Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kamerynki

W sobotę, 22 lipca, w godz. 18-20 na Rynku Staromiejskim wystąpi kwartet Jorgi. Zespół istnieje i występuje od 1982 r.

Jako jedna z pierwszych grup folkowych w Polsce nie reprezentowali żadnego określonego nurtu – oni dopiero go tworzyli.Wstęp wolny.

Urodziny Tedego

Raper Tede zaprasza na swoje 41. urodziny. Koncert odbędzie się w koszalińskim amfiteatrze w sobotę, 22 lipca, o godz. 18.

Bilety: od 45 zł.

Kino pod chmurką

Centrum Kultury 105 zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego.

W piątek, 21 lipca, o godz. 22  w koszalińskim amfiteatrze wyświetlona zostanie komedia romantyczna „Facet na miarę”.Wstęp wolny.

Dariusz Szczubiał: Równowaga jest najważniejsza

  Dariusz Szczubiał   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Jeśli obrona stoi na wysokim poziomie, to łatwiej jest atakować. Oczywiście najlepiej byłoby mieć pięciu świetnych defensorów, którzy szybko łapaliby niektóre schematy – mówi Dariusz Szczubiał, trener AZS Koszalin.

Czy jest pan świadom tego, że jest pan ostatnim trenerem koszalińskiego AZS, który nie został zwolniony w trakcie rozgrywek?
– Tak, mam tego świadomość (śmiech). Czy jestem zaskoczony? Raczej tak. W kolejnych sezonach sytuacja finansowa klubu była lepsza. Mogę wnioskować po jakościowych zawodnikach, którzy podpisywali kontrakty z AZS. Być może częste roszady na stanowisku trenera były spowodowane brakiem cierpliwości i zbyt dużą presją na konkretny wynik.

Samorządowcy o S6

Wiceprezydent Koszalina Wojciech Kasprzyk, w zastępstwie prezydenta Koszalina, uczestniczył w Słupsku w zorganizowanym przez prezydenta Roberta Biedronia spotkaniu z komisarz Elżbietą Bieńkowską.

Spotkanie dotyczyło trasy ekspresowej S6 i w jego trakcie uczestnicy podpisali „Apel do Komisji Europejskiej w sprawie wsparcia działań samorządów Ziemi Słupskiej i Koszalińskiej w kierunku budowy drogi ekspresowej S6 na całym przebiegu”. Komisarz Bieńkowska obiecała, że przekaże treść wystąpienia Komisji Europejskiej.

ARESZT DLA ZŁODZIEJA DAMSKICH TOREBEK

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Koszalinie zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzieże na tzw. „wyrwę”, do jakich doszło w ciągu ostatnich trzech tygodni na ulicach naszego miasta.
Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca najpierw obserwował samotnie idące ulicą starsze kobiety, a następnie w obrębie klatce schodowej do której zmierzały podchodził do nich i wyrywał z rąk torebki. 22-latek wykorzystując ten sam schemat działania  okradł 5 osób. Jego łupem padły m.in. pieniądze, telefony komórkowe, karty bankomatowe oraz dokumenty.

Tydzień z polską pieśnią

Trwa kolejna Polonijna Akademia Chóralna, następczyni Polonijnego Lata. W jej ramach przebiega Letni Kurs Dyrygentów Polonijnych.
W tegorocznej edycji biorą udział 42 osoby z Ukrainy, Czech i Białorusi.Wykładowcami są m.in. prof. dr hab. Przemysław Pałka z Akademii Muzycznej w Poznaniu, dyrektor artystyczny Polonijnej Akademii Chóralnej i prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Nie tylko dla przyszłych gwiazd sceny i filmu

Wakacje to dobry czas na spełnianie marzeń, na przykład o zostaniu aktorką lub aktorem. Tak przynajmniej uważają uczestnicy warsztatów teatralnych, które kolejny raz zorganizował Bałtycki Teatr Dramatyczny.

Warsztaty potrwają do 28 lipca. W dwutygodniowych zajęciach bierze udział ponad 30 dzieci w wieku 10-16 lat. Nie brakuje wśród nich takich, które są stałymi widzami teatralnych spektakli, nawet tych dla starszych widzów. Niektórzy uczestnicy warsztatów mają już pewne doświadczenie w grze aktorskiej:

Piłkarze Gwardii we wrześniu zagrają na odnowionym stadionie

  STADION GWARDII KOSZALIN   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Radni zaakceptowali wniosek prezydenta o remoncie  stadionu Gwardii na nadzwyczajnej sesji.

Kapitalnego remontu stadionu Gwardii nie będzie, bo na to potrzeba ponad 50 mln zł. Jest jednak dobra informacja: prezydent Koszalina zapewnia, że we wrześniu piłkarze będą mogli zagrać na odnowionym stadionie, gdzie znajdzie się nowa murawa, ławki dla kibiców i pomieszczenia sanitarne.

Strona 10 z 1225

Oglądasz teraz: Start