Miasto - Tygodnik Koszaliński

Są pieniądze na promowanie przedsiębiorczości

Warsztaty, seminaria, cykle spotkań, wykłady, prezentacje gospodarcze – to tylko przykłady działań, których organizatorzy korzystali ze środków województwa w ramach konkursu wspierającego rozwój przedsiębiorczości.

Kolejna edycja konkursu właśnie wystartowała. Pula konkursu to 90 tys. zł. Konkurs obejmuje między innymi: organizację targów, wystaw, szkoleń i innych imprez służących promocji rzemiosła, małych i średnich przedsiębiorstw, promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży, budowę więzi miedzy sferą gospodarki i nauki czy wspieranie współpracy w zakresie innowacyjności.

Wątpliwość

Na początku była wątpliwość. Właściwie całe morze wątpliwości. Czy sobie poradzę? Co na to rodzina? Jak moje mieszkanie to zniesie? A potem pojawiła się ona.

Cztery łapy, brązowa sierść i mnóstwo zmarszczek. Pięcioletnia suczka z bagażem trudnych doświadczeń. Przyjechała nad morze z Podkarpacia. Podróż najłatwiejsza nie była, bo Hera zamiast usiąść na przygotowanym dla niej miejscu przez większość czasu stała. Nie pomagało głaskanie, psie przysmaki, ani czułe słówka. To niczego dobrego nie wróży – pomyślałam. Wróciły wątpliwości.

Czwarte z rzędu zwycięstwo Energa AZS

  W AKCJI   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Szczypiornistki Energa AZS Koszalin pokonały u siebie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 32:26 w meczu 16. kolejki PGNiG Superligi. Wygraną zapewniły sobie praktycznie w pierwszej połowie, po której prowadziły 19:9, a wygrywały już nawet różnicą jedenastu bramek.
W drugiej części koszalinianki zaprezentowały się nieco gorzej, były mniej skoncentrowane, ale w sumie kontrolowały to co działo się na boisku. To czwarte z rzędu zwycięstwo koszalinianek.

Gimnastyka dla dorosłych

Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „Przylesie”, ul. Jana Pawła II 15A w Koszalinie zaprasza osoby dorosłe na zajęcia  gimnastyczno-relaksacyjne, które obywać się będą w siedzibie placówki w poniedziałki i środy w godz. 10-11.

Informacje pod nr tel. 94 345 42 06, 94 343 80 95.

Angielski „Na Pięterku”...

Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „Przylesie”, ul. Jana Pawła II 15A  prowadzi zapisy  na  indywidualne i grupowe zajęcia nauki języka angielskiego.

Kursy na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-5 lat,  5-6 lat, uczniów szkół podstawowych, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów. Informacje i zapisy w siedzibie placówki lub telefonicznie:  94 345 42 06, 94 343 80 95.

Internet dla seniorów

Klub „Przylesie” KSM „Przylesie” przy ul. Makuszyńskiego 2 przyjmuje zapisy na dwumiesięczny kurs obsługi komputera i internetu dla seniorów – Internet 60+.

Zajęcia w poniedziałki i w środy w godz. 12-14  lub wtorki i czwartki w godz. od 18 do 19.45. Pierwsze już 5 lutego. Więcej informacji oraz zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 94 345 30 68 lub w siedzibie klubu w godz. 9 do 20.

Naucz się angielskiego

Klub „Przylesie” przy ul. Makuszyńskiego 2 zaprasza dorosłych na naukę języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w środy o godz. 18. Zapisy w klubie lub pod numerem tel. 94 34 530 68.

Pomaluj z nami!

Klub Kanion, ul. Krzyżanowskiego 26, zaprasza na kurs z rysunku i malarstwa na zajęcia dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w dwóch grupach, środy o godz. 17.15 i w czwartki o godz. 10.

Podwórkowa (anty)wizytówka Koszalina

  Podwórkowa (anty)wizytówka   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Straszą, zamiast zachęcać do wyjścia z czterech ścian i integracji z sąsiadami. Często są przyczółkami osób bezdomnych i uzależnionych od alkoholu oraz parkingami, na których nie obowiązują żadne zasady.

Podwórka, bo o nich mowa, już dawno przestały pełnić rolę miejsc rekreacji i wypoczynku. Są jednak ludzie, którzy chcą to zmienić. W działaniach wesprze ich miasto.

Strona 7 z 1286

Oglądasz teraz: Start