Miasto - Tygodnik Koszaliński

"Singielka w Londynie"

Już w najbliższą środę, 13 lutego o godz 16 w Filii nr 4 KBP, przy ul. Ruszczyca 14, odbędzie się spotkanie z koszalinianką, Martą Matulewicz, autorką książki "Singielka w Londynie". To opowieść o przeciwnościach losu, które warto pokonywać z uśmiechem."Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki" to druga z trzech planowanych serii tomu. Marta Matulewicz jest mieszkanką Koszalina, tutaj dorastała, następnie wyjechała na dziesięć lat do Wielkiej Brytanii. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek oraz otrzymania autografu autorki.

"PRO – KONTRA" zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne " PRO – KONTRA " im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 13 lutego (środa) o godz. 16 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15. Tematyka spotkania : "Okrągły Stół - akt politycznej mądrości, czy zdrada narodowa ?".

Wystawa Mistrzowie Ilustracji

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na niezwykłą wystawę mistrzowskich ilustracji. Została przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry i prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje mogły zachwycać kilka pokoleń młodych czytelników, tworząc jedność z ilustrowanymi tekstami.

Dyżury

Poniedziałek, 11 lutego w godz. 16.30-17.30 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie" przy ul. Na Skarpie 17 dyżurować będzie radny Błażej papiernik oraz przedstawiciele RO – Teresa Tomczyk, Teresa Labisch, Krystyna Strzałkowska i Andrzej Duliński. Wtorek, 12 lutego w godz. 17.30-18.30 w siedzibie Rady Osiedla „Nowobramskie" przy ul. Dworcowej 10/6 dyżurować będą radni Marcin Waszkiewicz i Ryszard Tarnowski. Czwartek, 14 lutego w godz. 16.00-17.00 w siedzibie Rady Osiedla „Wspólny Dom" przy ul. Zwycięstwa 148 dyżurować będzie radny Leopold Ostrowski oraz przedstawiciele RO – Dorota Połczyńska i Józef Skiba.

Bieg Walentynkowy

W niedzielę, 10 lutego, w Koszalinie odbędzie się Bieg Walentynkowy na dystansie 5 km. Start zaplanowano o godz. 12 przy ul. Północnej w pobliżu Izby Jamneńskiej. Organizatorem wydarzenia jest Rada Osiedla Jamno-Łabusz, a współorganizatorem Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.biegikoszalin.pl oraz pod nr tel. 691 116 224.

Twój głos ma znaczenie

Tesco wraz z Fundacją Tesco już po raz piąty wspierają mieszkańców Polski w realizowaniu ich pomysłów na inicjatywy lokalne. W ramach projektu „Decydujesz, pomagamy” otrzymają oni dofinansowanie. Głosowanie odbywa się od 21 stycznia i potrwa do 17 lutego. W V edycji programu 375 organizacji społecznych zostanie wspartych grantami na realizację lokalnych projektów.
Aby zagłosować na jeden z trzech projektów w danym mikroregionie, należy zrobić zakupy w sklepie Tesco, a otrzymany przy kasie żeton, wraz z paragonem, wrzucić do jednej z urn. Projekty, które zostały zgłoszone dotyczą między innymi działań na rzecz zwierząt oraz środowiska naturalnego, edukacji, rewitalizacji przestrzeni miejskiej, zdrowego stylu życia, pielęgnowania lokalnych tradycji czy aktywizacji niepełnosprawnych i osób starszych.

Zanim będzie lepiej

Remont ul. Żytniej, wykonywany na odcinku 400 m, trwa od lipca 2018 r. Według wstępnych ustaleń jego zakończenie miało nastąpić w listopadzie/grudniu zeszłego roku. Niestety, tak się nie stało. Prace wciąż trwają, a ich końca nadal nie widać.
Największe utrudnienia odczuwali mieszkańcy osiedla na samym początku remontu, kiedy nastąpiło wyłączenie ruchu na drodze dojazdowej, od ul. Połczyńskiej. Konieczne było jeżdżenie wyznaczonym objazdem, przez ulicę Pszeniczną, co do najłatwiejszych nie należało. Najgorsze były dni w trakcie i zaraz po opadach deszczu. Nawierzchnia objazdu była wypłukiwana, tworząc tor przeszkód, przypominający dziurawy ser.

Toniemy w tonach papieru

 Dokumenty w ratuszu :: Fot: Magda Pater

Niemal dziewięć tysięcy stron drukuje koszaliński ratusz przed sesją Rady Miejskiej. Ta liczba może szokować. Tym bardziej że projekty uchwał lądują po głosowaniach w najlepszym razie na dnie szuflady. Ma się to jednak zmienić, bo radni będą pracować w środowisku cyfrowym.
Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej głosowano w sprawie drobnych korekt do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Wydrukowano go więc w całości, podobnie jak pozostałe projekty uchwał wraz z załącznikami. Urzędnicy przygotowują przed każdą sesją 35 kompletów; 25 dla radnych i 10 dla dziennikarzy. Komplet grudniowy liczył 250 stron.

Urok "Kogla-Mogla"

Chodź do kina – napisała na Messengerze koleżanka. Zanim zdążyłam się zastanowić, telefon znów zabrzęczał, a na ekranie pojawiła się kolejna wiadomość – „Miejsc na sali mało. Kupię nam bilety przez internet.” Zdziwiłam się, bo nie sądziłam, że trzecia część komedii „Kogel-Mogel” może cieszyć się aż tak dużym zainteresowaniem widzów. Moje zdumienie sięgnęło zenitu, kiedy kilka dni później przekroczyłam próg kina i zobaczyłam dziesiątki koszalinian w kolejce do kasy. Wielu z nich biletów nie kupiło, bo rozeszły się w mgnieniu oka.

Strona 7 z 1380

Oglądasz teraz: Start