Miasto - Tygodnik Koszaliński

Przyszłość komunikacji miejskiej w Koszalinie

  Przyszłość komunikacji miejskiej w Koszalinie    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

O bolączkach i potrzebach komunikacji zbiorowej w Koszalinie rozmawiali uczestnicy debaty zorganizowanej przez Stowarzyszenie Obywatele Dla Regionu.

Spotkanie poprzedzone zostało internetową ankietą. Według badanych usługi koszalińskiego przewoźnika można ocenić na szkolną czwórkę. Nie znaczy to jednak, że nie ma nic do poprawy. Mieszkańcy się skarżą. Głównie chodzi o skomunikowanie poszczególnych osiedli. Koszalinianie nie chcą się przesiadać. Chcą dojeżdżać do celu jednym połączeniem.

Muzyczna podróż w czasie

Duet Lucy & Tom znany jest koszalińskiej publiczności, tym razem artyści zapraszają do Mielna.

W programie muzyczna podróż w czasie: Ordonka, Fogg, Bodo, Piaf, Aznavour, Dalida, Villas, Presley, Monroe i inni wspaniali artyści. Standardy jazzowe, bluesowe oraz przeboje światowej piosenki. 23 czerwca w restauracji „Meduza” w Mielnie, ul. Nadbrzeżna 2,  Początek o godz. 20. Wstęp: górny taras: 10 zł (rezerwacja zalecana), dolny taras wstęp wolny.

Pozory

Przywódca prawdziwego mocarstwa spotkał się z dyktatorem państewka uważającego się za mocarstwo.

Nie lubię zdrobnień, ale to, odnoszące się do Korei Północnej, oddaje istotę funkcjonowania azjatyckiego państwa opanowanego przez rodzinę szaleńców i rządzonego przez kolejnych jej przedstawicieli. To jest państewko, a jego wódz to satrapa, który wymordował miliony swoich rodaków, uważając, że działa w słusznej sprawie.

Zajęcia w „Młodzi – Młodym”

Stowarzyszenie Profilaktyki i Terapii „Młodzi – Młodym” przyjmuje zgłoszenia dzieci i młodzieży na zajęcia grupowe, które rozpoczną się we wrześniu.

Będzie to Trening Zastępowania Agresji oraz Trening Umiejętności Społecznych. Równolegle będą prowadzone zajęcia dla rodziców, mające na celu wyposażenie ich w niezbędne umiejętności i wiedzę. Dzwońcie do nas lub piszcie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 94/340 35 22 lub 511 325 712.

Na początek gramy z Senegalem

  Na początek gramy z Senegalem    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

W czwartek, 14 czerwca od meczu w grupie A pomiędzy Rosją i Arabią Saudyjską rozpoczęły się finały piłkarskich mistrzostw świata 2018 roku.

Reprezentacja Polski, która trafiła do grupy H swój pierwszy mecz rozegra we wtorek, 19 czerwca w Moskwie. To spotkanie zakończy pierwszą rundę spotkań we wszystkich grupach, a rywalem „Biało-czerwonych będzie Senegal.

Gadacze i słuchacze

Jadę pociągiem Pendolino, cichym, przyjaznym dla pasażerów. Żaden tam stukot kół wbijający się po paru godzinach w mózg ani grzechot metalowych części wagonów.

Niestety, obok siedzi młoda pracownica korpo wracająca z konferencji. Impreza była ciekawa, ale towarzysko niezbyt udana, ludzie okazali się drętwi... Skąd to wiem? Od Gdańska do stolicy kobieta opowiedziała o swoich wrażeniach i braku przeżyć intymnych czterem (!) osobom. Po kolei. Przy trzeciej wersji pasażerowie wokół chrząkali, uśmiechali się wymownie, ale jej to nie peszyło.

W samo południe

Muzeum w Koszalinie zaprasza na niezwykłą wystawę. Tym razem poznać będzie można dzieje koszalińskich masonów.

Zaprezentowanych zostanie wiele przedmiotów, pochodzących z masońskich lóż, kurator ekspozycji Andrzej Kuczkowski opowie o historii koszalińskiej loży, o ruchu wolnomularskim oraz uchyli rąbka niektórych tajemnic zabytków. Wystawa z cyklu „w samo południe” otwarta zostanie w sobotę 23 czerwca o godz. 12. Wstęp bezpłatny.

Warsztaty dla filmowców

Centrum Kultury 105 w Koszalinie i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie ogłaszają nabór na tygodniowy pobyt w pałacyku pod Łobzem.

Młodzież (od 15. do 22. roku życia) będzie uczestniczyć w warsztatach filmowych i fotograficznych, zajęciach jeździeckich i wycieczkach do Szczecina oraz Neubrandenburga. Termin pobytu to 9-15 lipca.

Muzyka i film

W ramach Sceny muzycznej 37. Festiwalu „Młodzi i Film” 20 czerwca (środa), godz. 22  na scenie pojawi się zespół The Fruitcakes, 21 czerwca (czwartek), o godz. 22, wystąpi Łona i Webber oraz The Pimps, a 22 czerwca (piątek), o godz. 22 zagra Hańba! Koncerty w  Teatrze Variete Muza, Koszalin, ul. Morska 9.

Wstęp wolny.

Strona 2 z 1325

Oglądasz teraz: Start