Miasto - Tygodnik Koszaliński

Przestrzegamy! Blokada na „szóstce”

W piątek, 13 lipca, w godz. 15 – 17, lepiej nie wybierać się w podróż samochodem z Koszalina w kierunku Biesiekierza. Szykuje się protest, który organizują Rada Sołecka i radni ze Starych Bielic.

Organizatorzy domagają się zainstalowania sygnalizacji świetlnej w tej części trasy.

Dziewięć medali żeglarzy MKR Tramp

 Dziewięć medali żeglarzy MKR Tramp :: Fot. Mariusz Czajkowski

W Myśliborzu rozegrano 41. Regaty o Puchar Leonida Teligi. Były to jednocześnie mistrzostwa okręgu zachodniopomorskiego oraz Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. Sukces zanotowali żeglarze z MKR Tramp Mielno, wygrywając niemal we wszystkich kategoriach klasy Cadet.

Rewelacyjnie w regatach popłynęła załoga w składzie Sonia Dubielak i Paulina Domek. W Pucharze Teligi, mistrzostwach okręgu open i Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 17 zajęły one drugie miejsce.

AZS Koszalin kompletuje skład

Jak poinformował na swojej stronie internetowej AZS Koszalin S.A., nowymi zawodnikami koszalińskiego klubu na sezon 2012/2013 w Tauron Basket Lidze zostali Artur Mielczarek i reprezentant Polski Paweł Leończyk.

Ponadto poinformowano, że po raz kolejny w biało-niebieskich barwach AZS wystąpią Igor Milicić, Rafał Bigus i Amerykanin Callistus Eziukwu.

Do Koszalina mam bliżej

 Trener Wojciech Polakowski :: Fot. Mariusz Czajkowski

Po tygodniu pracy trenera Wojciecha Polakowskiego z seniorami czwartoligowego Bałtyku Koszalin, rozmawialiśmy z nim o jego decyzji oraz szansach i dalszych przygotowaniach zespołu.

Przychodząc do Bałtyku zamienił pan trzecią na czwartą ligę. Co było tego powodem?

Zgłosił fikcyjną kradzież

W niedzielną noc policjanci z posterunku w Mielnie pełniąc służbę na terenie gminy dali sygnał do zatrzymania kierowcy hondy. Mężczyzna wiozący dwóch pasażerów nie zamierzał poddać się kontroli i przyspieszył znikając z pola widzenia patrolu.

Gdy policjanci pojechali za nim, zauważyli zaparkowany pojazd, a w nim dwóch pasażerów.

ZUS w Koszalinie świętuje

 ZUS w Koszalinie świętuje :: Fot. Mariusz Czajkowski

Koszaliński Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych obchodzi w tym roku 35- lecie istnienia. Placówkę odwiedził Zbigniew Derdziuk, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pracownicy spotkali się także z przedstawicielami władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

Wręczyła policjantom łapówkę

Mieleńscy policjanci zatrzymali mercedesa do kontroli drogowej na jednej z ulic w Unieściu. Po okazaniu przez kierującą dokumentów pojazdu i sprawdzeniu go w systemach okazało się, że nie powinien on zostać dopuszczony do ruchu.

Mercedes, który miał zagraniczną rejestrację, został już wcześniej wyrejestrowany, a tym samym również w Polsce nie powinien jeździć.

Wakacyjne kursy Koszałka i szynobusu

 Wakacyjne kursy Koszałka i szynobusu :: Fot. Mariusz Czajkowski

Statek Koszałek i szynobus do Mielna już w czerwcu rozpoczęły sezon wakacyjny. Poniżej rozkłady obu atrakcji.

Do przystani w Jamnie można dostać się na kilka sposobów.

Bezpieczne wakacje w Pałacu

„Start w wakacje z Pałacem Młodzieży”- zapraszamy do udziału w zajęciach plastycznych, tanecznych, muzycznych, turystycznych szachowych i innych.

Naszą ofertę kierujemy do dzieci i młodzieży, które wakacje spędzają w mieście.

Strona 1223 z 1264

Oglądasz teraz: Start