Miasto - Tygodnik Koszaliński

Ostatnie spotkanie w sprawie śmieci

Ostatnie spotkanie .:: Fot.Mariusz Czajkowski

To już ostatnia szansa na podyskutowanie o nowych przepisach dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi. Dziś ( poniedziałek, 8 października) zakończą się konsultacje społeczne.

Ostatnie z serii zaplanowanych spotkań odbędzie się w ratuszu (sala 300), o godz. 17. W trakcie konsultacji, koszalinianie mają szansę poznać szczegóły zmian i zadać urzędnikom pytania.

Wypadek w centrum Koszalina

Wypdek.:: Fot.Marek Łagocki

W niedzielę wieczorem na ulicy Zwycięstwa w Koszalinie doszło do wypadku.

Z okna na trzecim piętrze wypadł mężczyzna. Przybyłe na miejsce pogotowie przywróciło mu krążenie. Stan mężczyzny jest bardzo ciężki. Obecnie przebywa on w szpitalu wojewódzkim. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Miejskie osobliwości! Rondo z błędem w nazwie

Rondo.:: Fot.Internauta

Janusz Jackiewicz na tropie nieprawidłowości.

Dlaczego? Nasz Czytelnik pisze: - Rondo położone u zbiegu ulic Szczecińskiej i Syrenki, na terenie Osiedla „Nowobramskie” ma błędnie nadaną nazwę , chodzi konkretnie o zapis stopnia wojskowego.

"Zgodnie z zasadami zamieszczonymi w Słowniku skrótów i skrótowców skrótem wyrazu major, gdy występuje on w mianowniku, jest mjr (bez kropki).

 

IPN zaprasza! Wykład o projekcie ekshumacji ofiar terroru komunistycznego

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie – Delegatura w Koszalinie zaprasza w poniedziałek, 8 października, o godz. 16.00 do siedziby Delegatury IPN w Koszalinie, gdzie odbędzie się wykład  dr Andrzeja Ossowskiego (Pracownik IPN oraz Zakładu Medycyny Sądowej PUM w Szczecinie) pt. „Powązki 2012”.

Dr Ossowski jest jednym z koordynatorów projektu ekshumacyjnego prowadzonego przez IPN na Cmentarzu Powązkowskim (kwatera na Łączce), którego I etap zakończył się we wrześniu 2012.  W toku prowadzonych prac odnaleziono szczątki 116 osób, ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956.

Koordynatorzy projektu przypuszczają, że wśród ekshumowanych ciał, mogą znajdować się szczątki m.in.   rtm. Witolda  Pileckiego, gen. Emila Fieldorfa „Nila”, Łukasza Cieplińskiego czy mjr Zygmunta Szendzielorza ps. Łupaszka – badania genetyczne trwają.

Towarzystwa nowe nadzieje

Wieża Clausiusa.:: Fot.Archiwum

Towarzystwo Wieży Clausiusa (TWC) nie traci nadziei, że obiekt naukowy ku czci pochodzącego z Koszalina naukowca przy gmachu Politechniki Koszalińskiej stanie, choć dotacja z Funduszu Nauki i Technologii Polskiej pozostaje wnioskiem w zawieszeniu.

Jest szansa, że imieniem Rudolfa Clausiusa zostanie nazwane centrum „Energa”, które za ponad 50 mln zł ma pod Karlinem upamiętnić wytrysk ropy naftowej z 1980 roku.

Biuro porad społecznych zaprasza

W poniedziałek, 8 października, w ramach Biura Porad Społecznych, będzie dyżurowała radna Rady Miejskiej Dorota Chałat. Dyżur potrwa od godz. 16 do 18 w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11-15, pokój 221.

Czwarte zwycięstwo z rzędu

Czwarte zwycięstwo.:: Fot.Mariusz Czajkowski

Nadal bardzo dobrze w rozgrywkach grupy Bałtyckiej III ligi spisują się piłkarze Gwardii Koszalin, którzy w sobotę, 6 października zanotowali czwarte z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonali 3:0 i to na wyjeździe spadkowicza z II ligi Bałtyk Gdynia.

Koszalińscy gwardziści nadal są wiceliderami rozgrywek. Bramki zdobyli: Konrad Rokicki (34 min), Daisuke Shibusawa (66 min) i Takuya Murayama (81 min). Szerzej o tym spotkaniu w najbliższym papierowym wydaniu Tygodnika „Miasto”.

Dni Ubezpieczonego w ZUS: dyżury telefoniczne ekspertów centrali ZUS

Codziennie od godz. 10.00 do 13.00,  pod nr telefonu 22 667 13 13 eksperci Centrali ZUS w Warszawie będą udzielać porad i informacji osobom ubezpieczonym.

Tematyka dyżurów:

8 października  2012 r.  – Pracujesz na etat, umowę-zlecenie? Dowiedz się jakie masz prawa i obowiązki.

9 października  2012 r. –  Jesteś nianią? Planujesz urlop wychowawczy? Pobierasz zasiłek macierzyński? Sprawdź, jakie masz prawa.

Pełna rehabilitacja

Pełna rehabilitacja.:: Fot.Mariusz Czajkowski

Koszykarze AZS Koszalin w pełni zrehabilitowali się za słaby występ w meczu inauguracyjnej kolejki Tauron Basket Ligi, w którym przegrali z Jeziorem Tarnobrzeg. Tym razem również grali przed własną widownią i pokonali obrońcę mistrzowskiego tytułu Asseco Prokom Gdynia 96:82 (22:24, 23:21, 28:19, 23:18).

W zespole koszalińskim zadebiutował amerykański rozgrywający Sek Henry, którego klub zatrudnił z powodu przedłużającej się kontuzji kapitana AZS Igora Milicica. 25-letni Henry przebywał na parkiecie nieco ponad 14 minut i w tym czasie zdobył trzy punkty oraz zaliczył jedną zbiórkę i dwie asysty.

Strona 1254 z 1364

Oglądasz teraz: Start