Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dyżury radnych

W poniedziałek, 2 października, dyżur radnej będzie pełniła Oliwia Skórka. Radna zaprasza mieszkańców do siedziby PiS przy pl. Wolności w Koszalinie w godz. 15.15-16.15.
Tego samego dnia w godz. 16-17 w pokoju radnych Urzędu Miejskiego (II piętro, p. 215) dyżurować będzie radna Dorota Chałat. W godz. 17-18 radna dyżurować będzie w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17.
W poniedziałek w godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz” przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Marian Czernik i Adam Siepracki.

Schronisko bez zarządcy

Schronisko „Leśny zakątek” wciąż z tymczasowym zarządcą.

Po tym, jak miasto rozwiązało za porozumieniem stron umowę z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i powierzyło Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej kierowanie placówką, ogłoszony został przetarg. Miasto szukało podmiotu, który zapewniłby całodobową, kompleksową opiekę, w tym opiekę weterynaryjną, bezdomnym zwierzętom w schronisku dla zwierząt, odławianie bezdomnych zwierząt z terenu miasta oraz opiekę lekarza weterynarii rannym bezdomnym zwierzętom w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem tych zwierząt.

Zacznie się kolejny rok akademicki

Politechnika Koszalińska rozpocznie 50.rok akademicki w poniedziałek, 2 października,  w auli gmachu przy ul. Kwiatkowskiego 6 e.
W programie  przemówienie rektora uczelni,  prof. Tadeusza Bohdala, wręczenie indeksów studentom I roku i dyplomów najlepszym absolwentom. Początek uroczystości o godz. 11.00.
(ejm)

Tajniki nauki dla każdego

 Tajniki nauki dla każdego   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Politechnika Koszalińska już po raz 17. zaprosiła mieszkańców miasta i regionu na Festiwal Nauki. Uczelnia przygotowała pokazy i warsztaty z różnych dziedzin nauki. Dzieci i dorośli mogli podziwiać drukarkę 3 d, pokaz laserów czy drony.

Nie zabrakło pokazu wozów strażackich i pysznej grochówki.  W Festiwalu Nauki wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także przedszkolaki i osoby dorosłe.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

 MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Szczepienie czy więzienie?

 Szczepienie czy więzienie?   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Sprawa zabrania noworodka ze szpitala w Białogardzie przez rodziców, którzy nie zgodzili się na przeprowadzenie po porodzie przyjętych za standardowe procedur medycznych, poruszyła cały kraj i podzieliła społeczeństwo.

Kto miał rację – lekarze, którzy przecież mają obowiązek ratowania zdrowia i życia, czy rodzice, zaniepokojeni, czy to, co robią medycy, jest dla ich dziecka najlepsze?Od kilku dni głośno jest o rodzicach, którzy porwali ze szpitala w Białogardzie swoją nowo narodzoną córeczkę, bo nie chcieli jej poddać szczepieniu witaminą K. Sprzeciwili się również kąpieli dziecka i zażądali, by zostało ono w mazi poporodowej.

Serce Ulicy z sercem dla mamy rapera

 Serce Ulicy z sercem dla mamy rapera   :: Fot: Marcin Torbiński

Kto wie, jak ułoży się jego życie? Kto zastanawia się czy przyjdzie taki czas, że będzie ciężko? Pewnie niewielu. Sześć lat temu świat jednej z koszalinianek legł w gruzach.

Bo kiedy matka traci dziecko, nawet dorosłe, świat przestaje istnieć. Po synu został jej tylko... mural. I – jak się okazuje – dobrzy ludzie, którzy postanowili pomóc.

Poplenerowe Osieki

Galeria Ratusz w Urzędzie Miejskim, Rynek Staromiejski 1 zaprasza 5 października o godz.16.30 na wernisaż wystawy poplenerowej prezentującej dorobek tegorocznego XX Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Osiekach.

Amfiteatr od początku

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zaprasza 4 października o godzinie 18 do holu kina Kryterium na wernisaż wystawy "Mój Amfiteatr".

Zostaną zaprezentowane zdjęcia amfiteatru i okolic przesłane przez koszalinian oraz dokumentacja budowy obiektu.

Strona 9 z 1246

Oglądasz teraz: Start