Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zdjęcia z natury

Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Koszalińskie Towarzystwo Fotograficzne „Bałtyk” zapraszają na wystawę pt. „Natura najlepszym architektem”. Wernisaż odbędzie się 7 sierpnia o godz. 16.30 w Galerii Region.

Koszalińskie Towarzystwo Fotograficzne „Bałtyk” to grupa ludzi, dla których zatrzymywanie ulotnych chwil w kadrze aparatu fotograficznego jest wielką pasją. Członkowie towarzystwa fotografują pejzaże, tworzą również zdjęcia reportażowe, portretowe, reklamowe i makro.

Energa AZS buduje skład

Klub Piłka Ręczna Koszalin SA, którego drużyna Energa AZS występuje  w  rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet, podpisał kontrakty z nowymi zawodniczkami – Martą Tomczyk, Nataliią Striukovą i Natalią Wolownyk.

Po ponad dwuletniej przerwie do zespołu wraca też bramkarka Izabela Prudzienica. Marta Tomczyk jest wychowanką zespołu SPR Sambor Tczew i występowała w nim do 2015 roku. W sezonach 2015/2016 oraz 2016/2017 grała w  drużynie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, natomiast przez ostatni rok reprezentowała barwy KPR Jelenia Góra.

Trzeźwo jak... w Mielnie

  Nocna prohibicja   :: Fot:  Maricin Torbiński

Urlop to luz i wolność, luz to odpoczynek od codziennych obowiązków, a skoro odpoczynek, to trochę procentów nie zaszkodzi.

Może zaszumi w łowie, może humor dopisze aż nadto, ale czym się przejmować, skoro są wakacje? Chyba tylko tym, żeby w procenty zaopatrzyć się przed... 23, bo po tej godzinie w Mielnie alkoholu nie kupimy. Mieszkańcy nadmorskich okolic wiedzą to nie od dziś – wraz z początkiem sezonu Mielno staje się rodzimym odpowiednikiem Las Vegas.

Karuzela z zabawkami

Stowarzyszenie „AJKAN for People” zaprasza na „Karuzelę z zabawkami”. To trzy dni, podczas których można wymienić się niepotrzebnymi grami planszowymi oraz zabawkami.

Będzie można wziąć udział w animacjach, rozmowach i wspólnym rodzinnym graniu. Bez limitu wieku, bez limitu osób. Impreza zorganizowana w ramach programu „Społecznik”, jest darmowa. Organizator zaprasza 27 lipca, 10 sierpnia i 7 września do siedziby stowarzyszenia, ul. Racławicka 15-17, blok F, pok. 109.

Jak zniszczono gospodarkę

Komitet Obrony Lewicowych Tradycji oraz Koszalińskie Porozumienie Lewicy zaprasza mieszkańców Koszalina na debatę obywatelską 21 lipca, w sobotę, o godz. 12 do sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy Placu Polonii1.

Temat debaty: „Jak zniszczono polską gospodarkę ". Gościem honorowym będzie prof. Paweł Bożyk - były dorada ekonomiczny Edwarda Gierka.

Victoria SP 2 ogłasza nabór

UKS Victoria SP2 Sianów to klub piłki nożnej kobiet z ponad dwudziestoletnią tradycją i wieloma sukcesami na koncie. Wychowało się w nim ponad 20 reprezentantek Polski w różnych kategoriach wiekowych. Teraz prowadzi nabór do swoich zespołów.
Do udziału w zajęciach mogą zgłaszać się dziewczęta od czwartego roku życia. Górna granica wieku nie została ustalona bo liczy się sprawność i zaangażowanie, a klub prowadzi zespoły seniorek, juniorek, młodziczek, orliczek, żaczek i skrzatów.  

W światowej czołówce

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w zawodach Athletics World Cup (lekkoatletyczny drużynowy puchar świata), które odbyły się w Londynie.

Biało-Czerwoni udowodnili, że należą do światowej czołówki uznając tylko wyższość Amerykanów. Swój udział w dorobku punktowym dla polskiej drużyny miała także Małgorzata Hołub-Kowalik, reprezentująca na co dzień barwy Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk Koszalin.

Pod dobrą flagą

  Pod dobrą flagą   :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Dokładnie w połowie roku nad plażami w Mielnie i Łazach zawisły flagi oznaczające teren najczystszych i najbezpieczniejszych kąpielisk.

Do następnego sezonu władze gminy Mielno mogą być spokojne o jej najwyższą jakość i atrakcyjność w oczach turystów, ceniących czystość powietrza i wody.Utrzymana w odcieniach lazuru „Przyjazna flaga” na maszcie przy głównym wejściu na plażę w Mielnie stanowi certyfikat nadany kąpielisku przez Fundację Edukacji Ekologicznej.

Bezpłatne porady psychologiczne i prawne

Dom Pomocy Społecznej „Zielony Taras” zaprasza opiekunów faktycznych do skorzystania z bezpłatnych porad psychologa (20.07.2018 r. oraz 31.08.2018 r. w godz. 15:00-18:00) oraz prawnika (20.07.2018 r. oraz 24.08. 2018 r. w godz. 15:00-18:00).

Spotkania będą umawiane po wcześniejszym złożeniu formularza zgłoszeniowego ze strony dps.koszalin.ibip.pl lub w Biurze Projektu (ul. Teligi 4). Więcej informacji pod nr 94 717 08 90 lub 94 717 05 37.

Strona 8 z 1338

Oglądasz teraz: Start