Miasto - Tygodnik Koszaliński

Mają pomysł na Błonia Chełmskie

  Mają pomysł na Błonia Chełmskie        ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Stowarzyszenie Lepszy Koszalin i Inicjatywa Polska po raz kolejny upominają się o powstanie w Koszalinie nowoczesnych miejsc do uprawiania sportu.

Chcą, aby stadion im. Stanisława Figasa i hala Gwardii służyły nie tylko miejscowym drużynom sportowym, ale także dzieciom i młodzieży. Zaznaczają, że oba obiekty, zbudowane ponad 40 lat temu, nie spełniają współczesnych warunków technicznych do organizacji imprez sportowych.

Remont na Wojska Polskiego

Remont odcinka Wojska Polskiego od ulicy Świętego Wojciecha do ulicy 4 Marca ma potrwać do końca tego roku. W ramach modernizacji odnowiona zostanie nawierzchnia, będzie oświetlenie i ścieżka rowerowa.

W przyszłym roku takie same elementy małej infrastruktury i droga dla cyklistów powstaną przy odcinku Wojska Polskiego od ulicy Świętego Wojciecha do  ulicy Dębowej.

PROMENADA „PRZYJAŹNI” OTWARTA

Była to długo wyczekiwana  inwestycja przez mieszkańców i turystów. W Mielnie zejścia na plażę przy ulicy Orła Białego, Chmielnej i Mickiewicza zostały połączone kładkami na stalowych palach tuż przed czołem wydmy.

 

O około 300 metrów długości wydłużyła się promenada. Zmieniła się też  cała infrastruktura.Koszt całej inwestycji to 7 milionów złotych, a dofinansowanie ze środków zewnętrznych to 4 miliony.Najpierw przebudowano przejścia na plażę przy ulicy Orła Białego, Chmielnej, Mickiewicza wraz z odcinkiem nadmorskiej promenady, później wyremontowano przejścia przy ulicach Słonecznej i Pogodnej, a następnie powstała konstrukcja podobna do tej z przełomu lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych, którą zabrało morze.

Koncert Sarsy

Kolejna edycja Wakecup Koszalin 2018 już od rana 22 lipca, przy ulicy Sybiraków w Wodnej Dolinie. O godz. 18 w rejonie parkingów samochodowych rozpocznie się koncert „Brok w Wodnej Dolinie”, którego gwiazdą będzie Sarsa.

Wstęp wolny.

Kino na leżakach

W sobotę 21 lipca, o godz. 22, na Wodnej Dolinie zostanie wyświetlona francuska komedia pt. „Dusigrosz” w reżyserii Freda Cavayé'a.

Wstęp jest wolny.

Czarna Cobra

Pieszy rajd na orientację już 21 lipca, o godz. 9 w Ośrodku Edukacyjnym Polskiego Związku Łowieckiego w Manowie.

Chętni zmierzą się z trasą pieszą o długości 50 km, 50-kilometrową trasą rowerową lub trasą rodzinną. Zapisy i szczegóły na stronie: www.cobra.js1373.pl.

Wakacyjne Mile Biegowe dla dzieci

W ramach Bezpiecznych Wakacji 2018, 25 lipca, 8 sierpnia i  22 sierpnia, o godz. 11, na stadionie przy ul. Andersa w Koszalinie zostaną zorganizowane zawody biegowe dla dzieci.

Będą one mogły wystartować w IV kategoriach: do 7 lat (169 m), 8 – 10 lat (609 m), 11-13lat (609 m), 14-18 lat (1609m). Zapisy na:www.biegikoszalin.pl

Turniej gry w „Domek”

Klubu Gier Planszowych zaprasza na turniej, który odbędzie się 19 lipca o 18.30 w Klubie Wojskowym przy ul. 4 Marca, koło muzeum z czołgiem (po drugiej stronie Lidla).
„Domek” jest to prosta, przyjemna gra planszowa, w której mamy za zadanie wybudować własny dom, przygotować kuchnię, łazienkę oraz inne pokoje, wyposażyć je i zatrudnić pracowników. Zasady są proste, a rozgrywka przebiega szybko.

Imprezowa stolica Polski

Polak potrafi – to bardzo popularne porzekadło, kolejny raz trafiło na podatny grunt. Burmistrz Mielna postanowiła walczyć z nocnym pijaństwem i zabroniła sprzedawać sklepom alkohol w porze nocnej.

Co zrobili właściciele sklepów? Wystawili stoliki i krzesła, a kupione piwo otwierają na miejscu mówiąc, że to lokal gastronomiczny, którego zarządzenie nie obowiązuje. Każde prawo da się obejść.

Strona 9 z 1338

Oglądasz teraz: Start