Miasto - Tygodnik Koszaliński

FRAZA DOSTANIE DOFINANSOWANIE

Dotacja w kwocie 10 000,00 zł zostanie przeznaczona z budżetu Województwa dla Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Muzycznej Fraza w Koszalinie na realizację zadania publicznego pn. „Z muzyką za pan brat”.

Zadanie polega na przeprowadzeniu warsztatów muzycznych dla osób w wieku emerytalnym przy aktywnym współudziale młodzieży. Warsztaty kierowane są do mieszkańców powiatu koszalińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących tereny wiejskie.

Realizacja projektu jest odpowiedzią na oddolną inicjatywę seniorów zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu wolnego w formie muzykowania.

Ma to na celu budowanie więzi międzypokoleniowej, przełamanie stereotypu osoby starszej oraz przeciwdziałanie izolacji i samotności osób starszych. Podsumowaniem warsztatów muzycznych planowanych w miesiącach czerwiec - sierpień 2013 r będzie publiczny występ uczestników zajęć.

Zadanie wpisuje się w działania realizowane w ramach Programu Współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: FRAZA DOSTANIE DOFINANSOWANIE