Miasto - Tygodnik Koszaliński

Sianów w rankingu

Gmina Sianów otrzymała nominację do nagrody głównej w rankingu „Gospodarny Samorząd 2017” w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Ranking przygotowany jest  przez Instytut Studiów Wschodnich, organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy, wraz z Centrum Gospodarczym im. Mikołaja Kopernika, nowym medialnym ośrodkiem, zajmującym się analizowaniem gospodarki, propagowaniem nowoczesnych form jej rozwoju i organizacją rankingów gospodarczych.

Kontrasty w ratuszu

Zespół Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie zawiadamia, że 10 października o godz. 16.30 w Galerii Ratusz odbędzie się otwarcie nowej wystawy zbiorowej.

Wystawa nosi tytuł „Kontrasty 2” i  jest zbiorem różnych prac w różnych technikach członków zespołu, uczestniczących w spotkaniach warsztatowych. Prace powstawały częściowo na zajęciach i we własnych pracowniach.

Graj albo...

Po skończonym meczu pewnego klubu grupa kibiców weszła do autokaru z niesłusznie  zmęczonymi piłkarzami nożnymi.

Ciosami „z liścia”, czyli otwartą dłonią, oraz protekcyjnymi uderzeniami w tył głowy lub kark przekazała im swoje zdanie na temat kolejnego przegranego starcia. I co? I nic. Nikt nic nie zrobił. Ani zawodnicy, ani klub, ani związek zrzeszający kopaczy piłki na zielonej murawie. Nikt nie wezwał policji ani nie zgłosił tej niewątpliwej napaści.

Radni dyżurują

W poniedziałek, 9 października, w godz. 16.30-17.30 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17 dyżurować będą radni Dorota Chałat i Mariusz Krajczyński oraz przedstawiciele RO – Teresa Tomczyk, Teresa Labisch, Krystyna Strzałkowska i Andrzej Duliński.
We wtorek, 10 października, w godz. 17.30-18.30 w siedzibie Rady Osiedla „Nowobramskie” przy ul. Dworcowej 10/6 dyżurować będą przedstawiciele RO – Justyna Czeszejko i Edyta Kocieniewska.

Do you speak English?

Klub „Przylesie” KSM „Przylesie” przy ul. Szenwalda 2 zaprasza do nauki języka angielskiego dla początkujących.

Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 16 (dzieci w wieku 5-7 lat) oraz w poniedziałki o godz. 17 (dorośli). Szczegółowe informacje w siedzibie placówki lub pod numerem 94 345 30 68.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

 MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.

UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Na ryby, seniorzy!

Koszalińska Rada Seniorów, Okręgowy Kapitanat Sportowy PZW i koło wędkarskie Jedliny zapraszają wędkarzy 50+ na otwarte zawody „Karp Wodnej Doliny” w niedzielę, 8 października. Zbiórka o godz.8 na parkingu przy ul.4 Marca.

Zawody potrwają do godz.13. Szczegóły i warunki uczestnictwa (zapisy do soboty) pod numerem tel. 600 237 621 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pierwszy magisterski kierunek

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie uzyskała uprawnienia do prowadzenia pierwszego kierunku, którego absolwenci uzyskają tytuł magistra.

Jest to fizjoterapia, na której kształcić się może 45 osób. Studenci poznają nie tylko aspekty teoretyczne, ale także zdobędą wiedzę praktyczną. Po pięciu latach nauki absolwenci będą mogli podejść do państwowego egzaminu fizjoterapeutycznego.

Razem pomagamy wychowywać

 Razem pomagamy wychowywać   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Telewizja Kablowa Koszalin od lat pomaga rodzicom i opiekunom dzieci w ich zrozumieniu i wychowaniu. Robi to za sprawa programu „ Świat Twojego Dziecka”. Niedawno na antenie Telewizji MAX wyemitowany został 20.odcinek drugiej serii.
Z tej okazji w Centrum Rozrywki „Na Pięterku” Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” miało miejsce podsumowanie działań telewizji na rzecz najmłodszych.

Strona 6 z 1246

Oglądasz teraz: Start