Miasto - Tygodnik Koszaliński

Hybryda wypiera wysokoprężny

   Hybryda wypiera wysokoprężny     ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

To słowo było niemal symbolem motoryzacji przez cały XX wiek. Dziś technologia, którą ono reprezentuje ustępuje miejsca bardziej przyjaznym środowisku. Diesel.

Popyt na auta z mocno złożonymi technologicznie, ziejącymi tlenkiem azotu ponad normy silnikami wysokoprężnymi maleje. Oto – zdaje się – obserwujemy zmierzch jazdy „na ropę”.

KOMUNIKAT POLICJI

Komenda Miejska Policji w Koszalinie poszukuje osoby, które w dniu 30 września 2017 roku około godziny 15:45, na drodze krajowej nr 11, na odcinku między Koszalinem a Mścicami, widziały sprawcę z bronią oddającego strzały w kierunku jadących samochodów.
W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby o osobisty kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11 lub telefonicznie pod numerem 94 34 29 288, 94 34 29 470 lub 997

Tryumf opowieści o macierzyństwie

   „Strzała Północy 2017”     ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

Iga Jambor-Skupniewicz  zgarnęła główne laury 5. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu Debiuty „Strzała Północy 2017”. Debiutująca w tej formie teatralnej aktorka przywiozła do Koszalina monodram „Mamusiu, co to za ptaszek?”

będący dramaturgicznym debiutem Karoliny Kasprzak. Zebrała najwięcej głosów widzów, a i jury było wyjątkowo zgodne w swym werdykcie.
Dyplomem „Uwaga: nadzieja” jury nagrodziło Angelikę Olszewską za monodram „O matko z córką!”, który aktorka napisała sobie sama po urodzeniu pierwszego dziecka.

Reformacja w Polsce

Chrześcijanie baptyści zapraszają 28 października o godz.15.00 do kościoła przy ul.Podgrodzie 3-5 na wykłady  z okazji 500-lecia reformacji.

Trzy wykłady na temat reformacji w Polsce i historii polskiego baptyzmu wygłosi dr Włodzimierz Tasak. Wstęp wolny.

Małżonkowie w kawiarence

Kawa z duszą przy ul. Dzieci Wrzesińskich 9/2 zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu  Kawiarenka Dialogowa dla Małżeństw.
Odbędzie się ono w niedzielę, 22. października, o godz. 16.00.Jest adresowane do wszystkich par małżeńskich, zainteresowanych pogłębianiem wspólnych więzi. Spotkanie rozpocznie wprowadzenie prelegenta. Potem jego uczestnicy otrzymują inspiracje w formie „Menu Dialogu”. Są to pytania, z których każda para będzie mogła skorzystać przy prowadzeniu rozmowy.
(ejm)

Dziadek do... wcześniaków

Za górami, za lasami, za wielką wodą mieszka pan David. Starszy mężczyzna jest szczęśliwym emerytem. Szczęśliwym nie dlatego, że ma wysokie świadczenie, bo o tym jakoś nie wspomina.

Pan David uszczęśliwia innych. Noworodki w dziecięcym szpitalu w amerykańskim mieście Atlanta. Odwiedza maluszki dwa razy w tygodniu i zajmuje się troskliwie, jakby każdy z nich był jego własnym wnuczkiem. Jeśli stan dziecka na to pozwala, wyjmuje je z inkubatora, bierze na kolana i przytula.

„PRO-KONTRA” zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne „PRO-KONTRA” zaprasza mieszkańców Koszalina na spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 18 października (środa) o godz. 17 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat spotkania: „Brygada Świętokrzyska - fakty czy zakłamana legenda?".

Koszalin, a sprawa paryska

Jedność nie jest w cenie w podzielonym kraju. Początek minionego tygodnia upłynął na sztucznie podgrzewanej dyskusji dotyczącej akcji „Różaniec do Granic”.

Zawsze jest alternatywa, zresztą często wybierana – np. balkonowa modlitwa Polaka przedstawiona w jednym z filmów Marka Koterskiego. Do Świętowita, czy innego Palikota.Mieli zagrać na swoim w ten weekend, ale PZPN zadecydował inaczej. Przedłuża się modernizacja stadionu Gwardii.

Należy mi się czy nie?

Opinię publiczną obiegają ostatnio doniesienia o przypadkach nienależnie pobranych świadczeń wynikających z programu Rodzina 500+. Kwoty do zwrotu sięgają nawet kilkuset tysięcy.

Jak to wygląda w Koszalinie – rozmawiamy z Bogumiłą Szczepanik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koszalinie i Izabelą Więckowską-Wieczorek, kierownikiem Centrum Świadczeń Rodzinnych MOPS. Świadczenia nienależnie pobrane najczęściej dotyczą dodatku na pierwsze dziecko. W tej chwili dochód uprawniający do wypłat to 800 zł netto na rodzinę i 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

Strona 2 z 1246

Oglądasz teraz: Start