Miasto - Tygodnik Koszaliński

Gwardia przerwała serię porażek

  W AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Kibice Gwardii Koszalin odetchnęli z ulgą. Po serii czterech porażek ich zespół zanotował wreszcie zwycięstwo w 8. kolejce spotkań w rozgrywkach III ligi w grupie 2. Tym samym Gwardia wydostała się ze strefy spadkowej.
Piłkarze Gwardii podejmowali rezerwy poznańskiego Lecha i wygrali 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 70. minucie Krystian Przyborowski. - Mieliśmy swój pomysł na grę w tym spotkaniu. Był to szybki atak po przejęciu piłki.

Szczypiorniści Gwardii przegrali na inaugurację

  W AKCJI  :: Fot:  Maricin Torbiński

Zainaugurowane zostały rozgrywki I ligi piłki ręcznej mężczyzn w grupie A. Szczypiorniści Gwardii Koszalin na początku nowego sezonu zmierzyli się na wyjeździe z bardzo silnym zespołem Nielby Wągrowiec i po zaciętej walce przegrali 23:25 (11:15).
Faworytem tego meczu była Nielba, która w poprzednim sezonie wygrała pierwszoligowe rozgrywki, ale nie gra obecnie PGNiG Superlidze z powodów finansowych. „Gwardziści” mimo przegranej zaprezentowali się dobrze. Kilka razy prowadzili w tym spotkaniu, a jeszcze na siedem minut przed końcem meczu był remis 22:22. W końcówce trudy tej konfrontacji lepiej wytrzymali szczypiorniści Nielby.

Bałtyk przegrał ze Świtem

Piłkarze Bałtyku przegrali na wyjeździe ze Świtem Szczecin 0:1 (0:0) w meczu 8. kolejki rozgrywek III ligi w grupie 2.
Koszalinianie w sumie dobrze spisywali się w obronie i długo utrzymywali rezultat bezbramkowy. Jednak w 70. minucie gospodarzom udało się zdobyć gola, który jak się okazało był na wagę zwycięstwa. Jego autorem był Adam Nagórski. Warto dodać, że jeszcze przy stanie 0:0 znakomitą okazję na strzelenie bramki miał Paweł Łysiak. Przegrał jednak pojedynek „sam na sam” z miejscowym bramkarzem.

Populizm

Wszystko można wytłumaczyć – nawet to, że fakt nie jest faktem, a to, co widzimy, nie jest tym, co widzimy. Polska staje się mistrzem świata w opacznym rozumieniu rzeczywistości.
Prawie bez echa przeszła informacja o bardzo zapracowanym, nowym (od dwóch miesięcy) Głównym Inspektorze Pracy. Nazwę tę powinno się pisać największymi z możliwych literami, ponieważ okazuje się, że szef Państwowej Inspekcji Pracy jest człowiekiem wielkim i bardzo zasłużonym.

TKK dotrze do Biesiekierza

  TKK dotrze do Biesiekierza  :: Fot:  Maricin Torbiński

Telewizja Kablowa Koszalin zwiększa zasięg swoich usług. Już niedługo dostęp do szybkiego internetu będą mieli mieszkańcy gminy Biesiekierz.

Wójt gminy Andrzej Leśniewicz i prezes Telewizji Kablowej Koszalin Jarosław Bihun podpisali list intencyjny, na mocy którego zrealizowana zostanie wieloetapowa inwestycja, polegająca na wdrożeniu szerokopasmowego internetu opartego na technologii światłowodów.

Jerzy Krauze wicemistrzem świata

Koszalinianin Jerzy Krauze został wicemistrzem świata w dziesięcioboju w kategorii wiekowej M55 podczas rozegranych w hiszpańskiej Maladze Mistrzostw Świata Masters w lekkiej Atletyce. Ustanowił również nowy rekord Polski z wynikiem 7452 pkt.
Koszalińskiemu sportowcowi do rekordu Europy zabrakło około 200 punktów, a do rekordu świata ponad 400 pkt. - Nie poszło mi na krótkich płotach, a w biegu na czterysta metrów ostatnie sto było mocno pod wiatr.

Aerobik...

Klub „Kanion” KSM „Przylesie” zaprasza na aerobik. Ćwiczenia wyszczuplające, poprawiające sylwetkę oraz sprawność fizyczną. Zajęcia rozpoczynamy od 17 września i będą się odbywać w poniedziałki i środy od godz. 18 do 19.

Bliższe informacje w Klubie „Kanion”, ul. Krzyżanowskiego 26 lub pod nr tel. 94/343 50 52 lub 94/343 80 96.

Dyżury radnych

We wtorek, 25 września, w godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Rokosowo" przy ul. Ruszczyca 14 dyżurować będzie radny Mirosław Skórka oraz przedstawiciele RO.

W poniedziałek, 1 października, w godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz" przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Bożena Leśniewska i Grażyna Szatan.

Piotr i Paweł nie dla Koszalina

W piątek, 14 września, w całej Polsce zamknięto 7 supermarketów Piotr i Paweł, w tym ten, który mieścił się w Koszalinie w galerii Kosmos. Przedstawiciele firmy informują, że to element działań restrukturyzacyjnych, prowadzących do obniżenia kosztów działalności sieci.

Właściciel supermarketów informuje, że wszystkie zamknięte sklepy nie przynosiły zysków. Z kolei galeria Kosmos poszukuje nowego najemcy powierzchni po Piotrze i Pawle.

Strona 9 z 1354

Oglądasz teraz: Start