Miasto - Tygodnik Koszaliński

Obiad, nauka, praca

W tym mieście jest praca dla ludzi z każdym wykształceniem. Podobno. W Koszalinie zanotowano bardzo niskie bezrobocie. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy jego wskaźnik wynosi pięć i pół procent.

Z płacą sytuacja wygląda znacznie gorzej – pracodawcy oferują średnio dwa i pół tysiąca złotych brutto. Adaś Miauczyński nazwałby to po imieniu – bida i rozczarowanie, a potem beznadzieja i starość pariasa. Recepta jest jedna. No może trzy. Sensowne wykształcenie, znajomości i dużo, dużo szczęścia.
Korzyści dla obu stron i wymiana doświadczeń.

Znikną bankomaty?

Według najnowszych badań NBP – w II kwartale tego roku spadła nam... liczba bankomatów.

I to dość niespodziewanie, bo dotychczas ich liczba tylko rosła i rosła,  a klienci wybierając bank na założenie konta brali pod uwagę właśnie ilość tych urządzeń, co się wiązało z dostępnością do  gotówki. Okazało się jednak, że od trzech lat coraz rzadziej dokonujemy wypłat „ze ściany”. I teraz różne banki zlikwidowały łącznie 223 maszyny na 23.528 istniejących. A gotówka?

Mamy naszego laureata

  61. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce: „Szalone selfie” – Małgorzata Hołub, Justyna Święty i Iga Baumgart na podium z medalami za bieg na 400 m.     ::  Fot:  Marcin Burzyński

Współpracujący z gazetą „Miasto” Marcin Burzyński został jednym z laureatów IV edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Wykonane przez niego zdjęcie zostało wyróżnione w kategorii amatorów.

– Fotografią sportową zainteresowałem się właśnie podczas pracy w redakcji „Miasta”. Podpatrywałem naszych fotoreporterów – najpierw Kamila Jurkowskiego, a potem Mariusza Czajkowskiego. Cennymi wskazówkami dzielił się ze mną także Marcin Torbiński. Każdy z nich ma swój wkład w mój obecny stan wiedzy o fotografii, choć mam świadomość, że wciąż jeszcze wiele muszę poprawić pod kątem umiejętności technicznych – przyznał Marcin Burzyński.

Fiedler w bibliotece

6 grudnia o godz. 17 w sali konferencyjno-kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (pl. Polonii 1) odbędzie się spotkaniem autorskie z Arkadym Pawłem Fiedlerem.

Poprzedzi go otwarcie wystawy plansz komiksowych pt. „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika", która będzie ogólnodostępna i przystosowana dla osób niewidomych i niedowidzących dzięki audiodeskrypcji. Wstęp wolny.

Bezpłatne szkolenia w urzędzie

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego informuje, że od 1.01.2018 r. obowiązek składania Jednolitych Plików Kontrolnych ciążył będzie na wszystkich podatnikach VAT.

W każdy wtorek listopada o godz. 12 w sali konferencyjnej II Urzędu Skarbowego organizowane są bezpłatne szkolenia dotyczące JPK.

O wodzie, przedszkolach i stadionie

Trzydziestą siódmą sesję Rady Miejskiej zdominowały projekty uchwał dotyczących finansów. Radni zagłosowali m.in. w sprawie podwyżki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków.

Przyjęli też uchwałę o wniesieniu wkładu pieniężnego i objęciu udziałów w Koszalińskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego Spółka. Głosowali też nad zmianami w tegorocznym budżecie.

Siatkarska Liga Mistrzyń w Koszalinie!

Może to brzmi nieprawdopodobnie, bo w Koszalinie nie ma żeńskiego zespołu, który mógłby rywalizować na takim poziomie, ale siatkarska Liga Mistrzyń zawita do Koszalina.

Swoje mecze w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 rozgrywać będzie Chemik Police.Aktualne mistrzynie Polski mecze ligowe rozgrywają w Policach, ale przepisy Ligi Mistrzyń nie pozwalają na to by mogły w tamtejszej hali rywalizować w europejskich pucharach. Działacze klubu z Polic szukali więc hali, która spełniałaby wymogi rozgrywek europejskich.

Profilaktyka tak, ale z sensem

Dzieciństwo i wiek dojrzewania to wbrew pozorom najtrudniejsze okresy w życiu człowieka. Zagrożenia dla kruchej psychiki czyhają wszędzie: w rodzinnym domu, w szkole i od niedawna w Internecie.
Młodzi ludzie, przytłoczeni przez negatywne informacje o sobie samych, podejmują działania, które mają zastąpić miłość i akceptację drugiego człowieka. Nie chodzi tylko o sięganie po środki odurzające czy uzależnienia behawioralne.

Policja dla seniorów

30 listopada w sali konferencyjnej Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, ul. Zwycięstwa 7-9, II piętro, o godz. 12 odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej w Koszalinie.

Tematem pogadanki będzie Program profilaktyczny „Bezpieczny Senior”,

Strona 7 z 1264

Oglądasz teraz: Start