Miasto - Tygodnik Koszaliński

Klaun by się uśmiał

Kiedy w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku czytało się książkę Stephena Kinga o klaunie, który zrobił z dziecięcego żywota koszmar, człowiek miał dreszcze i spał przy zapalonej lampce co najmniej przez miesiąc od zakończenia lektury.

Od czasu przeczytania książki niejednemu pewnie  zmieniło się też zapatrywanie na najpoczciwszego nawet klauna, bo pod grubym makijażem – to dało się dostrzec - kryły się pełne zła oczy. Nawet kiedy do Polski zawitały pierwsze fast foody z klaunem w logo, człowiek patrzył na nie z lekkim lękiem. Bo co za młodu umysł wchłonie, łatwo z niego się tego nie wytrzebi.

Świętuj przy jednym stole z innymi

Samotność to plaga XXI wieku. Dotyka osoby bez względu na ich wiek, sytuację rodzinną i materialną.

Ci, którzy nie chcą lub nie mogą spędzić świąt z bliskimi, są zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 23. Tam, po raz pierwszy w naszym mieście, śniadanie wielkanocne organizuje Fundacja Wolne Miejsce.

Kultura w chipsach

   To ostatnie takie widoki...   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Oczywiście, jedzenie chipsów z kulturą niewiele ma wspólnego i nawet nie trzeba dyskutować, czy to w kinie, czy w teatrze, ale są takie chipsy, które koszalińską kulturę doskonale połączą z... amfiteatrem.
Koszaliński amfiteatr od wielu (bo ponad 45) lat kojarzony jest z naszym parkiem i – co więcej – z cyklicznymi, sporymi i ogólnopolskimi imprezami. Tam właśnie co roku turyści i mieszkańcy zjeżdżają na kabaretowe imprezy, popularnością cieszą się też te w stylu disco polo. A abonenci „kablówki” dostają prezent w postaci znanej i lubianej gwiazdy.

Mieszkania na Wielkanoc

   Mieszkania na Wielkanoc   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Z dziesięciu mieszkań niesamodzielnych powstało czternaście niezależnych lokali, w tym dwa na dawnym strychu.

Nowi mieszkańcy budynku komunalnego przy ul. Harcerskiej 18 dostali piękny prezent na święta.Tuż przed nimi odebrali klucze do świeżo wyremontowanych lokali.

Zabawa i pomaganie

Na chwile rozrywki i okazję do niesienia pomocy zaprasza mieszkańców Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „Przylesie”. Zabawę zaplanowano na 13 kwietnia, początek o godz. 20.

„Wiosenna zabawa taneczna” pn. Żonkil połączona zostanie ze zbieraniem datków na Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego. Do tańca przygrywał będzie zespół muzyczny Forte. Szczegółowe informacje w siedzibie klubu ul. Jana Pawła II 15a, tel. 94 345-42-98.


„Dlaczego...”

Odpowiedź na to pytanie da 10 kwietnia o godz. 16.30 wernisaż Elżbiety Gajewskiej, zorganizowany w Filii nr 8 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Andersa 4-6 .

Prace artystki będą dostępne do 31 maja. Wystawa nosi tytuł „Dlaczego...”.


Profilowanie

Dla tzw. normalnego człowieka to jest już bez pojęcia.

Nastolatkom, znającym wszystkie tajemnice smartfona, Snapchata, Twittera, nie mówiąc o wujku Facebooku też czasem zdaje się, że to, co wrzucają do sieci, należy tylko do nich i tych, którym łaskawie udostępniają. Nic bardziej mylnego, o czym przekonało się boleśnie wielu celebrytów i polityków. I nie zawsze jest to robota hakerów.

Obywatele mogą się poskarżyć

Rocznie kilkadziesiąt mieszkańców Koszalina i okolic odwiedza gdańskiego Biura terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Listownych wniosków jest znacznie więcej.

Od 26 marca koszalinianie co dwa miesiące pracownicy tego Biura będą przyjeżdżać do naszego miasta. W ratuszu powstał punkt obsługi interesantów RPO.
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, rozbudowuje sieć punktów przyjęć. Obecnie działają one m. in. w Bydgoszczy, Łodzi, Słupsku, Szczecinie, Poznaniu i Wałbrzychu. Ten w Koszalinie jest jedenasty w skali kraju.

Spotkania z mieszkańcami

Rozpoczyna się kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Zaplanowano spotkania z mieszkańcami:

26 marca os. Morskie, Klub „Bałtyk”, ul. Spokojna 48, godz. 17, 27 marca os.  Wspólny Dom, klub „Nasz Dom”, ul. Zwycięstwa 148, godz. 17, 4 kwietnia os. Śródmieście, Domek Kata, ul. Grodzka 3, godz. 17, 5 kwietnia os. Lubiatowo, PRO-WAM Sp. z o.o., stołówka, ul. Zwycięstwa 278, godz. 17, 9 kwietnia os. im. Śniadeckich, Szkoła Podstawowa 18, ul. Staszica 6, godz. 17

Strona 9 z 1306

Oglądasz teraz: Start