Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dyżury radnych

Poniedziałek, 5 listopada
od godziny 16.00 rozpocznie się godzinny dyżur przedstawicielek Rady Kobiet, w sali 107 na I piętrze Urzędu Miejskiego (sala przy gabinetach zastępców prezydenta).
w godz. 18.00-19.00 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz" przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Jerzy Czapski i Danuta Kawka
Wtorek, 6 listopada
w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla im. J.J. Śniadeckich przy ul. Jana Pawła II 4a dyżurować będzie przedstawiciel RO – Jolanta Felsztigier

Wąskotorówka będzie świętować

W sobotę 3 listopada Koszalińska Kolej Wąskotorowa obchodzić będzie jubileusz 120-lecia. Członkowie stowarzyszenia zaplanowali dzień pełen atrakcji. O godzinie 10.30 na stacji kolei wąskotorowej przy ul. Kolejowej 4 na gości czekać będzie specjalny okolicznościowy tort.

O godzinie 11 ze stacji odjedzie pociąg do Rosnowa, a na miejscu zaplanowano loterię z nagrodami dla uczestników wycieczki.

Konkurs plastyczny

Prezydent Koszalina ogłasza konkurs plastyczny na wykonanie dwóch projektów kartek świątecznych na święta Bożego Narodzenia przez dzieci i młodzież z niepełnosprawnością.

Konkurs przeznaczono dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z Koszalina. Jedna osoba z niepełnosprawnością może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
Technika wykonania prac: dowolna, m.in. rysunek, malarstwo, grafika; format prac A4;
Każda praca powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania i numer telefonu autora lub opiekuna; adres szkoły lub placówki, do której uczęszcza autor; imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna.

Pamiętajmy nie tylko o zmarłych

  :: Fot: Mariusz Czajkowski

Odwiedzając cmentarze tradycyjnie będzie można wesprzeć chorych i ubogich mieszkańców naszego regionu.
Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to od lat czas kwest na rzecz ciężko chorych dzieci i dorosłych. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. M.M.Kolbego organizuje akcję „Dar serca”. Kwesty na rzecz jego podopiecznych odbędą się 1 listopada na cmentarzach w Koszalinie w godz. 8.00-17.30, w Sianowie w godz. 9.00-14.00, Mielnie w godz. 9.00-13.00, Biesiekierzu w godz. 12.00-15.00, Bobolicach w godz. 9.00 -14.00, Polanowie w godz. 9.00-15.00, Białogardzie w godz. 10.00-14.00. Dodatkowo 2 listopada na koszalińskim cmentarzu kwestować będą przedszkolaki.

Makulatura dla schroniska

Niepotrzebne gazety, ulotki, foldery reklamowe i broszury zamiast lądować w koszu na śmieci, mogą przydać się w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Pracownicy placówki apelują do mieszkańców Koszalina, żeby przynosili do nich makulaturę. Papier wykorzystywany jest tu bowiem do wyściełania kocich kuwet.

Co roku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym w schronisku potrzebne są też koce, kołdry i poduszki.

Makulaturę oraz pościel i ręczniki można przynosić do schroniska w dni powszednie od godz. 8 do 16, a w soboty i w niedzielę od godz. 10 do 14. Placówka mieści się przy ulicy Mieszka I 55.

Dla młodzieży i dorosłych

Klub „Kanion” KSM "Przylesie" zaprasza na rysunek i malarstwo. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku. Nauka rysunku i malarstwa na różnych poziomach - podstawy kompozycji, proporcji i rysowania z obserwacji.

Spotkania z artystą odbywają się w poniedziałki w godz. 17-18 (młodzież), środy w godz. 17.30-19 (dorośli), czwartki godz. 10-11.30 (seniorzy). Zapisy i bliższe informacje: Klub „Kanion" ul. Krzyżanowskiego 26, tel. 94/343 50 52: 94/343 80 96.

Zdążyć przed nowotworem

  AMAZONKI :: Fot: Mariusz Czajkowski

Październik to miesiąc walko z rakiem piersi. Jednak nie tylko panie, ale każda osoba, która skończy 18 lat, powinna pomyśleć o badaniach profilaktycznych, które mogą wykryć różne rodzaje raka we wczesnym stadium. Bardzo ważnym elementem profilaktyki jest odpowiednia dieta.
Nowotwory nie mają litości. Atakują płuca tych, którzy nigdy nie wypalili papierosa, skórę tych, którzy nigdy nie opalali się w solarium, a latem na dworze zawsze stosowali kremy z filtrem. Rak piersi dopada młode kobiety, przed trzydziestką, w których rodzinach podobnej choroby nie było.
Amazonki, czyli kobiety dotknięte rakiem piersi, przyznają, że wiele młodych kobiet nie bada piersi w domu ani nie chodzi regularnie do ginekologa.

Doradca doradzi

W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy pl. Polonii 1, w godzinach od 14.00 do 16.30 (pierwszy wtorek miesiąca) mieszkańcy Koszalina i okolic będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie.

Doradcy zawodowi z CIiPKZ w Koszalinie oferują profesjonalną, bezpłatną pomoc w zakresie: przeprowadzenia indywidualnej analizy predyspozycji, zainteresowań i kompetencji zawodowych.

Paka dla bezdomniaka

Na platformie www.dlaSchroniska.pl trwa internetowa zbiórka witamin i suplementów dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska w Koszalinie pod hasłem „Witaminowa paka dla bezdomniaka”.

Potrwa  tylko do końca października. Wystarczy wejść na www.dlaSchroniska.pl i wskazać Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie, a następnie kupić na tej platformie produkty wybierając je z widocznej na stronie listy przygotowanej przez opiekunów czworonogów. Liczy się każdy, nawet najmniejszy dar. (dj)

Strona 9 z 1365

Oglądasz teraz: Start