Miasto - Tygodnik Koszaliński

Osiedla w pasteli

Galeria Jednego Autora  Klubu Osiedlowego Na Skarpie zaprasza 9 listopada o godz.16.30  na wernisaż.

Wystawa nosi tytuł „Osiedla KSM Na Skarpie” w pasteli Wala”. Autorem jest koszaliński malarz Waldemar Jarosz.(dj)

Z kobietą w tle

Teatr Propozycji Dialog zaprasza na koncert „Z kobietą w tle” w wykonaniu Lidii Stanisławskiej, aktorki, piosenkarki i pisarki. Koncert odbędzie się 8 listopada 2018 o godz. 19 w Domku Kata.

Na koncert złożą się utwory  m.in. Mariana Hemara, Bertolda Brechta, Wojciecha Młynarskiego. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w biurze Teatru, ul. Grodzka 3. (dj)PRZEDSZKOLA NA DOBRY START

 W przedszkolu Miś-Krono wszystkie zajęcia są bezpłatne :: Fot: Archiwum przedszkola

Przedszkole dla każdego - bez względu na miejsce zamieszkania, zasobność portfela czy zdrowotną sytuację dziecka. Na Pomorzu Zachodnim ruszają kolejne projekty dotyczące edukacji przedszkolnej dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (RPOWZ).
- W ciągu ostatnich lat na Pomorzu Zachodnim coraz więcej dzieci zaczyna edukację od przedszkola, a nie zerówki. Wciąż jednak brakuje placówek, szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach. Staramy się likwidować te białe plamy, staramy się dawać dzieciom szanse na równy start - przekonuje Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Trwa rozbudowa hospicjum

Już na początku roku znacznie zmienią się warunki dla pacjentów koszalińskiego Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego, a to za sprawą rozbudowy placówki. Prace rozpoczęły się w lipcu 2017 roku.

Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych. Wsparcie to prawie 4 mln. złotych. W placówce zmieni się wiele. Przede wszystkim poprawi się komfort pacjentów. Sale czteroosobowe zamienią się w jedno- i dwuosobowe, a pomieszczenia w dotychczasowym budynku zostaną przekształcone w miejsca dla pacjentów.

Kochajmy zwierzęta

To spotkanie było efektem uzyskania przez koszaliński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami mikrodotacji z programu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego „Społecznik”.

Środki przeznaczone są na wspieranie i upowszechnianie aktywnych postaw obywatelskich, promowanie wolontariatu. W przypadku TOZ – zadanie jest jedno – ochrona i opieka nad zwierzętami.

Grzebałkowska w bibliotece

Koszalińska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 30 października o godz. 17 na spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, polską pisarką i reporterką autorką bestsellerowych książek: „Ksiądz Paradoks.

Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny” oraz „1945. Wojna i pokój”, laureatką Nike Czytelników 2016. Tym razem będzie promować swą najnowszą książkę „Komeda. Osobiste życie jazzu”. To poruszający portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności. Spotkanie poprowadzi Piotr Pawłowski.

Zapisz się na Ściemę

W nocy z 27 na 28 października, już po raz kolejny miłośnicy biegania będą ustanawiać życiowe rekordy. Wszystko za sprawą wyjątkowego biegu, czyli Nocnej Ściemy.

Bieg odbywa się w nocy, gdy czas letni ustępuje czasowi zimowemu. Ten zabieg daje niepowtarzalną okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów. Ponieważ w trakcie biegu zmieniamy czas na zegarkach - otrzymujemy tym samym całą godzinę bonifikaty.

W kolorze i w ołówku w galerii MPS

  Małgorzata Chmielowska    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Narysowane ołówkiem twarze formatu A5 oraz postaci nie przypisane konkretnym osobom, tonące w jaskrawych olejnych plamach na płótnach, składają się na dziewiątą ekspozycję w nieco ponad dwuletniej historii galerii przy firmie MPS International.
Wszystkie wyszły spod ręki koszalińskiej artystki plastyczki Małgorzaty Chmielowskiej. Inicjatorką stworzenia ekspozycji była inna koszalińska artystka plastyczka Katarzyna Gerlaczyńskiej, zajmująca się w firmie MPS International promocją i reklamą. Tym razem postanowiła ona pokazać prace swojej dawnej nauczycielki, opiekunki olimpijczyków z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois.

Magnolie nad Dzierżęcinką

Gmina Miasto Koszalin otrzymała nagrodę w konkursie: Najlepszy Beneficjent Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Jego organizatorem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.
Gmina Miasto Koszalin była też nominowana w innej kategorii: Inwestycja w Edukację. Obecnie w cztery programy edukacyjne zaangażowanych jest ok.200 osób, do tego dyrekcje i pracownicy szkół ponadpodstawowych.

Strona 10 z 1365

Oglądasz teraz: Start