Miasto - Tygodnik Koszaliński

Będzie remont

2 października w koszalińskim Zarządzie Dróg i Transportu została otwarta oferta w przetargu na realizację wewnętrznej części ul. Fałata, przebiegającej od ul. Wańkowicza do ronda z ul. Jana Pawła II / Śniadeckich.

Złożyła ją firma Strabag na kwotę 3 mln 985 tysięcy złotych. Przebudowa ul. Fałata to duże zadanie, na które szacunkowo prezydent Koszalina Piotr Jedliński przeznaczył w planach finansowych 5 mln 300 tysięcy złotych.

Muzycznie o niepodległości

Centrum Kultury 105 zaprasza 12 października o godz. 18 na spektakl muzyczny „Obserwator” w wykonaniu Studia Artystycznego im. Ziembińskich CK105. Będą to 23 utwory  Jacka Kaczmarskiego opowiadające o długo zacieranych kartach historii Polski.

Spektakl włączony w miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Scenariusz, reżyseria i scenografia – Ewa Czapik-Kowalewska, aranżacje – Rafał Kowalewski. Wstęp wolny.(daj)

Powstaną nowe mieszkania i drogi osiedlowe

Piotr Jedliński, ubiegający się o reelekcję prezent Koszalina, po wielu rozmowach mieszkańcami, zapewnia, że znajdzie rozwiązanie wielu ich problemów, związanych z życiem w mieście.

Jedną z bolączek koszalinian są niezagospodarowane podwórka: brak placów zabaw, ławek, zieleni.Jednym z filarów programu wyborczego Piotra Jedlińskiego jest budowa kolejnych mieszkań komunalnych. Prezydent zapewnia, że miasto stara się o uzyskanie odpowiednich pozwoleń na stawianie następnych bloków przez Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

WIĘCEJ W NOWYM WYDANIU TYGODNIKA MIASTO

Stadion na pewno powstanie

 Stadion na pewno powstanie  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Nie wiadomo jeszcze kiedy, za ile, ani jak będzie wyglądał.  Odpowiedzi na te pytania próbowali znaleźć zebrani w poniedziałek w ratuszu przestawiciele Urzędu Miejskiego, środowiska sportowego i mieszkańcy Koszalina.
Wszyscy zebrani podczas kolejnego spotkania w ramach konsultacji społecznych mówią jednym głosem: nowy stadion jest potrzebny. Znajduje to też potwierdzenie w wynikach ankiety, którą jakiś czas temu w ramach konsultacji społecznych wypełniło ponad tysiąc koszalinian.

Dzień Otwarty dla seniorów

Stowarzyszenie VivaMY, skupiający seniorów, zaprasza na Dzień Otwarty. Odbędzie się on w  czwartek, 4.10,w godz. 12.00 – 17.00 w siedzibie organizacji przy ul. Wł. Andersa 26 (wejście od ul.Racławickiej).
Podczas Dnia Otwartego każdy może dowiedzieć się, jak działa stowarzyszenie i poznać jego najbliższe plany.
(ejm)

Rysa na paczce

Grudzień, sześć lat temu. W jednym z budynków przy ulicy Zwycięstwa od rana nie zamykają się drzwi. Dziesiątki ludzi wchodzą i wychodzą z pomieszczeń, które w dużej części zajęte są przez wielkie kartony i małe pudełka.

W powietrzu czuć ekscytację i niecierpliwe oczekiwanie na coś niezwykłego. Wchodzę niepewnie, ale uczucie onieśmielenia mija w mgnieniu oka. Wokół mnie pojawiają się młodzi ludzie i uśmiechają się przyjaźnie. Momentalnie daję się wciągnąć w pakowanie, układanie i noszenie kartonów do czekających samochodów.

Warto zbadać płuca

Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie organizuje „Białą sobotę”.
06.10 w godz. 9.00 – 12.00. W tym czasie będzie można wykonać bezpłatnie badania smokolizerem i skorzystać z konsultacji lekarza pulmonologa.
Z badan powinny skorzystać przede wszystkim osoby paląca papierosy, bo to one są najbardziej narażone na choroby płuc.

Seniorze, szczep się!

  Seniorze, szczep się!  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Szczepionka to preparat zawierający antygen „zapoznający” organizm z określonym drobnoustrojem i „uczący” go walki z tym zagrożeniem.

Kiedy więc nastąpi kontakt z patogenem – organizm wie, co robić i szybciej tudzież skuteczniej eliminuje go, choroba nas nie dopada lub przebiega łagodniej. Zdrowiejemy szybciej.

Trzynastu zatrzymanych

Tylko w ciągu dwóch dni policjanci z koszalińskiej komendy zatrzymali trzynaście osób poszukiwanych. Wszyscy od dłuższego czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wśród nich są osoby poszukiwane listami gończymi, nakazami aresztowania oraz osoby podejrzane o różne przestępstwa.Wśród zatrzymanych na podstawie listu gończego jest 32-latek, który ma do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności za oszustwa oraz 30-latek, który najbliższe 9 miesięcy spędzi w areszcie za dokonane wcześniej pobicie.

Strona 6 z 1354

Oglądasz teraz: Start