Miasto - Tygodnik Koszaliński

Targi Sztuki i Dizajnu

  Targi Sztuki i Dizajnu :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Tegoroczne, trzecie już, Koszalińskie Targi Sztuki i Dizajnu będą przebiegać pod hasłem „Dobry prezent to Sztuka”.

W targach wezmą udział artyści, rękodzielnicy, koła, stowarzyszenia i fundacje, wydawnictwa oraz galerie. W programie targów są również warsztaty, wykłady i wystawa grafik studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Targi odbędą się w City Boksie 16 i 17 grudnia w godz. 12-20. Wstęp wolny. Szczegółowy program i więcej informacji: www.facebook.com/targisztukikoszalin/.

Koncert kolęd

Stowarzyszenie Śpiewacze „Śródmieście” zaprasza na wieczór kolęd i pastorałem w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Marzenie” z Jeżyc, zespołu wokalnego z Pałacu Młodzieży oraz gospodarzy.

Koncert odbędzie się w piątek, 15 grudnia, o godz. 16 w Clubie 105. Wstęp wolny.

Paweł Orkisz i kolędy

Teatr Propozycji Dialog zaprasza w czwartek, 14 grudnia, o godz. 19 na koncert „Kolędy i pastorałki – na miłość serce otworzę” w wykonaniu krakowskiego barda, kompozytora i poety Pawła Orkisza z zespołem.

W programie znajdą się nastrojowe autorskie pieśni Pawła Orkisza  związane z Bożym Narodzeniem oraz ballady o miłości z repertuaru innych bardów. Bilety do nabycia w biurze teatru, ul. Grodzka 3.
(dj)

HIV nie wybiera, wy jeszcze możecie

  HIV nie wybiera, wy jeszcze możecie :: Fot:  archiwum

Wirus HIV, wywołujący AIDS, czyli zespół nabytego niedoboru odporności, nadal zabija. W naszym województwie w tym roku wykryto 70 nowych zakażeń oraz 7 nowych zachorowań na AIDS.

Osoby seropozytywne są przeważnie młode, mają mniej niż 30 lat, ale zdarzają się też ludzie w podeszłym wieku. Każdy powinien wiedzieć, jak uniknąć zakażenia, bo może ono przydarzyć się wszystkim.

Debiut nowego chóru

To nowy w Koszalinie chór. Śpiewają w nim dzieci w wieku 7-13 lat. Powstał we wrześniu tego roku i po raz pierwszy zaśpiewa w niedzielę, 10 grudnia, o godz.12 w Filharmonii Koszalińskiej, w ramach Familijnego Parku Sztuki.
Dziecięcą Akademię Chóralną pracującą w ramach Pomerania Cantat prowadzi pomysłodawca – dyrygent dr hab. Radosław Wilkiewicz. Poszukiwani są nowi śpiewacy w wieku: chłopcy 7-10 lat, dziewczęta 7-13 lat. Przesłuchania w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 1 w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa 117, gdzie odbywają się zajęcia chóru.
(dj)

Mikołajki na Wenedów

W sobotę, 9 grudnia, o godz. 11 na orliku na Wenedów odbędzie się impreza mikołajkowa.

Organizatorzy – Izabela Wesołowska i KTBS – przewidzieli wiele konkursów i zabaw.

Koncert mikołajkowy

Społeczne Ognisko Muzyczne oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna zapraszają w sobotę, 9 grudnia, na koncert mikołajkowy w wykonaniu uczniów klasy fortepianu, keyboardu i gitary.

Początek o godz. 9 w sali widowiskowej biblioteki, Plac Polonii 1.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Dofinansowanie dla szkolnych gabinetów

Prawie 500 zachodniopomorskich szkół otrzyma dotacje od wojewody na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej. Wnioski o środki na ten cel złożyły wszystkie gminy i powiaty z naszego województwa.

Samorządy mogły ubiegać się o wsparcie w wysokości do 6,7 tys. zł. Najwięcej placówek (79) otrzyma dofinansowanie w Szczecinie. Z dotacji skorzystają też m.in. 42 szkoły z Koszalina i powiatu koszalińskiego, 36 szkół w powiecie stargardzkim, 34 w gryfińskim, 30 w goleniowskim i 26 w szczecineckim. W sumie kwota 2,3 mln zł zostanie podzielona pomiędzy 494 szkoły publiczne.

Strona 2 z 1264

Oglądasz teraz: Start