Miasto - Tygodnik Koszaliński

Solid Wood dla koszalinian

Duet wykonujący akustyczne wersje utworów z gatunku rock/blues/pop/jazz. Za nimi już kilkaset występów w lokalach na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Występowali również w Niemczech. Duet tworzą muzycy o bogatym dorobku artystycznym. Zaprezentują się koszalińskiej publiczności 20 sierpnia o godz. 18 w City Boksie.

Nigeria w Cewlinie

Galeria „Na Zakręcie" w Cewlinie i Ośrodek Kultury w Wyszewie zapraszają na otwarcie wystawy nigeryjskiej sztuki ludowej z pamiątkowych zbiorów Elżbiety Czabańskiej i jej rodziny.

W programie również spotkanie poświęcone kontaktom Cewlina z... Nigerią. Impreza odbędzie się 17 sierpnia o godz. 19 w Galerii „Na Zakręcie" w Cewlinie. Wstęp wolny.

Niewymiarowe klientki

Środek lata, więc w sklepach szał wyprzedaży. Sandały, koszulki na ramiączkach, zwiewne sukienki kuszą na sklepowych wystawach. Wchodzę do pierwszego lokalu z interesującymi mnie ubraniami, przesuwam wieszaki, przesuwam, przesuwam…

Ech, znowu nie ma mojego rozmiaru. W głowie pojawia się myśl, że albo producenci stawiają na klientki zbliżone wyglądem do modelek, albo wszystkie egzemplarze znalazły już swoje nowe właścicielki. To drugie spostrzeżenie jest znacznie pozytywniejsze od pierwszego. Skoro ubrania w moim rozmiarze zostały sprzedane, to znaczy, że jednak wiele kobiet jest podobnych do mnie w tej kwestii.

Remis Bałtyku i porażka Leśnika na inaugurację sezonu

 W AKCJI    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Rozpoczęła się runda jesienna sezonu 2017/2018 w grupie zachodniopomorskiej piłkarskiej IV ligi. Na inaugurację Bałtyk Koszalin zremisował na wyjeździe z Iskrą Białogard 0:0, a Leśnik Manowo również na wyjeździe przegrał z Sokołem Karlino 1:2.
Oba rezultaty można uznać za niespodzianki, bo zarówno piłkarze Leśnika, jak i Bałtyku uznawani byli za faworytów spotkań z beniaminkami tegorocznych rozgrywek czwartoligowych w naszym regionie.

Znów zabrakło skuteczności

W trzeciej kolejce spotkań w piłkarskiej II lidze piłkarze Gwardii Koszalin przegrali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:2. Obie bramki dla gospodarzy meczu zdobył Radosław Stępień. Było to w 58 i 75 minucie.
Koszalinianie mieli w tym spotkaniu kilka okazji strzeleckich, ale zabrakło skuteczności i punkty pozostały w Elblągu. Gwardia grała w składzie: Adrian Hartleb - Aleksander Januszkiewicz, Daniel Wojciechowski, Maciej Stańczyk, Bartosz Maciąg - Aleksander Karbowiak (70 min - Patryk Szabat), Junpei Shinmura, Wojciech Zyska (74 min - Paweł Łysiak), Radosław Mikołajczak (66 min - Krystian Przyborowski), Adrian Kwiatkowski (87 min - Rafał Majtyka) - Przemysław Brzeziański. Szerzej o tym meczu w najbliższym papierowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego „Miasto”.

Koszalinianka z brązem mistrzostw świata

 Małgorzata Hołub    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Małgorzata Hołub z Bałtyku Koszalin zdobyła brązowy medal w sztafecie 4x400 m podczas rozegranych w Londynie lekkoatletycznych mistrzostw świata.
Koszalinianka wraz z koleżankami Igą Baumgart, Aleksandrą Gaworską i Justyną Święty, uzyskały najlepszy rezultat w tym sezonie, bo 3.25,41 min. Mistrzyniami świata zostały Amerykanki, a wicemistrzostwo przypadło reprezentantkom Wielkiej Brytanii. Warto dodać, że „brąz” polskiej sztafety to ósmy medal reprezentantów Polski wywalczony podczas mistrzostw świata w Londynie.
(zs)

Woodstock zmieszany z błotem

Pieskie życie w Pełni Życia. Odkąd pamiętam, z koszalińskim schroniskiem dla zwierząt zawsze był jakiś problem. W lipcu z jego prowadzenia zrezygnowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i zostało ono przejęte przez PGK.

Od tego momentu wolontariusze nie mogą wyprowadzić czworonogów na spacery. Powodem jest brak przyjętego, nowego regulaminu. Szerzej patrząc na sprawę, finansowanie azylu nie od dziś stanowi główną oś zgrzytu. Zagłębiając się w kulisy ostatniej fazy konfliktu odnoszę wrażenie, że sam moment przejęcia poprzedziła długa walka dominującego owczarka ze spanielkiem o gołębim sercu.

Papuga na rowerze

Przyznaję z zażenowaniem i poczuciem winy, że podczas ostatniego urlopu na wyspie zwanej „wiecznym wiosennym ogrodem” wzięłam udział w haniebnym widowisku.

Był to pokaz tresury papug, czyli kolorowe ptaszyska na rowerze. Pierwszy raz miałam okazję coś takiego oglądać, ale wiem, że to częsta atrakcja w krajach egzotycznych, a także na południu Europy. U nas, na szczęście nie, bo jakoś nikomu nie udało się przymusić sroki, gołębia czy nawet mądrego gawrona do ciągnięcia wózka, wciągania flagi na maszcik lub wskakiwania na rowerek oraz hulajnogę.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

 MIASTO    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Strona 2 z 1225

Oglądasz teraz: Start