Miasto - Tygodnik Koszaliński

Będzie nowe osiedle?

Po sianowskiej fabryce zapałek w Sianowie, otwartej w 1845 r., został tylko komin. Niegdyś największy zakład pracy w gminie prowadził produkcję do 2007 r. Potem zadłużony zakład zbankrutował i przejął go syndyk.

Osiem lat temu teren fabryki wraz z budynkami trafił w prywatne ręce. Nowy właściciel miał różne pomysły na zagospodarowanie siedmiohektarowej powierzchni.

WIĘCEJ W NOWYM WYDANIU TYGODNIKA MIASTO

Radni dyżurują

W poniedziałek, 6 sierpnia, w godz. 16-17 w pokoju radnych Urzędu Miejskiego (II piętro, p. 215) dyżurować będzie radna Dorota Chałat. Radna będzie też pełnić dyżur w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17.
We wtorek, 7 sierpnia, w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla im. J.J. Śniadeckich przy ul. Jana Pawła II 4a dyżurować będzie przedstawiciel RO – Artur Karasiński.

Tego leku nie kupisz

Oddawanie krwi zasługuje na wielkie uznanie. Zwłaszcza w wakacje, gdy krwiodawców brakuje do tego stopnia, że szpitale przekładają planowe operacje. Ta płynna tkanka jest niezbędna także osobom chorującym np. na anemię.

Krew to jeden z najbardziej niezbędnych leków. Ma zastosowanie szczególnie w chirurgii ogólnej, chirurgii naczyń, serca, klatki piersiowej. Jest niezbędna w leczeniu hemofilii i ciężkich postaci niedokrwistości. Krew jest wykorzystywana do leczenia krwotoków, czy zaburzeń w układzie krzepnięcia.

Usunięcie zaćmy bez kolejki, ale w Szczecinie

Dla osób zmagających się z zaćmą mamy dwie wiadomości – dobrą i złą. Dobra: dzięki pieniądzom wyasygnowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia zabieg usunięcia problemu można wykonać bez kolejki. Zła: na pacjentów czekają dwie kliniki okulistyczne... w Szczecinie.

Szpital Kliniczny na szczecińskich Pomorzanach informuje, że na zabieg usunięcia zaćmy czeka obecnie 20 osób, a pierwszy wolny termin przypada jeszcze w lipcu (stan na 24 lipca).

Drogi będą jak nowe

Dojazd między Niekłonicami a Konikowem w gminie Świeszyno będzie wyremontowany już we wrześniu. Powiat koszaliński dostał na ten cel prawie 3 mln zł rządowej dotacji.
Pieniądze w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 (edycja 2018) zyskały też: powiat kołobrzeski oraz gminy Postomino i Kołobrzeg. Łącznie otrzymały 8,5 mln zł.

Rycerze zapraszają

Koszalińska Kompania Rycerska zaprasza mieszkańców do Parku Robin Hooda (przy ul. Racławickiej, koło politechniki) na „Festiwal Robin Hooda”. Impreza, finansowana przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Społecznik 2018”.

odbędzie się 18 sierpnia i będzie połączona oficjalnym otwarciem Parku Robin Hooda. Festiwal Robin Hooda to przede wszystkim turniej łuczniczy. Przyjadą łucznicy tradycyjni ze wszystkich zakątków kraju, aby wziąć  udział w turnieju odtwórców historycznych.

Od dekady po dziurach

  Od dekady po dziurach     :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Mieszkańcy osiedla im. Melchiora Wańkowicza w Koszalinie od dziesięciu lat walczą o remont drogi, którą codzienne dojeżdżają do swoich domów. Władze miasta zapewniały, że prace ruszą w połowie tego roku. Nie ruszyły.

Mieszkańcy tamtejszej okolicy wraz z radą osiedla napisali więc petycję do prezydenta miasta, ale i to nie przyniosło skutku. Bój toczy się o odcinek drogi wewnętrznej od ulicy Fałata, za ciastkarnią, do Jana Pawła II 13. Od dziesięciu lat nawierzchnia jest co jakiś czas łatana, ale mieszkańcy i tak zmagają się z dziurami w jezdni.

Trollowanie po polsku

Życie „na świeczniku” do łatwych nie należy. Zwłaszcza w przestrzeni wirtualnej. Internauci są bowiem bezlitośni. Swoje frustracje, kompleksy i niepokoje przelewają na znanych i lubianych, serwując im porcję przyprawionych sarkazmem rad i wskazówek.

Po co cieszyć się życiem, działać społecznie lub angażować w ciekawe projekty, kiedy można po prostu usiąść przed klawiaturą komputera i bawić się w specjalistę od wszystkiego?

Wyjątkowa aleja

  Wyjątkowa aleja    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Pierwsi artyści kabaretowi mają odlewy swoich dłoni w Koszalinie, będącym letnią stolicą humoru. Zostały one odsłonięte w dniu kolejnego Festiwalu Kabaretu.

W parku przy amfiteatrze można już podziwiać gwiazdy Leszka Malinowskiego, pomysłodawcy imprezy, Roberta Górskiego i Krzysztofa Hanke.
Koszalińska Aleja Gwiazd Kabaretu to  inicjatywa Leszka Malinowskiego z kabaretu Koń Polski.

Strona 5 z 1338

Oglądasz teraz: Start