Miasto - Tygodnik Koszaliński

W lesie

Jesienny wieczór. Deszczowy i zimny. Po obu stronach drzewa. I nieprzenikniona ciemność, chyba że akurat po szosie jadą samochody. Jeden z nich w pewnym momencie dalej nie chce jechać.

Oczywiście powód bliżej nieznany, a za jego kierownicą siedzi kobieta. Trudno zachować zimną krew, nawet wiedząc, że po drugiej stronie telefonu ktoś bliski obmyśla pomoc, a w samochodzie jest jeszcze druga osoba, też kobieta.

Koszykarze AZS mają nowego trenera! Dragan Nikolić poprowadzi koszalińską drużynę do końca sezonu.

Dragan Nikolić to serbski szkoleniowiec, który rozpoczął swoją karierę trenerską dziesięć lat temu.  W przeszłości pracował w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz był asystentem selekcjonera reprezentacji Serbii.
45-letni trener prowadził m.in. klub BKK Belgrad, Metalac Farmakom Valjevo oraz KK Maldost Z Admiral Zemun. W ostatnim sezonie wraz z Karpos Sokoli 200 Skopje zgarnął Puchar Macedonii oraz doszedł do finału ligi. Trener Nikolić odbędzie swoje pierwsze zajęcia z drużyną już w środę. Kontrakt z serbskim szkoleniowcem został podpisany do końca rozgrywek 2017/2018.

Odszedł przyjaciel i społecznik

 Stanisław Żabiński    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Stanisław Żabiński, wieloletni przewodniczący Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Ikar”, zmarł w poniedziałek, 27 listopada.

Był człowiekiem bardzo pogodnym, zawsze uśmiechniętym. Mimo niepełnosprawności wyróżniał się dużą aktywnością.  Zawsze służył innym radą i pomocą. Niestety, pokonała go choroba. Za swoją działalność i współpracę był wielokrotnie nagradzany, m. in. przez  Ministra Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Prezydenta Miasta Koszalin, Prezydenta Miasta Słupsk, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Starostę Powiatu Koszalińskiego, Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, parlamentarzystów.
(ejm)

Gimnastyka dla dorosłych

Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „PRZYLESIE”, ul. Jana Pawła II 15A w Koszalinie zaprasza osoby dorosłe na zajęcia  gimnastyczno-relaksacyjne, które obywać się będą w siedzibie placówki w poniedziałki i środy w godz. 10-11.

Informacje pod nr tel. 94 345 42 06, 94 343 80 95.

Dziecięce spotkania

Klub „Kanion" przyjmuje zapisy na zajęcia „Dziecięce spotkania z zabawą".

Zajęcia będą się odbywać we wtorki, środy i czwartki od godz. 10 do 13. Zapraszamy  dzieci w wieku od 3 do 5 lat na zabawy ogólnorozwojowe, będą m.in. uczyć się integracji w grupie, poznają różne piosenki i wierszyki. Bliższe informacje nr tel. 94 343-50-52 lub 94 343-80-96.

Będzie nowoczesny obiekt dla strażaków

Nowa strażnica Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej powstanie do 2020 r. Koszt jej budowy to 13,5 mln zł. Pierwszy etap inwestycji ma zacząć się w przyszłym roku.
Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poinformował, że złożył poprawkę do budżetu państwa, aby w przyszłym roku znalazło się w nim 3,5 mln zł na rozpoczęcie inwestycji. Nowa jednostka stanie na skrzyżowaniu ulic Fałata i al.Monte Cassino.
(ejm)

Gwardii brakowało szczęścia i skuteczności

 W AKCJI    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Po raz kolejny piłkarze Gwardii Koszalin rozegrali dobry mecz, mieli więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramek, a jednak to rywale wywieźli z Koszalina komplet punktów. Gwardziści przegrali u siebie z ŁKS Łódź 0:1 w spotkaniu 19. kolejki w II lidze.
Bramkę na wagę trzech punktów strzelił dla łódzkiej drużyny w 75 minucie Jewhen Radionow, który pojawił się na boisku siedemnaście minut wcześniej w miejsce Patryka Bryły. Cztery minuty po stracie bramki do remisu mógł doprowadzić Michał Szubert, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Bronią dobrego zarządzania

 Bronią dobrego zarządzania    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, po raz kolejny przyjechał do Koszalina na spotkanie z działaczami partii. Rozmowy dotyczyły przygotowań do przyszłorocznych wyborów samorządowych.
Odnosząc się do propozycji zmian w ordynacji wyborczej, które przygotowuje Prawo i Sprawiedliwość, szef PO stwierdził, że wykluczy ona dobrych samorządowców z możliwości kandydowania na włodarzy miast.
(ejm)

Pomagać ludziom i owadom

 Pomagać ludziom i owadom   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu zaprosiło koszalinian na Marsz Życzliwości. Tegoroczny pochód z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień wsparł koszaliński oddział Greenpeace Polska.

Jego działacze zachęcali do udziału w społecznej akcji „Adoptuj pszczołę”.W marszu, który przeszedł sprzed placu przy amfiteatrze na Rynek Staromiejski, szli wolontariusze, młodzież ze Szkolnych Klubów Wolontariusza, pedagodzy i seniorzy.
(ejm)

Strona 6 z 1264

Oglądasz teraz: Start