Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pierwsze tragedie na drogach dojazdowych

 Pierwsze wakacyjne tragedie :: Fot. Marek Łagocki

W ostatnim tygodniu na drodze wojewódzkiej nr 206 oraz krajowej „jedenastce” doszło do dwóch poważnych wypadków. Są to pierwsze niebezpieczne zdarzenia w sezonie letnim. Łącznie pięć osób trafiło do szpitala. Stan dwóch jest poważny.

Policjanci zapewniają, że  miejsca w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń są monitorowane przez patrole oznakowane i nieoznakowane.

Włamywacz zatrzymany!

Jak ustalili kryminalni, zatrzymany 25-latek włamywał się do mieszkań i domków jednorodzinnych na przestrzeni maja i czerwca tego roku.

Wykorzystywał fakt, że nikogo nie było w środku i z reguły wybijał szyby lub wypychał całe okna. Tak wchodził do środka, skąd brał wszystko, co mu wpadło w ręce. Wartościowy sprzęt RTV oraz biżuterię zanosił do komisów, a to, co okazało się nieprzydatne po prostu wyrzucał.

Dune z wiechą

 Bliżej do apartamentowca :: Fot. Marek Łagocki

Na plaży przy ul. Pionierów w Mielnie powstał luksusowy apartamentowiec. Inwestor, firma Mielno Holding – Firmus Group zakończyła ważną fazę inwestycji – stan surowy otwarty.

Uroczystość zawieszenia wiechy odbyła się w sobotę, 23 czerwca, pod hasłem –Noc Świętojańska z Dune, co uświetniły występy artystyczne i wypuszczone w powietrze lampiony.

Piorun wywołał pożar

W niedzielę krótko po godzinie 5 rano w Parnowie (gmina Biesiekierz) płonął dom jednorodzinny.

Wszystko za sprawą pioruna, który uderzył w dach budynku. W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej.

Szynobus już jeździ, Koszałek płynie

 Szynobus już jeździ, Koszałek popłynie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Szynobus przewiózł w pierwszy weekend kursowania ponad 570 osób. Czy równie popularny będzie Koszałek? Statek wypłnął na wody Jamna już w sobotę. Pociąg do Mielna wyjechał na tory tydzień przed rozpoczęciem wakacji.

W trakcie pierwszych, dwóch dni kursowania nie pękał w szwach, ale też nie świecił pustkami. W sobotę, 23 czerwca szynobusem do Mielna i z powrotem pojechało 282 pasażerów, a dzień później 292 osoby.

Finał w amfiteatrze

Już w niedzielę, 1 lipca,  finałowy mecz mistrzostw Europy w piłce nożnej. Urząd Miejski, Zarząd Obiektów Sportowych i Centrum Kultury 105 ponownie zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej do wspólnego kibicowania w amfiteatrze.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.45, ale na teren amfiteatru będzie można wejść co najmniej godzinę wcześniej.

Zmiana w Rotary

 Nowy rezydent :: Fot. Mariusz Czajkowski

Jan Bielerzewski został oficjalnie prezydentem  Koszalińskiego Klubu Rotariańskiego, części międzynarodowej organizacji charytatywnej.

Piotr Jankowski, ustępujący z tej funkcji, przekazał mu obowiązki na uroczystości w restauracji Mamma Mia. Kadencja w Rotary Club trwa rok.

Niepewna przyszłość plaż i ratowników

Ilu ratowników będzie pilnować bezpieczeństwa na plażach w Gminie Mielno w tym sezonie?- Podań jest mnie niż w ubiegłym roku – mówi Leszek Pytel, szef ratowników WOPR.

Sytuacji z pewnością nie poprawią nowe przepisy, które mówią o tym, że na plaży mogą pracować wyłącznie osoby pełnoletnie.

Kolejne potrącenie!

 Potrącenie na Zwycięstwa :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek przed godziną 15 na skrzyżowaniu ul. Zwycięstwa z Waryńskiego doszło do wypadku.

Kierująca osobówką potrąciła przechodzącego przez przejście mężczyznę.

Strona 1343 z 1380

Oglądasz teraz: Start