Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zaproszenie na Ursynów

Galeria Antresola Muzeum w Koszalinie, ul. Młyńska 37, zaprasza na otwarcie wystawy fotografii dokumentalnej Mirosława Kiljańczyka „Órsynuf – portret nieznany”. To efekt realizacji projektu pokazującego międzypokoleniowy obraz Ursynowa, wciąż prowadzonego z psycholożką Ewą Wojciechowską. Wernisaż – 14 grudnia, godz.17. (dj)

Sylwester w klubie

Klub „Przylesie" KSM „Przylesie”zaprasza na Bal Sylwestrowy przy muzyce na żywo.
Szczegóły pod nr tel. 94 345 30 68 lub w placówce Koszalin, ul. Makuszyńskiego 2.

Obrazy i poezja

Księgarnia „Między Kartkami” zaprasza na spotkanie pn. Obrazy poezją malowane.
Spotkanie odbędzie się 11 grudnia o godz. 18 w księgarni (ul. Zwycięstwa 90-92).
W otoczeniu książek emocje przedstawione na obrazach Elżbiety Elly dopełnione będą wierszami Ewy Pietrzak z tomiku pt. „Zgubiłam pęk kluczy".

Mikołaje na ryczących maszynach

Już po raz dziewiąty motocykliści z Koszalina, Sianowa i Białogardu przygotowują mikołajkową akcję pomocy dzieciom. Bohaterem tegorocznej edycji jest 8-letni Antoś Szufliński. Chłopiec od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

- Ćwiczę więcej, niż sportowcy – przyznaje Antek. - Mam fajnego rehabilitanta, Piasta, którego serdecznie pozdrawiam. Na co dzień chodzę do szkoły integracyjnej. Interesuję się sprzętami elektronicznymi, grami komputerowymi. Moje ulubione przedmioty w szkole to informatyka i plastyka. Lubię też śpiewać i słuchać rock metalu.

O remontach i oczekiwaniach

Utrzymanie prawie stu sześćdziesięciu budynków mieszkalnych i tworzenie kolejnych to trudne zadanie. Trzeba zadbać nie tylko o estetykę bloków i ich otoczenia, ale przed wszystkim o bezpieczeństwo ich lokatorów. Władze Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” spotykali się w tym tygodniu z mieszkańcami, aby opowiedzieć im o trwających i planowanych inwestycjach.
W 157 budynkach mieszka 18 tysięcy osób. Ich liczba stale rośnie, bo niemal co roku spółdzielnia oddaje do użytku nowe bloki. Powstają właśnie trzy następne, w których znajdzie się łącznie ponad 120 mieszkań: przy ul. Staszica, przy ul. Sierpińskiego i przy nowej ul. Niemena, przy której w 2020 r. stanie pomnik jej patrona. Oba zostaną oddane do użytku w 2019 r. W budynku przy ul. Niemena wszystkie mieszkania są już od roku sprzedane, w tym drugim obiekcie – większość. Niesprzedane lokalne spółdzielnia wynajmuje. Na pustym terenie od strony ul. Wyki jest miejsce na kolejny blok, którego budowa ma się zacząć pod koniec 2019 r. albo na początku 2020 r.

Zbierają dla TPD

Studenci Politechniki Koszalińskiej po raz osiemnasty zbierają pieniądze dla najmłodszych w ramach akcji Wrzuć miedziaka dla dzieciaka.
Głównym organizatorem akcji jest Samorząd Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej.

Tradycyjnie od końca listopada do połowy grudnia żacy przygotowują wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, aby wesprzeć najmłodszych. Studenci mają zapewnione wiele atrakcji, m. in. karaoke, Dres Party, Andrzejki, spektakl w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Dochód ze sprzedaży biletów trafi do potrzebujących.

Kraina łagodności w Dialogu

Teatr Propozycji Dialog oraz Wacław Nowicki zaprasza 7 grudnia o godz. 19 na koncert „Kraina Łagodności” z udziałem Małgosi Lipińskiej oraz Radka Brzezińskiego i Bogdana Żołnierowicza. W programie piosenki autorskie, Wolnej Grupy Bukowina oraz znane z tras turystycznych. Bilety do nabycia w kasie TP Dialog i przed koncertem.

Twórczy Koszalin

Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie zaprasza uczniów koszalińskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji Konkursu Fotograficznego Twórczy Koszalin, organizowanego przez CKU w Koszalinie pod patronatem prezydenta Koszalina i zachodniopomorskiego kuratora oświaty. Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu: „Uroki Koszalina”. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: http://ckukoszalin.edu.pl/konkurs/

Marek Szymaniak w KBP

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza 4 grudnia, na godz. 17.30, na spotkanie z dziennikarzem i reporterem Markiem Szymaniakiem, promującym książkę "Urobieni. Reportaże o pracy". Opowiada ona o historiach zarówno tych, którzy w 1989 zostali siłą wtłoczeni w nowy model gospodarczy, jak i tych, których ukształtował dziki, nadwiślański kapitalizm lat dziewięćdziesiątych.

Strona 2 z 1365

Oglądasz teraz: Start