Miasto - Tygodnik Koszaliński

Fitness twarzy

Klub „Kanion" KSM „Przylesie" zaprasza dorosłych na gimnastykę twarzy (facefitness). Ćwiczenia wzmacniają mięśnie twarzy, a tym samym ujędrniają skórę w okolicach oczu, czoła, policzków i brody.

Facefitness poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej dotleniona i odżywiona. Zajęcia zaplanowano dwa  razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki, w godz. 11-11.45 lub we wtorki i w środy godz. 17-17.45. Zapisy i bliższe informacje w klubie „Kanion", ul. Krzyżanowskiego 26, tel. 94 343 50 52 lub 94 343 80 96.

Rozliczą podatek

Eksperci skarbowi pomogą w rozliczeniu zeznania podatkowego w formie elektronicznej.

Pracownicy Urzędu Skarbowego czekają na podatników 12 kwietnia w godz. 10-13 w Urzędzie Miejskim przy Rynku Staromiejskim 6-7.

Wiosenna poezja i liryka w Dialogu

Teatr Propozycji Dialog zaprasza 12 kwietnia  o godz. 19 na akustyczny koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „Pan Górski i spółka” w składzie Sebastian Górski, Tomasz Skaya i Przemysław Nowak.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w biurze Teatru „DIALOG”, ul. Grodzka 3.

„Jedliny” na spotkaniu

W środę, 11 kwietnia o godz. 17 w Zespole Szkół nr 7 przy ul. Orląt Lwowskich prezydent Piotr Jedliński spotka się z mieszkańcami Koszalina, a szczególnie koszalinianami z osiedla „Jedliny”.

Będzie można uzyskać odpowiedzi na zadane pytania, a także podzielić się obserwacjami i uwagami na temat funkcjonowania Koszalina.

Dlaczego...

Zespół Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie zaprasza na wernisaż prac malarskich pt. „Dlaczego...”,  członkini zespołu Elżbiety Elly Gajewskiej.

Wernisaż odbędzie się w filii Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Andersa 4 – 6, 10 kwietnia o godz. 16.30.

Dyżury radnych

W poniedziałek, 9 kwietnia w godz. 16-17 w pokoju radnych Urzędu Miejskiego (II piętro, p. 215) dyżurować będzie radna Dorota Chałat, będzie czekała na mieszkańców też w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17 .

W godz. 16.30-17.30 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17 dyżurować będą radny Mariusz Krajczyński oraz przedstawiciele RO – Teresa Tomczyk, Teresa Labisch, Krystyna Strzałkowska i Katarzyna Chorzewska-Zielezińska, w godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz” przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Bożena Leśniewska i Grażyna Szatan.

Wielka płyta – wielki problem?

   Wielka płyta – wielki problem?   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Co jakiś czas przez media przetacza się dyskusja o budynkach mieszkalnych budowanych systemem zwanym „wielką płytą”. A w zasadzie nie dyskusja, lecz mrożące krew w żyłach ostrzeżenia – te budynki wkrótce się zawalą, bowiem ich użytkowanie opiewa na 50 lat.

Na złą opinię bloków tak budowanych nałożyły się obowiązujące w latach 60. i 70. ub.w. normy, w wyniku których mieszkania były bardzo małe, miały ciemne kuchnie i łazienki. Mieszkań nie dało się przearanżować, bo większość ścian to ściany nośne (co nie jest prawdą, w budynkach z cegły też nie każdą można przestawić), w budynkach jest zbyt duża akustyka i uczestniczymy w życiu sąsiadów.

ZNAKOWANIE PRZEDMIOTÓW

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy  od początku kwietnia  serdecznie zapraszają wszystkie osoby, które chcą bezpłatnie oznakować swój sprzęt w każdy wtorek w godz. 14-18, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11.

Aby wykonać grawer na danym przedmiocie właściciel musi dysponować dowodem jego zakupu oraz swoim dowodem osobistym.

Pamiętają o ofiarach

Z okazji ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w Koszalinie odbędzie się kilka wydarzeń.
W sobotę, 7 kwietnia, o godz.. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Civitas Christiana przy ul.ks.bp.Domina 12/4 zacznie się koncert „Pro memoria”. Wystąpi w nim Paweł Piekarczyk.W niedzielę, o godz. 13.00, zacznie się apel pamięci przy tablicy upamiętniającej wizytę na Górze Chełmskiej prezydentów RP: Ryszarda Kaczorowskiego i Lecha Kaczyńskiego.

Strona 7 z 1306

Oglądasz teraz: Start