Miasto - Tygodnik Koszaliński

Złota Jesień 2017

26 listopada odbędzie się kolejna edycja Przeglądu Zespołów Śpiewaczych i Folklorystycznych Złota Jesień 2017. CK 105 zaprasza do udziału zespoły trzeciego wieku:

wokalne, instrumentalne, wokalno-instrumentalne, chóry, zespoły folklorystyczne, kabaretowe, kapele ludowe i podwórkowe.  Turniej odbędzie się w sali kina Kryterium przy ul. Zwycięstwa 105.

Marsz Życzliwości

Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu oraz Koszalińska Grupa Lokalna Greenpeace zapraszają na Marsz Życzliwości 25 listopada w Koszalinie z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Marsz rozpocznie się o godz. 12 na placu przy amfiteatrze, a zakończy się pod ratuszem, gdzie uczestnicy utworzą żywe obrazy symbolizujące życzliwość.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

 MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Sekundy cenne dla wszystkich

 Pierwsze sekundniki   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Pierwsze sekundniki, pokazujące czas oczekiwania na światło zielone i czas trwania czerwonego, w piątek, 17 listopada, zainstalowano na skrzyżowaniu ulic Fałata, Wańkowicza i Kopernika na Przylesiu.

W następnych dniach ruszyły na skrzyżowaniach: 1 Maja, Zwycięstwa, Młyńska i 4 Marca, Zwycięstwa, Traugutta.To uwieńczenie dwuletnich starań autorów projektu złożonego w ubiegłym roku do budżetu obywatelskiego Koszalina.

Nowy transporter może uratować życie

 Nowy transporter   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Komenda Straży Miejskiej zyskała czwarty radiowóz. Pojazd jest pierwszym w zasobach jednostkach tak nowocześnie wyposażony.
Rocznie strażnicy konwojują ok. 1500 osób pod wpływem alkoholu. Często nie są one w stanie samodzielnie dostać się do auta. Nowy pojazd bardzo ułatwi przewożenie osób bezdomnych lub pijanych ze względu na niskie zawieszenie, łatwa w czyszczeniu podłogę w części dla pasażerów i monitoring.

Zmienić zarządzenie samorządem

Samorząd otwarty, postępowy i obywatelski – z takimi hasłami idzie do przyszłorocznych wyborów samorządowych Stowarzyszenie Inicjatywa Polska.

Organizacja opracowała program, który 18. listopada w Warszawie zaprezentowała jej liderka, Barbara Nowacka, na konwencji samorządowej. Przedstawili je koszalińscy działacze stowarzyszenia.

Przywrócić państwo obywatelom

- Proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w Kodeksie Wyborczym to zamach na Jednomandatowe Okręgi Wyborcze i chęć upolitycznienia Państwowej Komisji Wyborczej – uważają działacze Kukiz'15.

- Owszem, zmiany są potrzebne, ale nie takie . Nie powinno się ich wprowadzać tak szybko.Według Stefana Romeckiego, posła na Sejm RP z partii Kukiz’15, propozycja PiS to prawdziwa rewolucja w samorządach. Zakłada ona m.in. likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w gminach (z wyjątkiem miast na prawach powiatu).
(ejm)

Śródmieście pełne emocji

Więcej parkingów i ograniczenie ruchu samochodowego w ścisłym centrum miasta.

Weź budżet w swoje ręce!

Trwa głosowanie w piątej edycji budżetu obywatelskiego. W ciągu czterech pierwszych poprzez Internet swoje projekty wybrało 1330 osób, z czego większość to kobiety.

Internetowi wyborcy to osoby w wieku głównie 26-35 lat. Do 24 listopada można głosować na projekty miejskie i z osiedla Lechitów. Kilkanaście z pomysłów przedstawili ich autorzy na spotkaniach w City Boksie.

Strona 8 z 1264

Oglądasz teraz: Start