Miasto - Tygodnik Koszaliński

Radość

Ucieszyłem się bardzo, kiedy usłyszałem co Papież Franciszek powiedział kilka dni temu podczas spotkania z przedstawicielami diecezji rzymskiej. Opowiedział o swoim niedawnym spotkaniu z młodzieżą z różnych krajów.

Kiedy podszedł do nich, by się przywitać, tylko nieliczni uścisnęli jego dłoń. Większość trzymała w rękach telefony i mówiła: foto, selfie. To jest ich rzeczywistość, mówił papież, ale nie kontakt międzyludzki. „Młode pokolenie nie stąpa po ziemi, oni są zwirtualizowani. Musimy sprowadzić młodzież na ziemię, by dotknęła rzeczywistości...”.

Ekologia z farszem

Wokół dużego stoiska warzywno-owocowego w jednym z marketów krążyły dwie panie w wieku dojrzałym.

Jedna co chwilę sięgała po dorodne owoce lub warzywka, druga ją od razu strofowała: – Tego nie bierz, zobacz, jakie blade, to nie ma w ogóle smaku, te są nic nie warte, pędzone, sypane... itp., itd. Na koniec pani miała rozwiązanie dla ostatecznie pustego koszyka: – Pójdziemy sobie na bazarek, tam wszystko jest świeże i zdrowe.

Pendolino trzy razy dziennie!

   Pendolino   :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Dobra wiadomość dla osób podróżujących pociągiem z Koszalina do Warszawy i Krakowa. PKP 10 czerwca wprowadza nowy rozkład jazdy, a w nim w czasie wakacji widnieją aż trzy połączenia najnowocześniejszymi składami Pendolino.

Niezmienione pozostaje poranne połączenie – skład wyrusza z Koszalina o 6.39, o 11.40 jest w Warszawie Centralnej, a o 14.11 w Krakowie Głównym. Pociąg powrotny wyrusza z Krakowa o 13.51, o 16.20 jest w Warszawie, a o 21.21 w Koszalinie.

Życie bez stresu

Zarząd Stowarzyszenia Koszaliński Klub Amazonka zaprasza koszalińskie Amazonki na warsztaty z  Małgorzatą Adamczak nt. technik radzenia sobie ze stresem.

Warsztaty są realizowane w ramach wieloletniego programu pn. Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych, w zakresie zadania pn. Wsparcie psychologiczne dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich (Zadanie sfinansowane przez ministra zdrowia). Spotkanie odbędzie się 29 maja o godz. 16 w siedzibie klubu przy ul. Morskiej 9.

Konkurs plastyczny

Klub „Przylesie” KSM „Przylesie” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pn. „Koszalin – zielone miasto”.

Prace na formacie A3 lub A4, podpisane na odwrocie (imię i nazwisko autora, dokładny adres, wiek, tytuł pracy i telefon kontaktowy), wykonane w dowolnej technice, należy składać do 30 maja do klubu „Przylesie, ul. Makuszyńskiego 2 (dawna Szenwalda), tel. 94 345-30-68.

Ekologiczna katastrofa?

   Wrota sztormowe   :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Wrota sztormowe na Kanale Jamneńskim to inwestycja, która od czasu powstania budzi spore kontrowersje. Nie mają śluzy, umożliwiającej swobodną żeglugę między jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim.

Uniemożliwiają też migracje ryb na tarło i powodują ich zdychanie. Przeciwko takiej degradacji jeziora Jamno protestowali mieszkańcy gminy Mielno i Koszalina.Odbudowa kanału wraz z budową wrót sztormowych była jednym z etapów wielkiej inwestycji pn.„Modernizacja i odbudowa brzegów morskich, ochrona Mierzei Jamneńskiej”.

Festyn rodzinny dla wszystkich

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 21, ul.Podgórna 55 zaprasza 26 maja na festyn rodzinny.

Impreza rozpocznie się o godz.10, a w programie  m.in.: gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, pokaz MMA, grochówka, kiełbaski z grilla oraz ciasta!

Ulica barw

Pałac Młodzieży zaprasza 25 maja na ulice Bogusława II wszystkich mieszkańców miasta, od najstarszych do najmłodszych na imprezę plenerową „Ulica Barw”.

Początek o godz 16 a programie konkursy, zabawy dla całych rodzin oraz bogata oferta pracowni plastycznych.

Bałtyk z Kotwicą w finale!

   W AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Piłkarze Bałtyku Koszalin nie byli faworytami meczu półfinałowego edycji wojewódzkiej o Puchar Polski, w którym zmierzyli się u siebie z liderem III ligi Świtem Skolwin Szczecin.

Jednak koszalinianie, którzy już zapewnili sobie awans do III ligi w tym sezonie wygrali to spotkanie 3:2 i awansowali do finału.Zgodnie z przewidywaniami od początku przewagę uzyskali trzecioligowcy i zdobyli bramkę w 20 minucie po strzale Adama Nagórskiego. Bałtyk się nie poddał, zagrał odważniej w ataku i w 31 minucie do wyrównania po indywidualnej akcji doprowadził Paweł Łysiak.

Strona 9 z 1325

Oglądasz teraz: Start