Miasto - Tygodnik Koszaliński

Bitwa o szkolne etaty

 Bitwa o szkolne etaty    :: Fot: Mariusz Czajkowski

– Reforma edukacji została przygotowana, przeliczona i zaplanowana – zapewnia zachodniopomorski wicekurator oświaty. Robert Stępień przekonuje, że dzięki najnowszym zmianom w systemie oświaty, wzrosła liczba etatów i zatrudnionych nauczycieli.

Przedstawiciele samorządu i Związku Nauczycielstwa Polskiego twierdzą, że tak nie jest. Niektórzy nauczyciele muszą pracować w kilku placówkach, żeby mieć pensum dydaktyczne, czyli 18 godzin.

Fiedler w bibliotece

6 grudnia o godz. 17 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej (pl. Polonii 1) odbędzie się spotkanie autorskie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, w ramach finału projektu „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika (cykl imprez promujących twórczość A. Szklarskiego w 105. rocznicę jego urodzin)”.

Poprzedzi je otwarcie wystawy plansz komiksowych pt. „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika”, która będzie ogólnodostępna i przystosowana dla osób niewidomych i niedowidzących dzięki audiodeskrypcji. Wstęp wolny.

Mikołajkowo i turystycznie

Klub Kawałek Podłogi, ul. Piastowska 21, i oddział koszaliński PTTK zapraszają 6 grudnia o godz. 19 na Mikołajkowy Koncert Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej.

Wystąpią Wal Jarosz (Koszalin) oraz zespół Labolare (Szczecin). Po koncercie – wspólne śpiewanie i granie, można zabrać ze sobą instrumenty. Wstęp 10 zł. (dj)

Bożonarodzeniowe warsztaty

Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „Przylesie” wraz z Radą Osiedla im. Śniadeckich zaprasza na bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne.

Uczestnicy będą wspólnie wykonywać kartki i ozdoby świąteczne. Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa pod numerem telefonu 94 345 42 06.

Mikołajki na „Pięterku”

Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „Przylesie” wraz z Radami Osiedli im. Śniadeckich i Wańkowicza zaprasza dzieci na zabawę mikołajkową. Odbędzie się ona w piątek, 1 grudnia, o godz. 17 w klubie przy ul. Jana Pawła II 15a.

W programie m.in. występy artystyczne, wspólna zabawa i odwiedziny świętego Mikołaja. Wstęp wolny.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

 MIASTO    :: Fot: Urząd Miejski w Koszalinie

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Poczuć wieś w środku miasta

 Tak ma wyglądać odnowione miejskie targowisko.    :: Fot: Urząd Miejski w Koszalinie

Nie róbcie z miejskiego targowiska trzeciego centrum handlowego – proszą kupcy handlujący przy ul. Połczyńskiej.

– Budowa hali może zniszczyć klimat tego miejsca, które klienci odwiedzają także po to, aby poczuć trochę wsi. Spotkanie w ratuszu z architektami, którzy zaprojektowali targowisko na nowo, wywołało emocje także okolicznych mieszkańców.
Władze miasta podkreślają, że celem modernizacji jest poprawa warunków pracy kupców. Mają temu służyć odwodnienie terenu, podłączenie wody i prądu, budowa toalet i budynku administracji.

Miejskie pieniądze dla niepłodnych par

W ostatniej chwili do porządku obrad sesji Rady Miejskiej trafił projekt uchwały dotyczący programu dofinansowania z budżetu miasta zapłodnienia in vitro.

Za jego przyjęciem głosowało 13 osób, przeciw – 8. Program będzie obowiązywać w latach 2018-2021. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Według statystyk z programu mogłoby skorzystać rocznie 70 par. Budżet miasta przekazałby na ten cel ok. 100 tys. zł.  Dyskusja radnych dotyczyła głównie tego, czy zapłodnienie metodą in vitro jest w ogóle metodą leczenia niepłodności.

Będzie nowoczesny obiekt dla strażaków

Nowa strażnica Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej powstanie do 2020 r. Koszt jej budowy to 13,5 mln zł. Pierwszy etap inwestycji ma zacząć się w przyszłym roku.
Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poinformował, że złożył poprawkę do budżetu państwa, aby w przyszłym roku znalazło się w nim 3,5 mln zł na rozpoczęcie inwestycji. Nowa jednostka stanie na skrzyżowaniu ulic Fałata i al.Monte Cassino.
(ejm)

Strona 5 z 1264

Oglądasz teraz: Start