Miasto - Tygodnik Koszaliński

Mieszkańcy osiedla Jedliny mają problemy

 ul. Partyzantów  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Kiedy doczekamy się remontu ulic Giełdowej i Partyzantów? Jak zareagować na spacerującego między blokami dzika? Takie pytania włodarzom Koszalina zadawali nieliczni mieszkańcy osiedla Jedliny, którzy pojawili się na spotkaniu w Zespole Szkół nr 7.

Było ich znacznie mniej, niż urzędników. Największe bolączki osiedla liczącego nieco ponad 3 tys. mieszkańców od lat są takie same.
To dziurawe drogi i krzywe chodniki, głównie na  ulicach Partyzantów, Giełdowej i Piłsudskiego. Mieszkańcy chcą też wybudować boisko.
(ejm)

Drożej za ciepło

Niemiła niespodzianka czeka odbiorców ciepła od Miejskiej Energetyki Cieplnej w Koszalinie. Od 1 maja zacznie obowiązywać nowa taryfa wyższa o ponad 13 procent od dotychczasowej. To efekt wzrostu cen węgla.
Średni wzrost opłat za odbiór ciepła to 13,3 procent. Jak tłumaczy prezes MEC Robert Mania, to pierwsza poważna podwyżka od ośmiu lat i w związku ze wzrostem cen węgla nie było innego wyjścia.

Ułatwiają życie zmotoryzowanym

Sekundniki, pokazujące kierowcom czas trwania świateł zielonego i czerwonego, działają obecnie na trzech koszalińskich skrzyżowaniach. Autorzy pomysłu, aby je zamontować,  po raz kolejny złożą wniosek z tą inicjatywą do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.
Jeśli się uda, w przyszłym roku sekundniki pojawią się także na skrzyżowaniach ulic: Fałata, Młyńska i al. Monte Cassino oraz al.Monte Casssino-ul.Władysława IV. Te lokalizacje zostały wybrane po konsultacji z Zarządem Dróg i Transportu.
(ejm)

Pieniądze na inicjatywy obywatelskie

Festyny, zawody sportowe, czy galeria olimpijczyków i paraolimpijczyków– lista pomysłów, na które można dostać dotacje w ramach programu Społecznik, jest długa.
Program pozwala starać się o dofinansowanie swoich pomysłów organizacjom pozarządowym i współpracującym z nimi grupom nieformalnym. Muszą one liczyć przynajmniej 3 osoby. Trwa druga edycja Społecznika. Wnioski trzeba składać tylko przez stronę internetową Witkac.pl. Do 25 kwietnia trwa nabór, zarówno na mikrodotacje, jak i na inicjatywy regionalne.

SLD szykuje się do wyborów

 SLD szykuje się do wyborów  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący zarządu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gościł  Koszalinie. Razem z lokalnymi działaczami partii przedstawił założenia programu, z którymi formacja wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych.
SLD stawia na zrównoważony rozwój naszego województwa, co wiąże się z walką o czyste powietrze.

Nie tylko o kontaktach biznesowych

  Nie tylko o kontaktach biznesowych  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Margułan Baimukhan, Ambasador Republiki Kazachstanu w RP, odwiedził Koszalin, aby zacieśnić współpracę gospodarczą i historyczną.

Dyplomata spotkał się z lokalnymi przedsiębiorcami w Specjalnej Słupskiej Strefie Ekonomicznej. Obejrzał też najciekawsze obiekty kulturalne, sportowe i rekreacyjne.
(ejm)

Młodzież dla hospicjum

W I Liceum Ogólnokształcącym trwa kolejny Tydzień Hospicyjny. Uczniowie organizują wiele wydarzeń – kulturalnych i sportowych- z których dochód przekażą na Stowarzyszenie Hospicjum im. św.Maksymiliana Marii Kolbego.
W środę, 11 kwietnia, o godz. 18.00 zacznie się pianistyczno-wokalny „Wielki koncert charytatywny”. Bilet kosztuje 5 zł. Dodatkowo przez cały tydzień pracownicy Hospicjum będą prowadzić warsztaty z uczniami klas pierwszych. Mają one zmienić mylnie postrzeganą atmosferę panującej w hospicjum i zachęcić do pomocy pacjentom.
(ejm)

Duże zmiany prawa pracy

Obecny Kodeks pracy to prawo obowiązujące od lat 70. ubiegłego wieku. Mimo wielu nowelizacji prawo to nadaje się do zmiany w całości. Tak przynajmniej uważa polski rząd.

W związku z tym powołał składającą się z ekspertów i profesorów Komisję Kodyfikacją. Ta, po półtorarocznej pracy, zaproponowała zmiany. Mimo że są to jedynie propozycje, wzbudzają  ogromne emocje.Proponowane zmiany zakładają prawdziwą rewolucję zarówno dla pracodawców, jak i dla zatrudnionych. Trudniej będzie zwolnić pracownika.

Remont torowiska

Miłośnicy koszalińskiej wąskotorówki korzystają z pierwszych chwil wiosny i już przystąpili do pracy.

Właśnie do Towarzystwa Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej przyjechało 1.020 sztuk podkładów, które posłużą do remontu torowiska na odcinku 700 metrów między Kretominem i Boninem. Prace są możliwe m.in. dzięki wpłatom z jednego procenta podatku.

Strona 5 z 1306

Oglądasz teraz: Start