Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dzień odblasków

Kilka dni temu doszło do kolejnego, tragicznego w skutkach wypadku. Pędząca wąską drogą ciężarówka uderzyła w autobus, którym jechały dzieci. Na miejscu zginął kierowca autobusu i opiekunka dzieci. Informacji o podobnych wypadkach jest wiele.
Każdy, kto jeździ po polskich drogach wie, że wielu kierowców samochodów ciężarowych nie przestrzega przepisów. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to norma. Wystarczy zobaczyć, co dzieje się na ulicy Gnieźnieńskiej w Koszalinie.

Znikające 300 tysięcy

Z kasy zapomogowo-pożyczkowej Sądu Okręgowego w Koszalinie zniknęło co najmniej 285 tys. zł. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przywłaszczenia i fałszowania dokumentacji trafiło do prokuratury.

Zastępca głównej księgowej sądu została zwolniona dyscyplinarnie.Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa podpisane przez dyrektor Sądu Okręgowego w Koszalinie trafiło do Prokuratury Okręgowej. Jak poinformował PAP  rzecznik prokuratury Ryszard Gąsiorowski, z zawiadomienia wynika, że z kasy zapomogowo-pożyczkowej sądu zniknęło co najmniej 285 tys. zł.

Bartosz Bochno dołącza do AZS

Kolejnym zawodnikiem, który wzmocni AZS Koszalin jest Bartosz Bochno. Tym transferem zamykamy budowę składu na rozgrywki 2018/2019.

30-letni zawodnik z powodzeniem może występować na pozycji rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego. Wychowanek Turowa Zgorzelec, specjalizuje się w dwóch elementach koszykarskiego rzemiosła, obronie i rzutach trzypunktowych.

Repatrianci z Kazachstanu

 Repatrianci z Kazachstanu :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Repatrianci z Kazachstanu odebrali w Koszalinie polskie dowody osobiste. 30-letni Denis i 27-letnia Olga Martynenko wraz z 8-letnim Jarosławem i 4-letnią Karoliną przyjechali do Polski z Ałma-Aty.

Denis jest bratem Nadii Ostrowskiej, która osiedliła się w Koszalinie w maju zeszłego roku. Są potomkami Polaków, którzy w latach 30. i 40. XX wieku zostali przymusowo wysiedleni w różne rejony byłego Związku Sowieckiego. Ich rodzina została wywieziona z okolic Żytomierza. Dowody wręczył im prezydent Piotr Jedliński.

Turystyczna Kraina Łagodności

Klub Kawałek Podłogi, ul. Piastowska 21, zaprasza 6 października o godz. 19  na koncert piosenek z Krainy Łagodności.

Wystąpią: zespół Czas Powrotu, Przemysław Mordalski, Ryszard Ozorowski, a koncert poprowadzi i przeboje piosenki turystycznej zaśpiewa Wacław Nowicki, któremu  towarzyszyć będą Stenia Cuper, Elżbieta Taborek i Bogusia Wasilewska z PTTK Bonin. Będą też śpiewniki dla uczestników. Bilety – do nabycia przed koncertem. (dj)

Zwycięstwo Gwardii po twardej walce

  W AKCJI :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Szczypiorniści Gwardii Koszalin w pierwszym w tym sezonie meczu u siebie w ramach rozgrywek w grupie A I ligi podejmowali drużynę GKS Żukowo i po zaciętej walce zwyciężyli 24:21 (12:12).
Gra w tym spotkaniu była bardzo twarda. Zawodnicy obu zespołów nie oszczędzali się, a poziom meczu mógł zadowolić najwybredniejszych kibiców. Szkoda tylko, że w 37. minucie doszło do sytuacji, której nie chcieliby oglądać w kolejnych spotkaniach.

Hat trick Pawła Łysiaka

  W AKCJI :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Piłkarze trzecioligowego Bałtyku Koszalin w 9. kolejce spotkań w grupie 2 podejmowali Wdę Świecie i po bardzo zaciętej oraz wyrównanej walce pokonali ten zespół 3:2 (1:0).

To drugie w tym sezonie zwycięstwo Bałtyku, a trzy bramki dla koszalińskiej drużyny zdobył Paweł Łysiak.Pierwszego gola pomocnik gospodarzy strzelił w 45. minucie dość niespodziewanie kiedy przewagę miał w sumie zespół gości. Zdecydował się on na strzał z około dwudziestu metrów, a piłka odbiła się jeszcze od murawy przed leżącym już bramkarzem Wdy i nad nim przeleciała do bramki.

Gwardia znowu prowadziła, ale...

Po raz czwarty w tym sezonie piłkarze Gwardii Koszalin jako pierwsi strzelili rywalom bramkę, a jednak mecz zakończył się ich porażką. Tym razem w ramach 9. kolejki rozgrywek w grupie drugiej III ligi przegrali na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 1:2 (1:1).
Spotkanie rozpoczęło się dla Gwardii bardzo pomyślnie. W pierwszej akcji ofensywnej 36-letni Panamczyk Luis Henriquez faulował w polu karnym Dominika Drzewieckiego i sędzia podyktował rzut karny.

Aerobik, plastyka i muzyka

Klub „Kanion” KSM „Przylesie” zaprasza na aerobik. Ćwiczenia wyszczuplające, poprawiające sylwetkę oraz sprawność fizyczną. Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki i środy od godz. 18 do 19.

Dzieci od 5 do 10 lat klub zaprasza na zajęcia plastyczne - w każdą środę od godz. 16 do 17.30. A dzieci i dorosłych na naukę gry na syntezatorze i akordeonie. Zajęcia indywidualne. Zapisy i bliższe informacje: Klub „Kanion”, ul. Krzyżanowskiego 26, tel. 94/343 50 52, 94/343 80 96.

Strona 7 z 1354

Oglądasz teraz: Start