Miasto - Tygodnik Koszaliński

Muzyczne wakacje

Kto chciałby nauczyć się grać na fortepianie lub keyboardzie, może zgłaszać się na bezpłatne wakacyjne warsztaty do Społecznego Ogniska Muzycznego.

Zajęcia prowadzone są indywidualnie w siedzibie ogniska przy ul. Andersa 26, wejście od Racławickiej, II piętro. Kontakt tel. w lipcu keyboard 692 149 453, w sierpniu fortepian 94 342 58 66 lub 94 342 55 15.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Znowu walczą o legalizację aborcji

Po raz kolejny powstał Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ratujmy Kobiety. Trwa jego rejestracja w Sejmie. Będzie on zbierał podpisy pod projektem ustawy dopuszczającej usuwanie ciąży, także na życzenie.

Przedstawiciele koszalińskich organizacji lewicowych zapowiadają akcję zbiórki podpisów w naszym mieście.Pełnomocniczką komitetu jest liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. Projekt zakłada legalizację aborcji do 12. tygodnia ciąży bez konkretnej przyczyny, czyli na życzenie. Jego autorzy domagają się też szerokiej edukacji seksualnej i dostępu do antykoncepcji.

Kino zaprasza

Kino Kryterium zaprasza dzieci z Koszalina na seanse za złotówkę. Od 24 do 27 lipca o godz. 10.30 wyświetlany będzie film „Był sobie pies”.

Wstęp dla dorosłych i dzieci spoza Koszalina: 7 zł.

Kino na leżakach

Centrum Kultury 105 organizuje seans filmowy w ramach „Kina na leżakach”. W niedzielę, 23 lipca, o godz. 22 w Wodnej Dolinie wyświetlona zostanie komedia „Rozumiemy się bez słów”.

Wstęp wolny.

AKCJI „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH MIASTA I POWIATU KOSZALIŃSKIEGO

Policjanci z koszalińskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną  z  głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach.

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ KIERUJĄC NA ZAKAZIE I PO ALKOHOLU

W miniony weekend oficer dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał informacjo o tym, że kierujący samochodem marki volkswagen wykonując manewry na parkingu przy ul. Lechickiej w Koszalinie uderzył w elewacje budynku.

Następnie mimo usilnych starań kierowcy i pasażera pojazd nie chciał ruszyć. Ostatecznie nieudane starania obu Panów zakończyli policjanci, którzy przybyli na miejsce. Funkcjonariusze z drogówki poddali 47-latka badaniu na trzeźwość.

Koszałek znów pływa!

  KOSZAŁEK   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Kilkanaście dni temu nasz flagowy statek, czyli Koszałek uległ awarii. Przyczyną było zaczepienie o sieci rybackie. Przepaloną wskutek tego część trzeba było zamówić u producenta, czyli aż we Francji, bo nie dało się jej naprawić na miejscu.

Trochę to potrwało, ale od 16 lipca Koszałek znów dumnie pokonuje fale Jamna zgodnie z rozkładem i ku radości miłośników tych rejsów, co prawda krótkich, za to przebiegających w bardzo pięknych okolicznościach przyrody. (dj)

Koncert kameralny

W niedzielę, 23 lipca, o godz. 17 Filharmonia Koszalińska zaprasza na kolejny koncert kameralny na Rynku Staromiejskim. Tym razem wystąpi zespół Koszalińska Dechovka z repertuarem „Bawarska biesiada”.

Usłyszymy akordeon, waltornię, tubę i trąbkę. Nie trzeba wyjeżdżać do Niemiec, aby poczuć się jak na prawdziwym bawarskim Octoberfest. Zespół wprawi wszystkich w dobry nastrój bawarskiej biesiady.

Strona 9 z 1225

Oglądasz teraz: Start