Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kanał wciąż pełen wad

  Kanał wciąż pełen wad   :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Kanał między jeziorem Jamno a Bałtykiem zamiast łączyć te dwa akweny, raczej je dzieli. I to skutecznie, co widać po stanie jeziora.

Lustro wody obniża się, brak wymiany świeżej, natlenionej wody, przez wrota nie prześliźnie się nawet rybka, nie mówiąc o kajaku, łódce czy żaglówce.
Przebudowany kanał zaopatrzony we wrota sztormowe sprawił, że żeglarze mogą pływać tylko po Jamnie, zaś z jeziora wypływa woda, nie napływa zaś z morza, bowiem dziać się to może podczas silniejszych wiatrów, a wtedy wrota się zamykają.

Antywizytówka Koszalina

  Antywizytówka Koszalina   :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Od wielu lat przejście podziemne przy dworcu w Koszalinie pozostawia wiele do życzenia. Obskurny wygląd, nieprzyjemny zapach,  miejsce awantur i libacji osób bezdomnych.

Turyści i mieszkańcy zdecydowanie omijają przejście podziemne, wybierając dłuższą drogę, chociażby dla swojego bezpieczeństwa. Na szczęście, ku uciesze wszystkich, ruszyła przebudowa przejścia podziemnego i odrażające miejsce ma zupełnie się zmienić. Prace remontowe potrwają do końca stycznia.

Poseł zostaje na wolności

Sąd Apelacyjny w Szczecinie odrzucił w środę, 25 lipca, zażalenie prokuratury na decyzję o warunkowym tymczasowym areszcie dla Stanisława Gawłowskiego. Poseł PO może pozostać na wolności.
W ocenie sądu, prokuratura miała czas na przeprowadzenie niezbędnych czynności podczas izolacji podejrzanego.

Kabareton w nowym miejscu

  Kabareton w nowym miejscu   :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Trudno sobie wyobrazić lato w Koszalinie bez Kabaretonu. Jego 24. edycja odbędzie się już 28 lipca, jednak po raz pierwszy nie zagości w amfiteatrze. Z powodu zamknięcia obiektu, publiczność będzie oklaskiwać kabareciarzy w Hali Widowiskowo-Sportowej.

O tej popularnej w całym kraju imprezie rozmawiamy z Leszkiem Malinowskim – współorganizatorem kabaretonu i współzałożycielem kabaretu Koń Polski.W tym roku Kabareton odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej. Czy w związku z tym będzie, jak co roku, transmisja telewizyjna?

 

Wakacje z wąskotorówką

Wakacyjny rozkład jazdy koszalińskiej kolei wąskotorowej będzie obowiązywać do 3 września. W nowym rozkładzie jazdy przewidziano jeden pociąg w piątek o godz. 17 oraz po 3 pociągi w sobotę i niedzielę, o godz. 11, 14 i 17.

Oprócz przejazdów zabytkową ciuchcią organizowane są wycieczki kajakiem po jeziorze (płatne dodatkowo), ogniska, jazdy drezyną w Rosnowie, do tego plaża, kąpielisko i wycieczki z przewodnikiem.

Integracja społeczników

  Integracja społeczników   :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Pracownia Pozarządowa działa już 18 lat. Je głównym zadaniem jest wpieranie organizacji pozarządowych, których w Koszalinie jest ponad 300. Instytucja otrzyma ponad pół miliona złotych w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

To program Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.W tegorocznej edycji FIO oferty złożyło ponad 2,5 tys. organizacji. O dofinansowanie można było ubiegać się w ramach czterech priorytetów: Małe Inicjatywy, Aktywne Społeczeństwo, Aktywni Obywatele i Silne Organizacje Pozarządowe. Rekomendacje dostało 539 ofert.

Wzdłuż i wszerz

Człowiek nie jest płaską figurą, a nawet, jakby był – to i tak nadal posiadałby dwa wymiary: wysokość i szerokość. Dla producentów ubrań posiadamy jednak tylko jeden wymiar – „obszerność”.

Może jeszcze w spodniach porządniejszych firm zdarzają się rozmiary dla wysokich i niskich. Różnica dotyczy długości nogawek i wysokości stanu. Cała reszta wygląda tak, że im większy tzw. rozmiar, tym ubranie jest dłuższe i szersze.

ZMOWA

Gdzie nie spojrzeć, wszędzie zmowa. Jak wiadomo paskudne to słowo oznacza potajemne knowania jednych przeciwko drugim, planowanie zniszczenia przeciwnika, snucie intryg za pomocą knowania, kombinowania i wielu innych podobnych niecnych sposobów. Wszędzie zmowa.
Za granicą. Prezydent USA zmówił się z prezydentem Rosji. Doszli do wniosku, że działania amerykańskiego wywiadu i innych tajnych służb, a raczej rezultaty tych działań, nie warte są funta kłaków.

Dla pielgrzymów i turystów

Koncert, wystawa i aukcja obrazów – to atrakcje przygotowane przez Szensztacki Instytut Sióstr Maryi w Koszalinie z ramach Dnia Kultury dla Góry. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 28 lipca, na szczycie Góry Chełmskiej.

Od prawie czterech lata powstaje tam Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne.W programie są: wystawa i aukcja obrazów olejnych i loteria fantowa „Buduj z nami...”. Utwory muzyki klasycznej zagra na skrzypcach s. Maria Zoja Dombrowska z Sankt Petersburga przy akompaniamencie fortepianowym Violetty Milki.

Strona 7 z 1338

Oglądasz teraz: Start