Miasto - Tygodnik Koszaliński

Biała sobota

Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie,jest organizatorem „białej soboty”. 22 września w godzinach 9-12 wykonywane będą bezpłatne badania spirometryczne.

Będzie też możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji u lekarza specjalisty w zakresie pulmonologii. Badania prowadzone będą w lecznicy przy ul. Niepodległości 44-48, wejście „B”.

Wizyta w Zakładzie Odzysku Odpadów

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Koszalinie zaprasza na coroczny Dzień Otwarty, który odbędzie się w 26 września w Regionalnym Zakładzie Odzysku Odpadów w Sianowie (RIPOK).

W ramach Dnia Otwartego zapraszamy mieszkańców Koszalina, Sianowa i okolicznych gmin, a w szczególności uczniów szkół, przedstawicieli organizacji ekologicznych i Rad Osiedli, do zwiedzania zakładu i zapoznania się z metodami zagospodarowania i przetwarzania odpadów.

Zapisz się na Ściemę

   NOCNA SCIEMA 2017   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

W nocy z 27 na 28 października, już po raz kolejny miłośnicy biegania będą ustanawiać życiowe rekordy. Wszystko za sprawą wyjątkowego biegu, czyli Nocnej Ściemy.

Bieg odbywa się w nocy, gdy czas letni ustępuje czasowi zimowemu. Ten zabieg daje niepowtarzalną okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów. Ponieważ w trakcie biegu zmieniamy czas na zegarkach - otrzymujemy tym samym całą godzinę bonifikaty.

Szpondalia!

Finał pierwszego sezonu Szpondaliów odbędzie się 29 września. Wtedy rozegrany zostanie turniej, kończący pierwszy cykl zmagań w Sekcji Szermierki Szpon. Na imprezę zaproszeni są wszyscy, którzy przez ten rok trenowali z rycerzami.

Dla zwycięzcy przewidziano nagrody. Mile widziane też nowe osoby, które chciałyby od razu sprawdzić się w boju. Termin i miejsce: sobota 29 września o 10, sala w Klubie Wojskowym 8. Pułku Przeciwlotniczego w Koszalinie.

„Alternatywne jedynki” Kamieniarza

Komitet Wyborczy Wyborców Wiktora Kamieniarza zarejestrował kandydatów do rady miejskiej w Koszalinie. Podczas ich prezentacji na rynku staromiejskim kandydat na prezydenta miasta podkreślał, że stanowią oni alternatywę dla innych partii politycznych.
Komitet Wyborczy Wyborców Wiktora Kamieniarza zarejestrował 33 osoby, które będą kandydować na radnych. Prawie połowę stanowią panie. W gronie kandydatów znalazło się 16 kobiet. Jedynkami w poszczególnych okręgach są: Artur Lachowicz, Wiktor Kamieniarz, Marcin Chęciński, Kazimiera Hołub i Agnieszka Czajkowska.

Doradzą zawodowo

Od 2 października rusza punkt informacyjny, w którym mieszkańcy Koszalina i okolic będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie.

Punkt informacyjno-doradczy będzie działać w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela przy pl. Polonii 1, w godzinach od 14 do 16, w każdy pierwszy wtorek miesiąca, tj. 2 października, 6 listopada oraz 4 grudnia 2018 r.

Pomaganie z „Golcami”

Fundacja „Zdążyć z Miłością” zaprasza na kolejny koncert charytatywny. Tym razem gwiazdą będzie zespół Golec uOrkiestra. Koncert odbędzie się 10 listopada o godz. 18 w Filharmonii Koszalińskiej.

Cegiełki w cenie 100 i 120 złotych można kupić w kasie Filharmonii Koszalińskiej oraz w siedzibie fundacji.

Pierwsze urodziny „Pomerania Cantat”

   „Pomerania Cantat”   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Był tort i mnóstwo łakoci, jak na urodzinowe przyjęcie młodego jubilata przystało. Były laurki, bo przecież za takowe można uznać kolorowe pamiątkowe dyplomy. Było rozrabiające młodsze rodzeństwo. Był również śpiew, i to nie byle jaki.

Zanim zabrzmiało radosne „Sto lat”, jubilaci zaśpiewali dłuższe i poważniejsze pieśni. Najpierw na ludowo a capella, potem w stylu gospel z nagranym fortepianowym akompaniamentem. Tak przebiegły pierwsze urodziny najmłodszego z koszalińskich chórów. Najmłodszego i stażem, i wiekiem chórzystów.

Rockosovo zaprasza

„Rockosovo – Festiwalowo” - to impreza na zakończenie lata, zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciele Rokosowa. Odbędzie się na terenach zielonych przy ul. Wierzbowej 14, 22 września.

Motywem przewodnim spotkania jest promocja idei utworzenia parków naturalnych i urządzenia ich w sposób ekologiczny. W programie zabawy dla najmłodszych, dmuchane zjeżdżalnie, animacje, część kulinarna z pokazami gotowania i degustacjami oraz pokaz fotografii i prezentacja wina z całego świata, finałem będzie koncert duetu Król – Limboski. Początek imprezy o godz. 14.

Strona 10 z 1354

Oglądasz teraz: Start