ALTERNATYWNE TRASY NAD MORZE

ALTERNATYWNE TRASY  :: Fot: Archiwum

Jak co roku Policja proponuje alternatywne drogi dojazdu do miejscowości nadmorskich. Wszystko po to, by turyści łatwiej i bezpieczniej mogli dojechać na miejsce wypoczynku.

Przez całe wakacje, a szczególnie w weekendy, gdy wiele osób wyjeżdża na odpoczynek, drogi są bardziej zatłoczone niż zazwyczaj. Dlatego koszalińscy policjanci proponują kierowcom wybór tras alternatywnych, które pomogą uniknąć dużego ruchu na drodze.

Trasy te, biorąc pod uwagę przebyte kilometry, są nieco dłuższe. Z uwagi jednak na to, że jako drogi dojazdowe do miejscowości nadmorskich nie są tak popularne, podróż bywa czasowo krótsza.

Osoby jadące od Poznania do Kołobrzegu mogą w Szczecinku wybrać drogę wojewódzką nr 172 na Połczyn Zdrój, a następnie drogą wojewódzką nr 163 dojechać do Kołobrzegu.

Natomiast proponowana trasa alternatywna dla podróżujących od Bydgoszczy do Mielna prowadzi drogą krajową nr 25 do Białego Boru, a stamtąd drogą krajową nr 20 do Miastka i drogą wojewódzką nr 206 przez Polanów do Koszalina. Podróżującym z Bydgoszczy w kierunku Darłowa zaleca się dojechanie wspomnianą trasą aż do Polanowa, gdzie należy zjechać na drogę wojewódzką nr 205 prowadzącą do Sławna i Darłowa.

Policjanci z koszalińskiej drogówki będą obecni na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 11 z drogami wojewódzkimi nr 205 i 165. W weekendy w Bobolicach i Mścicach, w przypadku wystąpienia takiej konieczności, będą kierowali ruchem ręcznie, by ułatwić przejazd.

Trasy alternatywne w województwie zachodniopomorskim przygotowane na sezon letni 2013 roku przedstawione są na mapie. Przez cały czas pamiętajmy o rozwadze i ostrożności na drodze. Lepiej dojechać do celu nieco później, ale bezpiecznie.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Start