi i Rosji.

„PRO – KONTRA” zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne „PRO – KONTRA” zaprasza na spotkanie dyskusyjne 4 października (środa) o godz. 17 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat: „Czy PiS opanuje sądy? I co będzie z tego miało?" .

Strona 7 z 1246

Oglądasz teraz: Start