Miasto - Tygodnik Koszaliński

Droga śmierci, droga życia

  DROGA S 11    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Na mapie dróg szybkiego ruchu nasz region wciąż pozostaje pustynią. Pusty jest trójkąt, którego czubek opiera się na Poznaniu a podstawa to wybrzeże Bałtyku od Kołobrzegu do Słupska.

Teraz ma się to zmienić. Oprócz części drogi S6 od Szczecina do Koszalina wkrótce przybędzie odcinek S11, z Koszalina do Bobolic.Droga krajowa nr 11 jest wąska, przebiega przez okolice zalesione, co grozi kolizjami ze zwierzętami.Z Koszalina do Bobolic jest jeszcze jako tako, wąskim gardłem jest już Biały Bór. „Jedenastka” poza sezonem jest pustawa, ale za to przez letnie miesiące jadą do nas z południa kraju... pieniądze do wydania w Koszalinie, Mielnie i innych miejscowościach.

TKK z najszybszym Internetem

Telewizja Kablowa Koszalin zwyciężyła w branżowym rankingu SpeedTest na najszybszy Internet w województwie zachodniopomorskim. Internet od TKK okazał się lepszy nawet od usług oferowanych przez ogólnopolskich dostawców.

Pod uwagę brane były trzy parametry – najważniejsze z punktu widzenia klientów firm, dostarczających Internet: średnią prędkość pobierania danych, średnią prędkość wysyłania danych oraz średni ping (służący do diagnozowania połączeń sieciowych). Co ważne, ranking nie opierał się na danych deklarowanych przez firmy, ale na faktycznych testach przeprowadzonych Na komputerach użytkowników.

Kamerynki

W sobotę, 5 sierpnia, w godz. 18-20 na Rynku Staromiejskim odbędzie się kolejny koncert w ramach organizowanych przez Centrum Kultury 105 Kamerynek.

Tym razem wystąpią Balkan Sevdah. Jak sama nazwa wskazuje, będzie można usłyszeć rytmy bałkańskie. A muzyka na Bałkanach jest odbiciem temperamentu tamtejszych mieszkańców. Pulsuje energią i pasją, a jest jednocześnie pełna melancholii. Dzikie rytmy przechodzą niepostrzeżenie w powolne romantyczne zwierzenia.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Kierowcy, jedźcie ostrożnie!

Wprowadzona została zmiana w tymczasowej organizacji ruchu na ul. Gnieźnieńskiej. Wyłączona z ruchu jest jedna jezdnia drogi krajowej nr 11 jadąc od strony Koszalina w kierunku Poznania.

Utrudnienia obowiązywać będą na odcinku od ul. Generała Józefa Hallera do przejazdu kolei wąskotorowej. Ruch dwukierunkowy odbywa się po jednej jezdni ul. Gnieźnieńskiej. Ze względu na postępujący charakter prac pojawić się mogą również miejscowe zwężenia jezdni.

UWAGA NA OSZUSTÓW!

Policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali zgłoszenie od 80-latka, że został oszukany przez mężczyznę podającego się za funkcjonariusza CBŚP.
Schemat działania sprawcy był podobny.Najpierw oszust zadzwonił na telefon stacjonarny seniora i przedstawił się jako pracownik banku, który podczas rozmowy poprosił o weryfikacje danych adresowych. Następnie po zakończeniu połączenia senior odebrał kolejny telefon.

Lepsza wersja rządowego programu

  Lepsza wersja rządowego programu    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek, 25 lipca, ustawę wprowadzającą zmiany w programie „Rodzina 500+”.

Ma ona m. in. wyeliminować nieuczciwe praktyki, jakie niektórzy rodzice stosowali, aby otrzymać pieniądze dla dzieci. Od 1 sierpnia można składać wnioski na nowy okres wypłacania świadczenia. Zacznie się on 1 października.Podpisana przez Andrzeja Dudę ustawa ma zapobiec wyłudzaniu świadczenia przez dopasowywanie dochodu do kryterium uprawniającego do jego wypłaty na pierwsze dziecko.

Wilki w prezencie dla abonentów

Właśnie mija 25 lat od ich debiutu. To właśnie w 1992 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu Wilki, zatytułowana „Wilki”. Znalazły się na niej takie do dziś dobrze znane utwory, jak „Son of the Blue Sky”, „Aborygen” i „Eli lama sabachtani”.

Dziesięć lat później przebojem lata i niekwestionowanym hitem stał się utwór „Baśka”. W ubiegłym roku ukazał się ich ósmy album studyjny – „Przez dziewczyny”.

Bezpieczne wakacje

W piątek, 4 sierpnia, kolejny festyn w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Tym razem zabawa odbędzie się na orliku na osiedlu Jamno-Łabusz. W godz. 10.30-13.30 impreza będzie przebiegać pod hasłem „Wiejsko – sielsko”.

Uczestnicy zabawy powrócą do świata wspomnień z wakacji spędzanych u swoich dziadków na wsi. Przygotowano program pełen konkursów i zabaw: spacer farmera, rzut podkową, ubijanie piany, wyścigi na minirowerkach. Dodatkowo zaplanowano: miasteczko samochodów zdalnie sterowanych, fotobudkę, kule crazyball i dmuchańce. Wstęp wolny.

Strona 5 z 1225

Oglądasz teraz: Start