Miasto - Tygodnik Koszaliński

Policja na tropie pięciolatka

Policja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Nawet chwilowe spuszczenie dziecka z oczu może doprowadzić do jego zaginięcia.

Przekonała się o tym mieszkanka Koszalina, mama 5-letniego chłopca. Powoduje to potem niepotrzebny stres i zdenerwowanie najmłodszych oraz ich rodziców.

- Wczoraj  na jednym z koszalińskich osiedli około godziny 19:00 zaginął 5-letni chłopiec.Przebywał wraz z mamą wmieszkaniu – informuje st. sierż. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji.

Koszaliński blues

Grzegorz Niski  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Działacze Lewicy przygotowali projekt uchwały Rady Miejskiej o pozostawieniu pomnika „Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy” przed ratuszem.

Grzegorz Andrzej Niski, radny miejski i przewodniczący Komitetu Obrony Lewicowych Tradycji:

- Pan prezydent do szkoły chodził w Republice Południowej Afryki i nie zna problemów ziemi koszalińskiej, po prostu nie czuje koszalińskiego bluesa.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika "Miasto"

Zawody ratowników w Rosnowie

Zawody  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 15 września, w Rosnowie odbędą się II Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy „Biec by pomóc". Początek o godz. 10.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 7 drużyn jednostek ochotniczych z powiatu koszalińskiego.Zawody składają się z dwóch części, tj. sprawdzenia wiedzy teoretycznej w formie testu jednokrotnego wyboru złożonego z 30 pytań.

Karambol na drodze!

Wypadek  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartek późnym wieczorem na drodze krajowej nr 11 doszło do nieszczęśliwego wypadku. Zderzyły się trzy samochody.

Mimo tragicznie wyglądających skutków nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przez kilkadziesiąt minut droga za Manowem była całkowicie zablokowana.

Trzy auta roztrzaskane

Wypadek  :: Fot.Marek Łagocki

We czwartek po południu na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Warszawy z Mieszka I zderzyły się trzy samochody.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, ponieważ z aut wyciekły płyny eksploatacyjne.Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący fiatem wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy Mieszka I. Wtedy uderzył w niego transit. Siała uderzenia była tak duża, że fiat wjechał w audi.

Sygnał Czytelnika. Budynek popada w ruinę

Budynek  :: Fot.Autor

Szanowna Redakcjo!

Piszę o bulwersującej mnie sprawie popadającego w ruinę kilkupiętrowego, dużego budynku, usytuowanego nieopodal zbiegu ulic Lechickiej i Słowiańskiej w Koszalinie, tuż przy remontowanej właśnie ulicy Słowiańskiej, stanowiącej fragment budowanej obwodnicy miejskiej.

Śmiech, radość, oklaski? Tylko w „Bajkach”

Pomnik  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W ostatnich tygodniach moje miasto podzielone zostało na dwie grupy:

pierwsza z nich składa się ze zwolenników rewitalizacji placu przed ratuszem wraz z usunięciem pomnika „Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy” a kolejni, to koszalinianie którzy walczą o pozostawienie monumentu w miejscu jego aktualnego istnienia.

Dwa obozy, odmienne zdania, inne poglądy. Teraz chciałabym jednak przedstawić konkretną sytuację z 1 września br.

„Książki w obiegu” w centrach handlowych

Książki  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W dziesięciu centrach handlowych Atrium w całej Polsce  m.in. w Koszalinie, znajdują się punkty wymiany książek pod nazwą „Książka w obiegu”.

Projekt umożliwia bezpłatne korzystanie z książek w wyznaczonych miejscach, a także daje możliwość pozostawienia swoich lektur innym.

Święto Pułku przy 4 Marca

Wojsko  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek, 14 września, o godz. 10 w koszarach 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego przy ulicy 4 Marca w Koszalinie rozpocznie się apel z okazji Święta Pułku.

Uroczystość, przeniesiona z powodu obowiązków żołnierzy z maja, zostanie przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Apel poprzedzi o godz. 8 msza święta w Kaplicy Garnizonowej w intencji żołnierzy pułku.

Strona 1254 z 1345

Oglądasz teraz: Start