Miasto - Tygodnik Koszaliński

Poznaj, nie oceniaj

   Poznaj, nie oceniaj  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Już po raz szósty Koszalińska Biblioteka Publiczna organizuje akcję pod nazwą Żywa Biblioteka. Polega ona na spotkaniu z osobami dyskryminowanymi lub ocenianymi stereotypowo.
W tym roku akcja jest częścią Dni Koszalina. Jednak tradycyjnie będzie miała miejsce w gmachu głównym KBP przy pl. Polonii 1. Akcja ma uczyć tolerancji, ale żadna z „książek” nie może przekonywać swoich czytelników do akceptacji czy przyjęcia jej stylu życia lub światopoglądu.

Miejsce dla wszystkich

Siedem lat temu stadion ABC, między ulicami Okulickiego, Wańkowicza i Makuszyńskiego, miał mieć nową nawierzchnię, ale okazało się, że wykonawca nie spełnił oczekiwań.

Nawierzchnia pękała, bo było źle założone odwodnienie, i koniec końców stadion nie mógł pełnić swojej funkcji. Teraz ma się to zmienić. W miejskiej kasie znalazło się 250 tysięcy złotych na wykonanie nowej. Za to odpowiada Zarząd Dróg i Transportu. Ogłoszono przetarg, ale nie zgłosił się żaden wykonawca. Jaki jest problem? Boisko nie jest kwadratowe, ma kształt owalny, a poza tym musi znieść o wiele więcej niż tylko zapalonych sportowców z piłką.

Bieg kolorów

Centrum Kultury 105 zaprasza na Splash Of Colors – Bieg Kolorów/Park Sztuki do Parku im. Książąt Pomorskich (ul. Piastowska, okolice filharmonii) 26 maja, w godz. 12–17.

Wydarzenia odbywać się będą w ramach obchodów Dni Koszalina 2018. Splash Of Colors – Bieg Kolorów to połączenie sportowych emocji z radosnym obsypywaniem proszkami holi. Przy filharmonii ustawiona będzie scena.

Myślenie życzeniowe

Myślenie życzeniowe rzadko idzie w parze z rzeczywistością. Dziury w chodnikach nie znikają z dnia na dzień, remonty ulic nie trwają przysłowiowych „pięciu minut”, a nowe mieszkania, place zabaw, boiska i hale nie są budowane w mgnieniu oka.

Na wszystko potrzeba czasu. Wydaje się jednak, że żonglowanie datami bez pokrycia jest wśród koszalińskich urzędników dosyć powszechne. W czerwcu ubiegłego roku kibice futbolu zacierali ręce z radości, kiedy okazało się, że piłkarze Gwardii Koszalin wywalczyli awans do drugiej ligi.

LOGIKA

Dzisiaj o logice, która w zadziwiająco ciekawych czasach przestaje być tym, co do niedawna pozwalało na jasne i ścisłe formułowanie myśli i poprawne rozumowanie.
Logika odchodzi do lamusa, ponieważ nie jest potrzebna – taki wniosek można wysnuć, obserwując naszą codzienność. Przykłady można mnożyć, niektóre są błahe, inne brzemienne w skutkach.

Bliżej mieszkańca

W ramach Dni Przylesia Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie” wspólnie z Miejską Energetyką Cieplną zaprasza mieszkańców 26 maja, w sobotę, w godz. 11-14, na festyn pod nazwą „MEC bliżej mieszkańca”.

Impreza zorganizowana zostanie na stadionie ABC przy ul. Makuszyńskiego.


„PRO-KONTRA” zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne „PRO-KONTRA” im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 23 maja (środa) o godz. 17 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat spotkania: „Czy te pieniądze niepełnosprawnym się po prostu należą?".

Wyjazdowy remis Gwardii

   W AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

W meczu 32. kolejki w rozgrywkach piłkarskiej II ligi Gwardia Koszalin zremisowała na wyjeździe 0:0 z Błękitnymi Stargard Szczeciński.
Wprawdzie koszalinianie dopisali do swojego dorobku jeden punkt, ale nadal zamykają ligową tabelę i już wcześniej było wiadomo, że szans na utrzymanie w tej klasie rozgrywek nie mają. Walczą jednak nadal ambitnie by nie zakończyć tego sezonu na ostatnim miejscu.

Szczypiorniści Gwardii osiągnęli cel

Bardzo dobrze spisali się w Warszawie szczypiorniści Gwardii Koszalin. W meczu 28. kolejki w ramach rozgrywek grupy A I ligi pokonali tamtejszy znacznie wyżej notowany w tabeli zespół AZS UW 26:24.

Tym samym osiągnęli cel jakim było utrzymanie się w tej klasie rozgrywek.Koszalinianie pojechali do stolicy w mocno okrojonym składzie. W sumie w meczu wystąpiło ich dziesięciu, w tym dwóch bramkarzy. Trener Piotr Stasiuk miał wiec mało możliwości do rotacji składem, ale nie przeszkodziło to gwardzistom sprawić miłej niespodzianki.

Strona 10 z 1325

Oglądasz teraz: Start