Miasto - Tygodnik Koszaliński

Jaja poświąteczne

Spokojnie minęło święto, polewanie też było raczej spokojne, wieści o przejedzeniu nie było, a więc można powiedzieć, że nieźle się zachowaliśmy. W wolnych od świętowania chwilach można było nadrobić zaległości np. w czytaniu.

Prasa doniosła o dziwacznej sytuacji w jednym z miast naszego pięknego kraju. Samorządowcy doszli tam do wniosku, że dobrze będzie sprawić przyjemność najmłodszym jego mieszkańcom. Przyjemność miała polegać na odnalezieniu 400 czekoladowych jaj ukrytych na terenie ośrodka sportu. I było przyjemnie, ale nie najmłodszym, lecz ich rodzicom.

Wirtualna rozmowa

Spaceruję z psem, nagle na chodnik wyjeżdża mały kierowca rajdowy. Kilkulatek z dumą kieruje błyszczącym, stylizowanym na sportowy, samochodem elektrycznym. Oczy mu się święcą. Jest królem życia.

Po chwili zauważam, że towarzyszy mu tata. Idzie kilkanaście metrów za nim i nie odrywa wzroku od wyświetlacza komórki. Chłopiec płynnie pokonuje kolejne zakręty i nierówności, emocje w nim buzują. – Tato, tato, a ja... – młody próbuje przebić się przez wirtualną ścianę, która oddziela go od opiekuna. – Jedź albo pójdziemy do domu – burczy ojciec.

Nic dziwnego

Od kilku lat Wielki Tydzień zaskakuje nas śniegiem. To, że w Boże Narodzenie jest cieplej niż na Wielkanoc przestaje powoli wszystkich dziwić. „Nic dziwnego”, jak rapował szczeciński artysta Łona.

Przechodzimy obojętnie obok zjawisk niedorzecznych, bo po prostu już nas nie dziwią. Na ulicy Młyńskiej od trzech miesięcy jest dziura w chodniku. Piesi idą ulicą, auta nie mogą skorzystać z jednego pasa, a dziura trwa sobie w najlepsze.

Nauczyciele z podwyżkami

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że od 1 kwietnia wchodzą w życie podwyżki płac nauczycieli. Ustawa budżetowa przewiduje wzrost tzw. kwoty bazowej o 5,35%, co ma się przełożyć na średni wzrost wynagrodzenia w tej samej wysokości.
Od początku kwietnia średnie wynagrodzenie brutto będzie kształtowało się następująco: dla nauczyciela stażysty – 2.900,20 zł (wzrost o 147,28 zł), dla nauczyciela kontraktowego – 3.219,22 zł (wzrost o 163,48 zł), dla nauczyciela mianowanego – 4.176,29 zł (wzrost o 212,09 zł), dla nauczyciela dyplomowanego – 5.336,37 zł (co stanowi wzrost o 271 zł).

Gwardia odbiła się nieco od dna

   W AKCJI   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Piłkarze Gwardii Koszalin w swoim kolejnym występie drugoligowym kończyli mecz w dziesięciu po czerwonej kartce dla Roberta Ziętarskiego, ale nie przeszkodziło im to w tym by wywalczyć zwycięstwo nad Siarką Tarnobrzeg 2:1.

Gola na wagę trzech punktów zdobyli już w doliczonym przez arbitra czasie gry.Koszalinianie, którzy przed tym meczem zamykali ligową tabelę i grali na swoim boisku nie byli faworytami spotkania z piątą w rywalizacji Siarką.

Bałtyk i Leśnik z kompletami punktów

Drużyna Bałtyku Koszalin była zdecydowanym faworytem spotkania rozgrywanego na swoim boisku z Iną Goleniów i wygrała 3:0. Jednak bardzo długo, mimo wielu okazji, koszalinianie nie potrafili zdobyć gola. Przełamanie nastąpiło w 84 minucie.

Wtedy w polu karnym Iny faulowany był Seweryn Fijołek i sędzia wskazał na punkt oznaczający jedenaście metrów od bramki. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Krystian Krauze.

AZS nie spełnił oczekiwań

   W AKCJI   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Wyjazdowy mecz koszykarzy AZS Koszalin z Legią Warszawa w ramach rozgrywek Energa Basket Ligi był jednym z niewielu w tym sezonie spotkań, w których byli oni faworytami.

Grali bowiem z ostatnią drużyną w tabeli, która do tej pory miała na koncie tylko trzy zwycięstwa. Koszalinianie nie spełnili jednak oczekiwań swoich sympatyków.Koszalińscy kibice wstydzili się wręcz za postawę swojej drużyny, która została rozgromiona przez Legię 68:103 (20:35, 10:24, 16:22, 22:22). Zespół AZS, który w kilku poprzednich spotkaniach dobrze radził sobie w defensywie tym razem do obrony zupełnie się nie przykładał, a i w ataku miał zaskakująco niską skuteczność. Gospodarze meczu w pełni to wykorzystali.

Przegrana Energa AZS po rzutach karnych

Szczypiornistki Energa AZS Koszalin przegrały po rzutach karnych 3-4 w kolejnym meczu w grupie mistrzowskiej o miejsca 1-6 w ramach rozgrywek PGNiG Superligi.

Do przerwy koszalinianki prowadziły 13:10, a po drugiej połowie był remis 23:23.Skład i bramki Energa AZS: Beata Kowalczyk, Aleksandra Sach – Dominika Grobelska, Monika Michałów 6, Paula Mazurek 3, Tamara Smbatian, Marcelina Budnicka, Paulina Tracz, Romana Roszak 4, Kamila Kaczanowska, Kinga Lalewicz 2, Gabriela Urbaniak 4, Hanna Rycharska 4, Adrianna Nowicka.

Zabawa i pomaganie

Na chwile rozrywki i okazję do niesienia pomocy zaprasza mieszkańców Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „Przylesie”.

Zabawę zaplanowano na 13 kwietnia, początek o godz. 20. Dochód z „Wiosennej zabawy tanecznej” pn. Żonkil przeznaczony zostanie na Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego. Do tańca przygrywał będzie zespół muzyczny Forte. Szczegółowe informacje w siedzibie klubu ul. Jana Pawła II 15a, tel. 94 345-42-06.

Strona 6 z 1306

Oglądasz teraz: Start