Miasto - Tygodnik Koszaliński

Morsy i foczki znowu zjadą nad Bałtyk

XVI Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie rozpocznie się już 7 lutego, w czwartek. Termin zapisów na kilkudniowe wydarzenie zakończył się o północy 27 stycznia. W tym roku zarejestrowało się 4020 osób z Polski, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
Organizatorami wydarzenia są Urząd Gminy i Miasta Mielno oraz Centrum Kultury w Mielnie. Kilkudniowy zlot obfituje w wiele atrakcji, z których nie wszystkie dotyczą kąpieli w zimnej wodzie. W ogromnej hali namiotowej, usytuowanej na parkingu przy Polomarkecie, odbędzie się wieczór z kabaretem Hrabi, panel dyskusyjny pn. „Ludzie morza” z udziałem kapitana jachtowego Romana Paszke i Marka Dulewicza, który specjalizuje się w fotografii podwodnej.

Dyżury

Poniedziałek, 4 lutego w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla „Morskie" przy ul. Spokojnej 47 (Klub „Bałtyk") dyżurować będzie radny Błażej Papiernik oraz przedstawiciele RO – Renata Artym i Piotr Iwat. Wtorek, 5 lutego w godz. 16.00-17.00 w siedzibie Rady Osiedla im. J.J. Śniadeckich przy ul. Jana Pawła II 4a dyżurować będzie radny Marek Reinholz oraz przedstawiciele RO – Józefa Felsztigier i Urszula Żebrowska, w godz. 16.00-17.00 w siedzibie Rady Osiedla im. M. Wańkowicza przy ul. Fałata 9 dyżurować będzie radny Ryszard Tarnowski i przedstawiciel RO – Elżbieta Wilga. Czwartek, 7 lutego w godz. 17.00-18.00 w siedzibie Rady Osiedla „Śródmieście" przy ul. Andersa 24 dyżurować będą radna Anna Mętlewicz i dzielnicowy II Komisariatu Policji, a w godz. 16-18 przedstawiciel RO – Czesław Kaszubiak.

Zima szkoleń

Już 7 lutego o godz. 11 w Restauracji Park Caffe odbędzie się szkolenie dotyczące zmian w podatkach na rok 2019. W roli eksperta wystąpi Halina Kozak – Prezes Kancelarii Doradztwa Podatkowego i Audytu DEBET. W czasie szkolenia zostaną omówione m.in. zmiany w PIT oraz CIT a także zmiana w VAT- ulga na złe długi.

"PRO – KONTRA" zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne "PRO – KONTRA" im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 6 lutego (środa) o godz. 16., w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15. Tematyka spotkania: "Do jakich wyborców adresuje swój program Robert Biedroń ?".

"Blisko natury"

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę malarstwa Danuty Lebiody, czytelniczki Filii nr 8 pt. „Blisko natury”. Obrazy olejne artystki przedstawiają głównie naturę, kwiaty i pejzaże. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 lutego o godz. 16.30 w Filii nr 8 KBP na ulicy Andersa 4-6. Wystawa będzie dostępna do 7 marca 2019 r.

Moda na fotografiach

Bałtycka Galeria Sztuki CK105 zaprasza 1 lutego o godz.18 na otwarcie wystawy Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej „The North Fashion”. Na wystawie zobaczymy fotografie mody projektowanej przez członków organizacji studenckiej The Nord Fashion działającej przy PK od 2013 roku. Celem grupy jest rozwój warsztatu projektowego oraz tworzenie wydarzeń promujących kulturę mody.

Marta Abramowicz w KBP

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Martą Abramowicz – dziennikarką, pisarką, badaczką i psycholożką, autorką książek: "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica", 1 lutego o godz. 17 w KBP, pl. Polonii 1.

Dla grafików komputerowych

Dyrektor Zespołu Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie zaprasza na IV Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej, który odbędzie się 5 kwietnia 2019 r., w godz. 10-13, a skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego, którzy interesują się grafiką komputerową. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, powinny wykonać pocztówkę elektroniczną (planszę) o wymiarach 1280x800 pikseli, pt. „100-lecie Niepodległości Polski”, zapisać ją w formacie pliku graficznego „jpg”, a następnie zgłosić się do swojego nauczyciela informatyki, który wyśle ją wraz z dodatkową wiadomością na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Bez tych języków nie ma przyszłości

Na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej odbyła się III edycja konkursu „Zaprogramuj swoją przyszłość w Koszalinie”. Wzięli w niej udział zainteresowani programowaniem uczniowie szkół średnich i studenci. Organizatorem konkursu byli: Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej, firma GlobalLogic i Urząd Miejski w Koszalinie. Tym razem zadania rozwiązywało 50 osób. Wszyscy walczyli nie tylko o nagrody rzeczowe, ale także o płatny staż w firmie GlobalLogic.

Strona 8 z 1380

Oglądasz teraz: Start