Miasto - Tygodnik Koszaliński

Internet dla każdego

Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie” zaprasza do nauki obsługi komputera i Internetu dla seniorów i osób młodszych - „Internet 40+” dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny (dwa miesiące) we wtorki i w czwartki w godz. 18.30 – 20.

Początek zajęć 2 listopada. Zapisy: Klub KSM „Przylesie”, ul. Szenwalda 2, tel. 94 345 30 68.

Spółdzielnia z nagrodą

 Prezes KSM „Na Skarpie” Leszek Ślipek   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nagroda za całokształt i wybitne osiągnięcia w prowadzonej działalności, związanej z podnoszeniem standardu zamieszkiwania swoich lokatorów, w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Spółdzielni Mieszkaniowych im. dr. Ryszarda Jajszczyka trafiła do Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”.

Jak dowiadujemy się z uzasadnienia, wyróżnienie zostało przyznane nie tylko za bieżącą działalność, ale też postawienie sobie za priorytetbezpieczeństwa mieszkańców. Chodzi o doprowadzenie do lokali instalacji ciepłej wody i likwidację gazowych podgrzewaczy w 60 budynkach. Jednocześnie spółdzielnia wymienia starą, skorodowaną i zniszczoną instalację wodno-kanalizacyjną, a w niedalekiej przyszłości planuje również budowę mieszkań i parkingów.

Samorządowi liderzy NGO

W piątej edycji konkursu „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2017” zwyciężyły gminy Sianów i Mielno, wyróżnienie natomiast trafiło do gmin miejskich Wałcz i Nowogard.

Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie statuetek odbyło się we wtorek, 14 listopada, w Świnoujściu, podczas spotkania w ramach XI Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO.

Bywalcy salonów

Pewna organizatorka życia kulturalnego w Koszalinie zauważyła to pierwsza: – Jak mi ktoś powie, że nie wiedział o jakiejś imprezie w mieście, bo nigdzie nie było napisane, skieruję go do takiego bywalca!

Bywalcy salonów i sal koncertowych, a nawet konferencyjnych na dowolny temat wiedzą wszystko. I nigdy się nie spóźniają. Przede wszystkim zaś wiedzą, gdzie i co podają w ramach tzw. poczęstunku. W związku z tym najchętniej chadzają na wernisaże i promocje.

Bezrobocie w dół, specjalistów brak

 Bezrobocie w dół, specjalistów brak   :: Fot: Mariusz Czajkowski

W naszym mieście przeważają firmy jednoosobowe. Te, które zatrudniają powyżej 250 pracowników i osiągają 50 mln obrotu rocznie, stanowią zaledwie 0,1 procent koszalińskich przedsiębiorstw.

Co jeszcze można powiedzieć o lokalnym biznesie? Tego dowiedzieli się członkowie Rady Gospodarczej przy prezydencie na kolejnym spotkaniu. Tym razem miało ono miejsce nie w ratuszu, ale w firmie Meden-Inmed, która należy do największych zakładów pracy nad Dzierżęcinką.

Dziecięce spotkania

Klub „Kanion" przyjmuje zapisy na zajęcia „Dziecięce spotkania z zabawą". Zajęcia będą się odbywać we wtorki, środy i czwartki od godz. 10 do 13.

Zapraszamy  dzieci w wieku od 3 do 5 lat na zabawy ogólnorozwojowe, będą m.in. uczyć się integracji w grupie, poznają różne piosenki i wierszyki. Bliższe informacje nr tel. 94 343-50-52 lub 94 343-80-96.

Gimnastyka dla dorosłych

Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „PRZYLESIE”, ul. Jana Pawła II 15A w Koszalinie zaprasza osoby dorosłe na zajęcia  gimnastyczno-relaksacyjne, które obywać się będą w siedzibie placówki w poniedziałki i środy w godz. 10-11.

Bezpłatne zajęcia pokazowe 20 i 22 listopada o godz. 10. Informacje pod nr tel. 94 345 42 06, 94 343 80 95.

Koszalin wśród wyróżnionych

Koszalin został doceniony w tegorocznym konkursie Eco-Miasto, którego organizatorem jest Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

– Właśnie otrzymaliśmy  wyróżnienie w kategorii gospodarka odpadami za intensywne działania z zakresu edukacji ekologicznej – informuje Grzegorz Śliżewski z Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

 MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Strona 10 z 1264

Oglądasz teraz: Start