Miasto - Tygodnik Koszaliński

Będzie nowoczesny szpital psychiatryczny

  Szpital  ::  Fot: Archiwum

W Polsce ochrona zdrowia psychicznego jest na szarym końcu.W kraju, w którym kilka milionów dorosłych doświadcza kryzysu psychicznego, funkcjonuje tylko kilka nowoczesnych szpitali psychiatrycznych.

W Koszalinie niedługo ruszy budowa nowej siedziby tej bardzo potrzebnej placówki.W starym budynku przy ul. Słonecznej jest 120 łóżek, w nowym – znajdzie się ich aż 150.

Dzięki temu, że spółka Medison, prowadząca lecznicę, czyni starania, by w naszym mieście powstał szpital psychiatryczny z prawdziwego zdarzenia, Urząd Marszałkowski zezwolił na dalszą dzierżawę dotychczasowego obiektu.

Od zeszłego roku spółka Medison walczy o utrzymanie szpitala. Stuletni budynek, będący dawniej częścią obecnego Szpitala Wojewódzkiego, należy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Na początku zeszłego roku właściciel wystawił zabytkowy obiekt na sprzedaż, planując wydzierżawienie go na hotel. Pacjenci, ich rodziny i pracownicy szpitala głośno protestowali przeciw takim działaniom, także przeciw przejęciu lecznicy przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach. Rok temu marszałek województwa zgodził się na dalszą jego dzierżawę, pod warunkiem, że spółka Medison zacznie starania o budowę nowego obiektu szpitala.

WIĘCEJ W NOWYM WYDANIU TYGODNIKA MIASTO

Komentarze  

 
#1 Natalia 2015-08-09 22:57
Kiedy zostanie Nowy szpital otwarty?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Będzie nowoczesny szpital psychiatryczny